2015-07-13 17:54:15 Garaż metalowy - czy to bezpieczne?

 

- U niektórych osób wciąż można spotkać się z myśleniem, że garaże metalowe są mniej bezpieczne od ich murowanych odpowiedników. To błędne myślenie, zazwyczaj powodowane przekonaniem, że jeżeli coś jest tańsze, automatycznie musi być gorsze – stwierdza specjalista z firmy KelmetW przypadku tak zwanych blaszaków dużą rolę odgrywa sposób wykonania i jakość materiału. Jeżeli dodamy do tego zachowanie wszystkich zasad bezpieczeństwa, możemy mieć pewność, że cały przechowywany dobytek będzie chroniony niemal tak samo, jakby to miało miejsce w garażu murowanym.

Za blaszak zapłacimy dużo mniej niż za garaż murowany o tych samych parametrach. W dodatku na jego budowę potrzeba o wiele mniej zezwoleń. Proces stawiania garażu metalowego trwa dużo krócej, do jego zalet warto dodać również lekkość konstrukcji oraz mobilność – z łatwością można przenieść go w inne miejsce. Wybór taniego garażu blaszanego niesie jednak ze sobą ryzyko dużo gorszej jakości, a co za tym idzie, zagrożenie dla bezpieczeństwa przechowywanego w środku dobytku. Z tego względu należy szczególną uwagę poświęcić na wybór firmy, w której dokonamy zakupu oraz na kilka cech, którymi powinien się charakteryzować bezpieczny garaż. Garaż metalowy - czy to bezpieczne?

Podejmując decyzję o nabyciu konkretnego garażu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał wykonania – najprostszym sposobem na taką weryfikację jest określenie, jak mocny jest materiał. Im grubsza blacha, tym lepiej. Dobre firmy produkujące garaże najczęściej używają jednego z kilku rodzajów materiałów: blachy ocynkowanej ogniowo obustronnie, blachy ocynkowanej elektrolitycznie jednostronnie, blachy ocynkowanej elektrolitycznie obustronnie oraz blachy trapezowej powlekanej akrylem. Pierwsza opcja zapewnia ok. 8-10 lat wytrzymałości bez konserwacji antykorozyjnej, natomiast ostatnia jest najtańszym rozwiązaniem w zakresie garaży blaszanych. Blachy cynkowane elektrolitycznie zapewniają dobrą wytrzymałość przez ok. dwa lata bez żadnej konserwacji antykorozyjnej. Jeżeli zależy nam na jeszcze lepszej ochronie garażu przed rdzą, warto się dowiedzieć, czy konstrukcja została pomalowana farbą podkładową. Poza grubością blachy istotna jest także jakość samej konstrukcji, dzięki której garaż będzie stabilny i odporny na działanie wiatru oraz śniegu.

- Ważną kwestią, na którą, niestety, niewiele osób zwraca uwagę, jest jakość montowanych akcesoriów, tzn. zamków, zawiasów i klamek. Kupując garaż lub doglądając prac montażowych prowadzonych przez ekipę warto sprawdzić, czy skrzydła działają lekko i bez problemu oraz czy domykają się dokładnie. Zamek powinien posiadać atest. Zawsze warto także zainwestować w dobrej jakości kłódkę. Lepiej dopilnować tej kwestii od razu niż mieć później problemy w codziennej eksploatacji – radzi specjalista z Kelmet.

 

Wyświetleń: 1025

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.