ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2011-11-26 10:29:42 Czy jakość materiałów budowlanych się poprawia?

W październiku ubiegłego roku Związek Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa przedstawił publicznie wyniki przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej badań zakupionych na rynku wyrobów budowlanych (styropianu i klejów do styropianu). Prezentując wyniki, zastrzegliśmy, że wyniki odnoszą się do konkretnych próbek i nie upoważniają do uogólniania wyników jako parametrów charakteryzujących wyroby danego producenta.

Czytaj dalej


2011-11-23 22:04:08 Ekologiczne budownictwo drewniane

Mająca 80-letnie tradycje w branży drzewnej firma Heban z Tucholi przed kilku laty skierowała swoją działalność między innymi w stronę ekologicznego budownictwa drewnianego. Wykorzystując nowoczesne technologie skandynawskie oraz własne wieloletnie doświadczenie proponuje zainteresowanym nie tylko zdrowe, ale   również energooszczędne domy na bazie lekkiej konstrukcji szkieletowej.

Czytaj dalej


2011-11-23 21:24:57 Warstwowy montaż okien – wokół faktów i mitów

Nawet najwyższej klasy okna stracą swoje walory jeśli nie zadbamy o ich prawidłowy montaż. Wiele już powiedziano i napisało o warstwowym montażu... czy jednak wszystko już wiadomo? Czas na obalanie mitów...

Czasochłonny i starannie przemyślany wybór okien może zostać zniweczony błędami montażu. Punkt styku okna ze ścianą zewnętrzną stanowi newralgiczne miejsce - narażone na utratę ciepła i osadzanie się wilgoci, dlatego tak ważne staje się dobre usytuowanie oraz właściwe uszczelnienie połączenia stolarki okiennej ze ścianą.

Czytaj dalej


2011-11-23 21:20:11 Dach na srogą zimę

Okres jesieni to doskonały czas na gruntowny przegląd naszych dachów. Warto zadbać o to, aby mroźna i śnieżna zima nie spowodowała późniejszych poważnych zniszczeń konstrukcji. Dzięki Specjalistycznemu Uszczelniaczowi Dekarskiemu Soudal unikniemy kosztownych napraw. Za pomocą jednego produktu zabezpieczymy wszelkie nieszczelności nie tylko na dachu, ale także wokół kołnierzy okien dachowych, obróbek i parapetów dekarskich, styku blachy z drewnem, murem i blachą oraz rynien.

Czytaj dalej


2011-11-18 20:20:23 Xtreme Conditions - nowa taśma do trudnych zadań

Xtreme Conditions to doskonała taśma dla rzemieślników, elektryków, hydraulików oraz wszystkich specjalistów pracujących w trudnych warunkach.

Trudne zadania wymagają wyjątkowych środków, tesa® oferuje nowy produkt idealny do zastosowań trwałych i tymczasowych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.
tesa® 4600 Xtreme Conditions to silikonowa taśma samowulkanizująca, niezawierająca kleju. Wystarczy mocno naciągnąć taśmę, następnie nawinąć warstwa na warstwę, dobrze docisnąć i trwałe połączenie jest gotowe.

Czytaj dalej


2011-11-15 11:33:43 Nie taki stryszek straszny

Bywa, że nawet w domku jednorodzinnym zaczyna brakować „przestrzeni życiowej". Może jest jednak rzadko używany, służący za graciarnię, strych? Można go zamienić w pomieszczenia mieszkalne.

Kiedy wystarczy zgłoszenie
Formalności związane z przygotowaniem poddasza do potrzeb mieszkalnych zależą od planowanych prac. Jeżeli przebudowa ma się wiązać z ingerencją w konstrukcję budynku lub zmienić jego wygląd zewnętrzny, trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Jeśli jednak adaptacja pomieszczeń nie narzuca np. zmiany rozmiarów okien lub ich ilości, przebijania nowych otworów drzwiowych, usuwania lub wstawiania ścian, czy kucia otworów w stropach, wystarczy zgłosić ją w starostwie powiatowym, na co najmniej 30 dni przed planowaną zmianą sposobu użytkowania poddasza.

Czytaj dalej


2011-11-12 08:38:10 Fuga jak malowanie

Dobrze dobrana fuga ma za zadanie nie tylko dopełnić płytki. Może być ich niebanalną ozdobą. Kiedy więc po latach użytkowania fuga straci kolor lub pojawią się na niej szare plamy czy -  co gorsza -  czarny nalot, trzeba ją poddać renowacji.

Poszarzałe fugi można pomalować, ale tylko przy użyciu specjalnie przeznaczonych do tego preparatów (typowe farby akrylowe nie nadają się do tego celu, m.in. ze względu na niską odporność na ścieranie). Specjalistyczne preparaty produkowane są na bazie wysokiej jakości spoiwa polimerowego, wypełniaczy i środków modyfikujących.

Czytaj dalej


2011-11-08 07:22:14 Jaki powinien być dom na wsi?

Czy dom jednorodzinny na wsi powinien być taki sam jak dom miejski? Nie ma najmniejszego powodu, aby miał być domem gorszym, brzydszym, czy mniej wygodnym. Jest jednak kilka przyczyn, które sprawiają, że dom wiejski powinien być nieco inny od domu miejskiego.

