Usuwanie zaległego śniegu - maty grzejne.


Oprócz specjalnych maszyn do odśnieżania, wykorzystujących paliwo do swojego działania, istnieją inne tańsze rozwiązania do odśnieżania swoich podjazdów czy wjazdów. Są to maty grzejne, coraz częściej wykorzystywane w domach jednorodzinnych, parkingach oraz innych miejscach.
Jeśli masz problem z oblodzonym wjazdem do garażu, przedtawiam tu rozwiązanie. Jeszcze nie dawno nie było żadnych urządzeń pomocnych przy odsypywaniu śniegu. Nie jeden z nas z nas musiał mieć specjalną łopatę do śniegu i musiał sam odśnieżać sobie plac, czy podjazd. Duży problem pojawiał się w momencie gdy spadło dużo śniegu, lub temperatura wzrosła do okolic zera przy ogromnej ilości śniegu. Wtedy zlodowaciały śnieg był bardzo ciężki i trzeba było mieć sporo siły i porządne zdrowie, żeby go usunąć.

Dziś mamy do dyspozycji wiele innych urządzeń pomocnych przy odśnieżaniu. Można zastosować specjalne maszyny do odśnieżania z silnikiem na ropę lub mini traktorki. Wszystko w zależności od powierzchni, które musimy odśnieżać. Dla małych domów jednorodzinnych mamy inne rozwiązanie. Są nim maty grzejne. Mata grzejna jest zrobiona z kratki przeplatanej cienkim kablem grzewczym osiągającym ogromną temperaturę w momencie podłączenia do  sieci elektrycznej. Maty instaluje się pod płytkami lub cienką warstwą kleju lub wylewki. Do dyspozycji mamy kilka wielkości mat grzewczych, od 1,5 do 22 metrów kwadratowych. Szerokość każdej maty to pół metra. Dzięki takiej rozpiętości wymiarów możemy zawsze dobrać matę odpowiednią dla siebie.

Efektem działania takiej maty jest suche podłoże. Należy jednak pamiętać że przy bardzo niskich temperaturach, mata powinna być włączona w nocy. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na specjalne maszyny do odśnieżania, właściciele domów jednorodzinnych mogą wydać kilka set złotych i kupić maty. Jest to zdecydowanie dużo lepsze rozwiązanie, tańsze i wygodniejsze. Dzięki temu nie będzie trzeba stać codziennie z łopatą i odśnieżać sobie podjazd.
---
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org.

Zobacz również:

Rady dla budujących dom

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !!!

 

Wydanie drukowane Mam-Sklad.pl


Wyświetleń: 1632

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 0/5 (0 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.