2015-09-11 19:40:50 Kilka niepodważalnych zalet podajnika przestawnego w zakładzie produkcyjnym?


Podajnik taśmowy to urządzenie niezbędne w każdym zakładzie produkcyjnym, w magazynie i na składowisku do prac przeładunkowych i transportowych, czy też w kopalni bądź innym zakładzie eksploatującym surowce mineralne. Dzięki niemu możliwe jest transportowanie materiałów sypkich i granulowanych, a także różnego rodzaju drobnicy.

Istnieje wiele rodzajów podajników taśmowych (przenośników), między innymi: stacjonarne, stacjonarne na podwoziach kołowych i obrotowe, o zmiennej długości transportu i przestawne. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza te ostatnie, czyli podajniki przestawne. Cechują się one kilkoma niepodważalnymi zaletami.

Najpierw krótko o nich samych: podajniki (przenośniki) taśmowe przestawne cechują się samonośną konstrukcją ramy. Umożliwia to ich łatwiejsze przemieszczanie, a w wypadku zamontowania podwozia kołowego - przetaczanie. Poza tym podajniki te nie wymagają trwałego mocowania do podłoża. Zarówno te, jak i wymienione tu przed chwilą pozostałe rodzaje przenośników, dostępne są u ich producenta - firmy PREFAMET-ZREMB S.A. - działającego na rynku od ponad 35 lat i będącego liderem w tej branży.

Ustawienie takiego podajnika nie przysparza większych kłopotów. Z całą pewnością łatwiej go przesunąć i nim manewrować, niż ma to miejsce na przykład w wypadku podajnika stacjonarnego. Nie trzeba więc używać do ustawienia go jakichś dodatkowych sprzętów. Ponieważ nie wymaga trwałego zamocowania do podłoża, a jego umieszczenie w odpowiednim miejscu, na przykład tuż przy maszynie produkcyjnej, zajmuje też mniej czasu. Również później, gdyby zaszła potrzeba przestawienia go bądź ustawienia w lepszym miejscu, nie ma większych problemów z jego przemieszczeniem. W przypadku chociażby podajnika stacjonarnego wiązałoby się to ze znacznie większym nakładem pracy: należałoby go odczepić od podłoża, przesunąć (nawet z użyciem dodatkowego sprzętu) i na nowo zamocować. Taka cecha podajnika przestawnego przydaje się także w razie jego awarii. Gdyby do niej doszło, wystarczy przetoczyć uszkodzony przenośnik (nawet przy większych jego rozmiarach wystarczy do tego często jedna osoba), a w jego miejsce wstawić nowy lub zapasowy. Daje to ogromną oszczędność czasu. Wspomniana firma - PREFAMET-ZREMB S.A.- oprócz produkcji i dostawy tych urządzeń, oferuje także ich montaż, rozruch i późniejszy serwis (w tym pogwarancyjny). To również pozytywnie wpływa na ich użytkowanie.

Łatwe manewrowanie podajnikiem ułatwia także obsługę samej maszyny produkcyjnej. Gdyby doszło do awarii, wymagana byłaby jej konserwacja, zaszła potrzeba wymiany formy albo po prostu maszynę należałoby umyć, wystarczy odsunąć przenośnik i tym samym ułatwić do niej dostęp. W przypadku innego rodzaju przenośnika, odsunięcie go wymagałoby podjęcia identycznych kroków, jak te opisane w poprzednim akapicie: rozmontowanie, przestawienie, ponowny montaż - wszystko to zabrałoby o wiele więcej czasu. W przypadku "kapryśnej" maszyny produkcyjnej, która na przykład często się zacina, takie ciągłe powtarzanie pracochłonnego przestawiania przenośnika stałoby się bardzo męczące i irytujące. Natomiast zostawienie go koło maszyny w razie jej awarii i późniejszych prac naprawczych, mogłoby zakończyć się nawet jego uszkodzeniem, gdyby coś w czasie naprawy poszło nie tak.

Wymienienie chociażby kilku tych zalet podajnika przestawnego pokazuje, że z całą pewnością jest on właściwym wyborem do wykorzystania w zakładzie produkcyjnym.

 

Wyświetleń: 932

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.