ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2016-12-15 09:19:40 Łazienki świata, czyli co może zadziwić Polaka

Który naród bierze kąpiel przy oknie? Dlaczego brytyjskie umywalki wyposażone są w dwa krany? Jak inteligentna może być japońska toaleta i dlaczego w chińskiej łazience zawsze jest mokro? Okazuje się, że co kraj, to obyczaj - także w kwestii urządzania pomieszczeń sanitarnych i funkcjonalności łazienki.

Czytaj dalej


2016-11-30 12:03:12 Niski czy typu slim – niestandardowe stelaże podtynkowe TECEprofil

W przypadku małej lub nietypowej łazienki bardzo często konieczne jest zastosowanie nieszablonowych rozwiązań. Dotyczy to także stelaży podtynkowych. W takich sytuacjach sprawdzą się produkty o niestandardowych wymiarach, np. niskie lub typu slim. Znajdziemy je w ofercie stelaży TECEprofil.

Czytaj dalej


2016-11-08 15:57:35 Wywiad z właścicielem marki Perfect - systemy kominowe.

 

W Polsce działa kilkanaście firm produkujących systemy kominowe. Perfect systemy kominowe, mający swoją siedzibę pod Bydgoszczą, jest jedną z najszybciej rozwijających się marek na rynku polskim. Firma stała się jednym z najbardziej znanych producentów systemów kominowych w Polsce. Z tej okazji rozmawialiśmy z właścicielem marki Panem Robertem Wlaźlakiem.

Czytaj dalej


2016-10-26 14:11:19 Płytka maskująca z koszem na kostkę czyszczącą TECE

Większość użytkowników toalet myjących zastanawia się, jak dbać o ich higienę. Brak rantu uniemożliwia zawieszenie tradycyjnego koszyczka. Z kolei aplikacja środków bezpośrednio do spłuczki może spowodować zatkanie odpływu lub zablokowanie zaworu spustowego. Firma TECE opracowała produkt, który wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu - płytkę maskującą z koszem na kostki czyszczące.

Czytaj dalej


2016-10-20 16:03:28 Odwodnienie liniowe

Odwodnienie liniowe to nie tylko eleganckie, ale także niezwykle praktyczne rozwiązanie. Odpływ jest dyskretnie ukryty w podłodze, a widoczny pozostaje tylko ruszt. Jednak, by odwodnienie liniowe funkcjonowało sprawnie, konieczny jest prawidłowo wykonany montaż, który zapewni szczelność i wygodę użytkowania na lata.

Czytaj dalej


2016-10-03 14:27:16 TECElux – stelaż inny niż wszystkie

To, co odróżnia terminal WC TECElux od standardowych stelaży podtynkowych, to fakt, że nie jest ukryty w ścianie. Widoczna dla oka pozostaje szklana obudowa, dostępna w kolorze białym i czarnym, która szczelnie zamyka otwór rewizyjny, maskuje spłuczkę i przyłącza. TECElux wyposażony jest także w szereg istotnych funkcji, których nie znajdziemy w większości dostępnych na rynku stelaży.

Czytaj dalej


2016-09-26 10:36:51 Obalamy mity – wszystko to, co należy wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego musimy poznać odpowiedzi na kilka pytań. Podłoga drewniana czy wyłożona kafelkami? Jeżeli drewniana, to jakie drewno wybrać? Czy to rozwiązanie odpowiednie dla alergików? Wraz z ekspertem firmy TECE odkrywamy fakty i obalamy mity na temat ogrzewania podłogowego.

Czytaj dalej


2016-09-07 11:46:48 Polacy lubią chodzić boso – firma TECE prezentuje wyniki badania

Barefooting czyli „bieganie na bosaka" to nowy trend, który zdobywa coraz więcej zwolenników, także wśród naukowców i lekarzy. Firma TECE, jeden z wiodących producentów ogrzewania podłogowego, postanowiła sprawdzić, czy Polacy lubią chodzić boso. Jak wynika z badania przeprowadzonego we współpracy z platformą monitoringu mediów Newspoint, zwyczaj ten to dla Polaków chwila, w której odrywają się od codziennych spraw, mogą się odprężyć i poczuć wolni od obowiązków.

