ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2019-04-04 12:47:45 Jakie płytki ścienne wybrać do kuchni w tradycyjnym stylu?

Kuchnia w stylu prowansalskim, rustykalnym, kolonialnym czy ludwikowskim wymaga doboru odpowiedniej jakości wykończenia, które nie będzie jedynie chwilowym kaprysem, a wieloletnią inwestycją w dobry styl. Dlatego kluczowe znaczenie ma tutaj dobór odpowiedniej podłogi oraz wykończenia ścian, a w dalszej kolejności dopiero wyposażenia, czyli mebli kuchennych. Zatem, jakie płytki ścienne wybrać do najbardziej popularnych i oryginalnych tradycyjnych aranżacji?

Czytaj dalej


2019-04-04 12:45:30 Jak dobrać wzór paneli do klasycznego wnętrza?

Wiele nowych trendów pojawiło się w ostatnich latach, pomimo tego styl klasyczny nadal cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Jego ponadczasowa elegancja zdaje się przemawiać do wielu ludzi. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo uporządkowany, ale w użyciu pozwala na wiele swobody w projektowaniu wnętrza i dostosowaniu go do wszelkich potrzeb. W tym artykule radzimy jaki wzór paneli dobrać i jak wzmocnić wymarzony efekt.

Czytaj dalej


2019-03-26 14:39:36 Drzwi tarasowe przesuwne – nowoczesny sposób na piękne widoki

Z salonu, w którym najczęściej swój początek ma taras, rozpościera się najpiękniejszy widok na część zewnętrzną. Dbałość o spójną aranżację części wewnętrznej i zewnętrznej, sprzyja komfortowi użytkowania tej części domu. I właśnie tutaj swoje miejsce znajdują drzwi tarasowe przesuwne. Spośród dostępnych rozwiązań na połączenie obydwu części – wnętrza i zewnętrza, ale w sposób nowoczesny i atrakcyjny wizualnie, wysuwają się na prowadzenie.

Czytaj dalej


2019-03-26 14:37:07 Sprzedaż złomu a obowiązek podatkowy

Zgodnie z nową wykładnią prawa, sprzedaż złomu została objęta koniecznością odprowadzania podatku VAT. Do niedawna działalność ta była całkowicie zwolniona z obowiązku podatkowego, jednak obecnie nabywca złomu ma obowiązek zapłaty podatku. Jak rozliczać dochód ze sprzedaży złomu i czy interes ten będzie nadal opłacalny?

Czytaj dalej


2019-03-26 14:34:53 Kostka brukowa - aranżacje i pielęgnacja

Kostka brukowa jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej oraz w różnych rozmiarach. Jest także trwała, a ułożenie jej nie sprawia większych trudności. To powoduje, że bardzo chętnie po nią sięgamy. Co można z niej zbudować i jak ją prawidłowo pielęgnować?

Czytaj dalej


2019-03-26 14:32:22 Beton B50 czy B30? Czym się różnią mieszanki betonowe B50 i B30?

Mieszanka betonowa powinna być wybierana z rozwagą, w zależności od tego jakie prace chcemy wykonywać. Czy to ma być beton do fundamentów? A może potrzebny nam beton do prac niekonstrukcyjnych? Czy element betonowy będzie poddawany dużym naciskom i obciążeniom? To wszystko trzeba rozważyć przed rozpoczęciem pracy.

Czytaj dalej


2019-03-26 14:29:39 Jak tanio schłodzić magazyn latem?

Miesiące letnie w szeroko pojętym przemyśle mogą być trudne ze względu na panujące wysokie temperatury. Mowa tu o szybko nagrzewających się halach m.in. magazynach, wielkopowierzchniowych obiektach, w których zachowanie optymalnej temperatury podczas upałów może być sporym wyzwaniem. Aby nie dopuścić m.in. do obniżenia jakości przechowywanych w magazynie artykułów spożywczych, spadku efektywności pracowników czy przegrzania maszyn, należy obniżyć temperaturę do odpowiedniego poziomu profesjonalnym sprzętem.

