Zobacz dlaczego lekki strop panelowy SMART jest lepszy od TERIVY


LEKKI STROP PANELOWY SMART 15/60, SMART 20/60 – to odpowiedź na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie rynku na produkty innowacyjne, minimalizujące czas wykonania stropu, koszty budowy, a także redukujące doZobacz dlaczego lekki strop panelowy SMART jest lepszy od TERIVY minimum błędy wykonawcze.

Oszczędność czasu – niższe koszty inwestycji

Dwóch pracowników wystarczy, aby precyzyjnie ułożyć lekki strop panelowy SMART dla jednej kondygnacji domu jednorodzinnego (100 - 120 m2) w dwie godziny! Dlaczego tak szybko? Poszczególne elementy stropu SMART to moduły, które można łączyć w dowolnej konfiguracji, uzyskując różne rozpiętości. Praktycznie zaraz po ułożeniu SMARTA można kontynuować prace na budowie. Nie ma potrzeby zwlekania z kontynuacją dalszych prac na budowie. Prace, zarówno na stropie jak i pod stropem, można prowadzić nieprzerwanie, co znacznie przyspiesza proces budowy. Wybierając SMARTA otrzymujemy bardzo wytrzymały produkt, który już po ułożeniu posiada swoją nośność. SMART nie wymaga podpór, deskowań, jego ułożenie jest bardzo proste zajmuje co najwyżej kilka godzin. W czasie montażu można też wykonywać inne prace na budowie.

Wzorcowa akustyka pomieszczeń

Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem, sprawiają, że akustyka prezentowanego rozwiązania jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych. Poziom izolacyjności akustycznej dla stropu SMART wynosi bowiem 54 dB, jest to wynik o 4 dB wyższy od izolacyjności akustycznej stropów gęstożebrowych typu TERIVA. Podkreślić należy, że różnica 3 dB to dwukrotnie większy komfort akustyczny dla przebywającego w pomieszczeniu człowieka. Zobacz dlaczego lekki strop panelowy SMART jest lepszy od TERIVY


SMART jest odporny na błędy wykonawcze

Wykonywanie stropów gęstożebrowych typu TERIVA wiąże się z możliwością popełnienia wielu, brzemiennych w skutki błędów. Wszystkich poniżej opisanych błędów można uniknąć w przypadku montażu stropu SMART.

· Brak żeber rozdzielczych w stropie gęstożebrowym.

Pominięcie żeber rozdzielczych w stropie TERIVA lub niewłaściwe wykonanie, może mieć fatalne skutki dla wznoszonej budowli, a w najbardziej optymistycznym scenariuszu doprowadzić do licznych pęknięć i zarysowań. Strop SMART nie ma też żeber rozdzielczych przy których wykonaniu można popełnić błędy.

· Nieusztywnienie konstrukcji stropu pod ściankami działowymi.

To bardzo częsty błąd. Występuje gdy, ścianki działowe biegną równolegle do belek stropowych. Brak dołożenia dodatkowych belek powoduje późniejsze ugięcia oraz klawiszowanie. Błędu tego nie popełnimy przy zastosowaniu stropu SMART. Obawa o klawiszowanie paneli SMART (tak naprawdę odziedziczoną po kanałowych płytach żelbetowych) minimalizowana jest poprzez stosowanie dodatku do betonu na wypełnienie przestrzeni w pachwinach (który nadaje mieszance betonowej właściwości ekspansywne) oraz stosowanie siatek antyrysowych. W związku z powyższym, częściej rysy znajdziemy na stropach gęstożebrowych lub monolitycznych, bo będą konsekwencją błędów i zaniedbań na budowie.

· Niewłaściwe podparcie stropu na czas montażu i betonowania. Zobacz dlaczego lekki strop panelowy SMART jest lepszy od TERIVY

W stropie gęstożebrowym typu TERIVA przyjmuje się, że rozpiętość między podporami montażowymi stropu gęstożebrowego nie powinna przekraczać 2 m. Podpór tych nie wolno zbyt wcześnie usuwać – po ułożeniu warstwy nadbetonu trzeba odczekać 2-3 tygodnie, by osiągną on właściwą wytrzymałość. Strop SMART, nie wymaga podpór, deskowań, jego ułożenie zajmuje co najwyżej kilka godzin, a co najważniejsze po położeniu paneli strop ma już swoją nominalną nośność. W ten sam dzień można położyć na stropie np. paletę cegły, do dalszego murowania. W czasie montażu można też wykonywać inne prace na budowie i nie trzeba czekać 2-3 tygodnie na związanie warstwy nadbetonu, której w tym stropie po prostu nie ma.

· Niewłaściwe zbrojenie stropu.

W przypadku zastosowania Lekkiego Stropu Panelowego SMART, to producent dobiera zbrojenia na etapie wytwarzania prefabrykatu, ekipa wykonawcza nie ma więc okazji do popełnienia błędu.

· Niewłaściwa pielęgnacja betonu.  lekki strop panelowy SMART jest lepszy od TERIVY

Strop SMART nie posiada warstwy nadbetonu, kolejny błąd jest wówczas wyeliminowany.

· Zatrudnienie niefachowej ekipy wykonawczej.

To ważna uwaga, jednak trudno tego uniknąć ponieważ każdy murarz jest „tylko człowiekiem”, jak każdy popełnia błędy. Aby minimalizować ludzkie błędy wdraża się innowacyjne produkty, tworzy się nowe technologie itd. wszystko po to aby człowiek, nie miał okazji do ich popełniania. Dlatego w krajach rozwiniętych opisywane w polskiej prasie fachowej główne sposoby wykonywania stropów stanowią margines. Rynek eliminuje technologie drogie i błędotwórcze, rynek adaptuje prefabrykaty takie jak Lekki Strop Panelowy SMART.

 

Zapytaj o ceny Stropów Panelowych SMART 120 składów z całej Polski i wybierz najlepszą ofertę!

Wyświetleń: 2624

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 4.8/5 (12 głosów oddanych)

  • Czas to pieniądz makuszewski.mirek@gmail.com 2017-02-20 10:14:56

    Mam obsesję na punkcie czasu... Nie lubię czekać na cokolwiek, jeżeli wiem, że mogę coś zrobić lub mieć szybciej. Po tym względem opisywany tu smart nie ma sobie równych. Dzięki temu moja budowa domu poszła o wiele szybciej.

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.