Czytaj dalej


2016-08-31 09:49:10 NOWOŚĆ! Moda na metal – nowe przyciski spłukujące TECEplanus

Przycisk to jedyny widoczny element instalacji sanitarnych z wykorzystaniem stelaża podtynkowego. Dlatego tak ważny jest jego odpowiedni dobór. Oprócz funkcjonalności liczy się także wzornictwo - zgodne z obowiązującymi trendami i spójne ze stylem wnętrza. W odpowiedzi na nowe kierunki w projektowaniu, takie jak materiały naturalne lub noszące znamiona upływu czasu, firma TECE wprowadziła do oferty nowe przyciski spłukujące - TECEplanus w wersji miedź i mosiądz!

Czytaj dalej


2016-08-31 09:44:26 GORĄCY TEMAT! INTERNETOWE DYSKUSJE POLAKÓW NA TEMAT OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Firma TECE zaprezentowała wyniki badania przeprowadzonego we współpracy z platformą Newspoint. Wynika z niego, że spośród wszystkich tematów związanych z techniką sanitarną, zagadnienia dotyczące ogrzewania podłogowego są najczęściej poruszane przez internautów. Czy warto i na jakim podłożu - to główne wątki poruszane na forach budowlanych przez przyszłych użytkowników ogrzewania podłogowego.

Czytaj dalej


2016-07-25 12:42:32 Łyk zdrowego rozsądku – i wodę pijesz prosto z kranu

Standardem w krajach zachodniej Europy jest picie wody prosto z kranu. W ostatnich latach jej jakość w Polsce zdecydowanie się poprawiła, jednak wiele osób nadal ma obawy ze względu na stan instalacji wodociągowej. W jaki sposób zapewnić sobie stały dostęp do krystalicznie czystej wody? Na początku wystarczy przeprowadzić szybki test, a później zaopatrzyć się w odpowiedni filtr.

Czytaj dalej


2016-07-01 08:36:37 Przycisk spłukujący z czujnikiem ruchu TECElux mini

Producenci urządzeń sanitarnych coraz częściej stawiają na technologię, proponując inteligentne rozwiązania, które udowadniają, że luksus może być na wyciągnięcie ręki. Jednym z nich jest nowość w ofercie przycisków spłukujących firmy TECE. TECElux mini to propozycja dla osób poszukujących nowoczesnych, higienicznych i estetycznych rozwiązań.

Czytaj dalej


2016-06-02 09:41:59 Wpływ na odpływ – przegląd odwodnień liniowych TECEdrainline

Kabiny prysznicowe bez brodzika na dobre zagościły w polskich łazienkach. Nic dziwnego - są funkcjonalne, minimalistyczne i pozwalają na swobodną aranżację wnętrza. Niezbędnym elementem, gwarantującym prawidłowe odprowadzanie wody prysznicowej, są odwodnienia liniowe. Ze stali nierdzewnej, szklane, do wypełniania kamieniem lub płytkami - szeroki wybór odwodnień liniowych TECEdrainline gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni prysznicowej.

Czytaj dalej


2016-04-28 11:09:45 NOWOŚĆ! Luksus w standardzie – nowa seria kabin, drzwi wnękowych i parawanów nawannowych od firmy Radaway

Kabina prysznicowa nie musi być zwyczajna. Może wyróżniać się nowoczesnym wzornictwem, eleganckimi detalami, innowacyjnymi rozwiązaniami i funkcjonalnością, a przede wszystkim komfortem użytkowania. Dowodem jest nowość w ofercie firmy Radaway. Seria Arta, którą tworzy aż 12 modeli kabin prysznicowych i drzwi wnękowych, to ukłon w stronę najbardziej wymagających użytkowników!

Czytaj dalej


2016-04-28 08:06:41 Jak wybrać odpowiednie buty robocze

Każdy pracodawca ma obowiązek dbać o to, by jego podwładni pracowali w bezpiecznych warunkach. Jednym ze sposobów zapewnienia bezpieczeństwa załodze jest obuwie robocze i ochronne.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.