Po pierwsze: dom na wsi często bywa domem wielopokoleniowym. W mieście młodsze pokolenie częściej zmienia miejsce zamieszkania w poszukiwaniu pracy i rodzina jest zazwyczaj dwupokoleniowa. Na wsi starsze pokolenie przekazuje „warsztat pracy" w postaci gospodarstwa rolnego swoim następcom i wszyscy nadal mieszkają razem - często trzy pokolenia.

Czytaj dalej


2011-10-28 14:06:43 Okno na miarę potrzeb

Każdego dnia coraz więcej mówi się o potrzebie dostosowania infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych. Centra handlowe, kina, baseny, hotele, urzędy, czy szkoły to tylko niektóre budynki, zmieniające swoje oblicze, aby osoby niesprawne ruchowo mogły czuć się w nich swobodnie. Powinniśmy zatroszczyć się, aby te same udogodnienia były obecne także w kuchni czy łazience, z której korzysta osoba niesprawna ruchowo.

Często zdarzają się sytuacje, z którymi osoba niepełnosprawna, czy osoba w podeszłym wieku nie jest w stanie sobie poradzić.

Czytaj dalej


2011-10-28 07:03:17 Lekko, szybko i kreatywnie – ścianki działowe YTONG INTERIO

Podstawową funkcją ścianek działowych jest wydzielenie powierzchni poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu. Atutem tego rodzaju ścian powinna więc być lekkość oraz łatwość adaptacji do różnych warunków, czyli prostota montażu. Ścianki działowe to także możliwość ciekawej i oryginalnej aranżacji wnętrza, a wszystko pod warunkiem odpowiedniego materiału budowlanego do ich wykonania.

Lekko
Przy planowaniu ścianek działowych w domu lub mieszkaniu warto poszukać lekkich a zarazem wytrzymałych rozwiązań.

Czytaj dalej


2011-10-27 13:18:00 Brama do radości

Zbliża się najchłodniejsza pora roku. Śnieg, lepienie bałwana, kuligi, jazda na nartach i grzane wino przy kominku... Zima zaczyna mieć coraz większy urok, bo dostrzegamy więcej jej zalet, a kolejne minusy są eliminowane przez wynalazki techniki. W czasie mrozów, najbardziej przydatne okazują się automatyczne urządzenia. Zautomatyzowana brama sterowana napędem staje się zbawieniem.

Czytaj dalej


2011-10-25 19:14:21 Jak poprawić jakość oświetlenia i zmniejszyć koszty utrzymania budynków niemieszkalnych?

Najtańsza energia to energia zaoszczędzona - tak mówią unijni dygnitarze zmuszając nas do efektywnego wykorzystywania energii na oświetlenie. Dlatego od kilku lat wprowadzane są przepisy ograniczające ilość dostępnych na rynku energochłonnych produktów oświetleniowych. Czy jest to wystarczające, aby wykorzystać potencjał oszczędności energii w sektorze oświetlenia? Eksperci z europejskiej organizacji producentów oświetlenia CELMA, zwracają uwagę na fakt, że zamiana produktów na bardziej energooszczędne to tylko część sukcesu. Efektywność energetyczna oświetlenia jest tworzona na poziomie instalacji oświetleniowej w trakcie jej projektowania, wykonywania i eksploatacji. Uzupełnienie obecnych przepisów o wymogi efektywności energetycznej dla systemu oświetleniowego pozwoli na uzyskanie dodatkowych oszczędności energii rzędu 40%.

Czytaj dalej


2011-10-25 06:22:21 Sposoby ogrzewania domu

Wybór sposobu ogrzewanie domu w czasach, gdy ceny energii i paliw są wysokie i niestabilne to wielkie wyzwanie, jakie czeka na osoby planujące budowę domu. Każdy inwestor wcześniej czy później stanie przed dylematem: czym ogrzać dom? Dostępne na rynku rozwiązania mają swoje plusy i minusy, różnią się kosztem instalacji i eksploatacji. Kwestię ogrzewania warto rozstrzygnąć na etapie wyboru projektu, bowiem powinno się w nim znaleźć miejsce na piec, pompę ciepła czy skład opału.

Czytaj dalej


2011-10-22 08:06:44 Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze komina zewnętrznego

Brak wolnego szachtu kominowego w budynku lub jego niekorzystne rozmieszczenie jest problemem, który łatwo można rozwiązać przez postawienie komina zewnętrznego. Wybór odpowiedniego systemu zaprocentuje spokojnym użytkowaniem przez wiele lat.

Kominy odprowadzają gazy spalinowe z palenisk na zewnątrz oraz dostarczają odpowiednią ilość tlenu do procesu spalania. Tym samym kominem nie można jednocześnie odprowadzać spalin i dostarczać powietrze do spalania.

Czytaj dalej


2011-10-20 10:47:20 Polskie Ateny w Puławach

Pierwsze wzmianki o osadzie handlowo-rybackiej Puławy dotyczą początku XVI wieku. W drugiej połowie XVII wieku rodzina magnatów Lubomirskich założyła tutaj swoją rezydencję. Przez 100 lat Puławy należały do rodziny Czartoryskich. Wojska rosyjskie niestety często niszczyły miasto. Mimo to burzliwe dzieje Puław pozostawiły po sobie liczne zabytki. Do najbardziej okazałych należy pałac Czartoryskich.

Rys historyczny
Położenie Puław na skraju skarpy wiślańskiej, wykorzystał w latach siedemdziesiątych XVII wieku sławny holenderski architekt - Tylman van Gameren, który zaprojektował tu dla marszałka wielkiego koronnego Lubomirskiego barokowy pałac - willę.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.