2015-04-15 20:32:14 Płatna wersja YouTube'a

W ubiegłym tygodniu mocnym echem obiła się wieść o wprowadzeniu opłat za korzystanie z usług serwisu YouTube.  Czy chodzi o opłatę stałą, za wszystkie usługi czy tylko za wybrane?

Miliardy użytkowników YouTube’a zdziwiło się na wieść o wprowadzeniu płatności za usługi, które do tej pory były dostępne za darmo. Chodzi jednak o usługę PREMIUM. Według informacji chodzi o kwotę 10$ miesięcznie, dzięki której możemy wyłączyć reklamy, korzystać z zapisywania filmów offline oraz uzyskać dostęp do oryginalnych treści dostępnych tylko dla użytkowników, którzy zapłacą comiesięczny abonament.

Jak ta sytuacja wygląda ze strony Google’a? Przede wszystkim chodzi o całkowitą modernizację portalu YouTube. Eksperci twierdzą, że pomimo swej popularności YouTube nie przynosi dochodów, ale też nie ponosi strat. Faktem jest jednak, że wychodzi na przysłowiowe – ZERO. Czy jednak tego oczekują administratorzy serwisu? Pomysłów, jak wszyscy wiemy, było już mnóstwo na możliwość zaktywizowania użytkowników do płacenia za korzystanie z legendarnego już portalu, np.: YouTube Music Key, który był powiązany z Google Play Music, co miało na celu wprowadzenie opłat za korzystanie z Playlist.

Można obawiać się, że niewielu użytkowników będzie chętnych do skorzystania z usługi PREMIUM serwisu YouTube. Bierze się to przede wszystkim z przyzwyczajenia użytkowników do dostępu do darmowego serwisu. Zapewne przerywanie piosenek reklamami w trakcie odtwarzanie wywoła niezadowolenie wśród korzystających z portalu. Z drugiej jednak strony za przykład może uchodzić Spotify, który od początku swej działalności wprowadził dwie usługi – darmową i płatną PREMIUM. Jeśli ktoś nie ma ochoty słuchać reklam to wykupuje pakiet PREMIUM. Użytkownicy tej usługi byli poinformowani o takiej możliwości od samego początku i chwalą sobie do dziś takie rozwiązania jak wykup abonamentu za dostęp bez reklam. – mówi Karolina Kowacka z Grupy 365 NET.

To kolejny eksperyment ze strony Google’a i YouTube’a. Być może ten okaże się być trafnym. Wprawdzie suma wydaje się być (prawie) symboliczna, ale administratorom na pewno pomogłaby w utrzymaniu serwerów, domen i innych rzeczy tworzących portal, które pochłaniają ogromne sumy pieniędzy. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i rezultaty z tego pomysłu.

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !!!

Wydanie drukowane Mam-Sklad.pl

Wyświetleń: 694

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.