Komu opłaci się zakup z blachy trapezowej?


Blacha trapezowa jest niedrogim i skutecznym pokryciem dachowym. Montuje się ją przeważnie na dachach warsztatów, hal magazynowych czy wiat. Zakup pokrycia z pewnością opłaci się m.in. przedsiębiorcom, gdyż do ułożenia trapezówki nie trzeba zatrudniać dużej ekipy dekarskiej.

Dlaczego warto kupić blachę trapezową?

Blacha trapezowa nie jest drogim pokryciem dachowym. Nie oznacza to jednak, że oferuje gorsze właściwości niż droższe pokrycia z długą gwarancją. Niektóre z trapezówek są żywotne nawet przez 40 lat. Niech chociażby to będzie powodem, dla którego warto rozważyć zakup blachy trapezowej. Ceny to także kolejna zaleta trapezówki. Omawiane pokrycie jest znacznie tańsze niż popularne dachówki. Co więcej, można ją ułożyć znacznie szybciej i łatwiej niż np. dachówkę ceramiczną. Nie trzeba wówczas zatrudniać dużej ekipy, gdyż często wystarczy dwóch lub trzech dekarzy.

Trapezówka świetnie spisuje się na lekkich konstrukcjach, które nie byłby w stanie udźwignąć wagi cięższych pokryć dachowych. Można ją montować również na nieco starszych budynkach z delikatną więźbą dachową. Niemniej jednak jest to pokrycie dachowe używane głównie przez przedsiębiorców ‒ warto ją kupić, aby wybudować np. magazyn. Nie oznacza to, że nadaje się wyłącznie do tego typu zastosowań. Na terenie całego kraju można zobaczyć tysiące przydomowych garaży i budynków gospodarczych pokrytych blachą trapezową. Fabrycznie nowa trapezówkę kosztuje względnie tanio, a przy tym można mieć wysoki jakościowo produkt objęty gwarancją producenta.

Na jakim dachu warto położyć trapezówkę?

Blacha trapezowa nadaje się idealnie, by położyć ją na dużym i prostym dachu. Ze względu na zużycie materiału, niepraktyczne będzie układanie trapezówki na dachach wielospadowych. Pomijając fakt, że stracimy dużo materiału, efekt wizualny nie będzie wszystkim się podobał. Blacha trapezowa świetnie nadaje się do budownictwa przemysłowego. W budowlach tego typu połać dachowa nie jest nachylona pod dużym kątem ‒ materiał zaleca się układać na powierzchniach o niskim kącie nachylenia. Niemniej jednak górna granica wynosi 90 stopni, także w praktyce trapezówką wyłożymy dowolną połać dachową. Można jej także użyć jako tymczasowego pokrycia dachowego.

Zakup blachodachówki zaleca się w sytuacji, gdy więźba dachowa jest lekka. Metr kwadratowy blachy waży około 5 kg, pod warunkiem, że grubość rdzenia nie jest większa niż 0,5 mm. Często znajdziemy ją na dachach: warsztatów, garaży, wiat, hal magazynowych.

Jak przechowywać blachę trapezową?

Pomieszczenie magazynowe, w którym przetrzymuje się trapezówkę, powinno być suche i przewiewne. Niewskazane jest, by panowała tam zmienna temperatura. Jeżeli wewnątrz będzie panowała wilgoć, wówczas blacha zacznie korodować, gdyż dojdzie do kondensacji pary wodnej. Gdy blacha podczas transportu się zmoczy, należy ją osuszyć. Podczas załadunku warto uważać, by nie uszkodzić jej cienkiej powłoki.

Wyświetleń: 2463

0 komentarzy   |   Dodaj wÅ‚asnÄ… opiniÄ™


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.