2016-04-21 11:12:27 Wielozadaniowe i kompaktowe – ładowarki teleskopowe najnowszej generacji

Ładowarki teleskopowe funkcjonują na rynku pod kilkoma nazwami. UDT kwalifikuje ładowarkę teleskopową jako wózek jezdniowy podnośnikowy specjalizowany wraz z ładunkiem lub zmiennym wysięgiem, natomiast Ministerstwo Gospodarki posługuje się nazwą wielozadaniowy nośnik osprzętów. Jak widać, w oficjalnym nazewnictwie nacisk jest położony na wielofunkcyjność maszyny – i rzeczywiście to prawda. Ładowarka potrafi zastąpić kilka innych maszyn, a jej wszechstronność docenią szczególnie przedsiębiorcy z sektora budowlanego.

Szczególnie cenionymi cechami ładowarki teleskopowej są duży udźwig i wysięg. Maszyny najnowszej generacji spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa, a jednocześnie robią wrażenie parametrami, szczególnie te renomowanych producentów: http://magnith.pl/kategoria-produktu/magni-hth-ladowarki-teleskopowe. Magni, firma która w latach ’80 stworzyła pierwszy w Europie nośnik teleskopowy, dziś również zaskakuje innowacyjnością. Na uwagę zasługuje szczególnie linia ciężkich ładowarek Magni HTH.

Maszyny z serii HTH są dostosowane do prac na wysokości nawet 14 m. Jako sprzęt najnowszej generacji, mają szereg rozwiązań ułatwiających przenoszenie towarów, np. automatyczne rozpoznają osprzęt. Dzięki interaktywnemu wyświetlaczowi w kabinie operator maszyny ma pełną kontrolę nad przenoszonym ładunkiem, który w tego typu ładowarce może wynosić nawet 45 ton. Aby przewożenie takiego ciężaru było możliwe, stosuje się hydrostatyczny napęd na wszystkie koła i trzy tryby sterowania, uwzględniające albo skręt wszystkich kół, albo tylko przednich, a także tzw. „chód kraba”. Dodatkowo napęd 4x4 pozwala na poruszanie się po nierównym terenie. Ładowarki z serii HTH to ciężkie maszyny, ale dzięki zwiększonej masie nie potrzebują  podpór stabilizujących, więc łatwiej się nimi manewruje. Są też wielofunkcyjne – do wyboru mamy szeroką gamę osprzętu dodatkowego: widły, haki, chwytaki do piast i siłowników, są też takie dostosowane do opon nawet 63-calowych.

koparki hth

Praca operatora jest bardziej efektywna, dzięki większemu komfortowi, jaki zapewnia wyciszenie klimatyzowanej kabiny i zamontowanie filtru cząstek powietrza, aby pył nie miał szans dostać się do środka. Pracownik może dopasować do swoich rozmiarów zarówno kolumnę kierowniczą, jak i ułożenie fotela – a to istotne szczególnie dla wysokich osób. Przeszklenie kabiny poprawia widoczność – i to w każdym kierunku, a dodatkowe wzmocnienie konstrukcji – chroni pracownika zarówno w razie przewrócenia ładowarki, jak i upadku transportowanego towaru. Dodatkowym ułatwieniem jest bardzo intuicyjne i przemyślane rozmieszczenie przycisków, dzięki któremu reakcja operatora może być błyskawiczna.

Zwiększona masa, kompaktowe wymiary, zwiększone parametry udźwigu i wysięgu to tylko niektóre plusy ładowarek teleskopowych najnowszej generacji. Najistotniejsza wydaje się wielozadaniowość i wszechstronność tych bezpiecznych i ergonomicznych maszyn.

 

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !

Wyświetleń: 1114

Powrót

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.