Czytaj dalej


2019-03-26 14:27:25 Rodzaje odzieży ochronnej

W wielu zawodach i branżach koniecznością jest stosowanie odzieży ochronnej. Jej noszenie ma nas chronić przed bezpośrednimi zagrożeniami, jakie mogą na nas czekać w czasie wykonywania poszczególnych zadań. Istnieje wiele elementów ochrony osobistej, a jej dobór uzależniony jest od tego co dokładnie może nam grozić w czasie wykonywania pracy. Niektóre osoby muszą chronić oczy, inne osłaniać całe twarze, przydają się również rękawice, fartuchy, kombinezony czy nakrycia głowy.

Czytaj dalej


2019-03-15 11:37:33 Czy warto zainwestować w Łuparkę do drewna?

Za oknem ciężkie płatki śniegu budują białą pierzynę, przejmujący mróz rysuje bohomazy na szybie, a zimny wiatr odbija się od zamkniętych drzwi. Przyjmujesz to jednak ze spokojem, bo rozgrzewa cię ciepło domowego kominka, a odgłos palącego się drwa wpływa kojąco na zmysły. Piękna iluzja znika, gdy ostatni kawałek drewna ląduje w kominku i trzeba wyjść na zewnątrz, by nałupać więcej paliwa.

Czytaj dalej


2019-03-11 14:39:35 Mała kuchnia – jak zaoszczędzić miejsce?

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dużą i przestronną kuchnię w swoim domu czy mieszkaniu, a przecież mała kuchnia to nie koniec świata. Wystarczy rozsądne zaplanowanie i organizacja, by stworzyć praktyczną i przyjazną przestrzeń dla domowników. Jak wiadomo kuchnia jest miejscem bardzo ważnym i najczęściej użytkowanym, dlatego jej zagospodarowanie powinno być dobrze przemyślane. Dzisiaj pomożemy Ci zaprojektować małą kuchnię z głową i ciekawym pomysłem, by pasowała do całej aranżacji w mieszkaniu.

Czytaj dalej


2019-02-18 18:07:24 Wymień drzwi na ciepłe i skorzystaj z dopłaty programu „Czyste Powietrze”

Czy wiesz, że wymieniając drzwi zewnętrzne na nowe możesz otrzymać zwrot nawet 60% kosztów w ramach rządowego programu dopłat „Czyste powietrze”? Nabór wniosków już ruszył i potrwa aż do 2027 roku.

Czytaj dalej


2019-02-18 10:55:12 Geowłókniny jako niezastąpione materiały budowlane

Stałe udoskonalanie materiałów syntetycznych to jeden z głównych powodów rozwoju budownictwa. Właśnie dzięki nowoczesnym materiałom możliwości budowlane są coraz większe, a granice coraz częściej stanowi wyobraźnia. Ponadto, innowacyjne rozwiązania technologiczne w kwestii materiałów umożliwiają tworzenie solidniejszych i trwalszych konstrukcji. Do tego typu, nowoczesnych materiałów, z pewnością należy zaliczyć geowłókniny. Czym są i do czego służą?

Czytaj dalej


2019-02-06 10:52:03 Coraz odważniejsze inwestycje deweloperskie

Rynek inwestorski w dużej mierze determinuje – nawet jeśli nie rozwój gospodarczy, to wzrost danego sektora. W przypadku branży budowlanej to deweloperzy w największym stopniu decydują o tym, jak szybko i co dokładnie jest budowane. Niekiedy w okresie recesji inwestycje deweloperskie są pierwszymi, które zostają wstrzymane lub odłożone na lepszy okres. Jednak w czasie giełdowej hossy i wzrostów koniunkturalnych to deweloperzy odpowiadają za większość wznoszonych nie tylko domów jednorodzinnych, projektów mieszkaniowych i osiedli wielorodzinnych.

Czytaj dalej


2019-02-06 10:49:54 Piękna glazura na wiele lat

Ułożenie glazury, do którego najczęściej dochodzi w pomieszczeniach użytkowych jak łazienka oraz kuchnia, często determinuje charakter przestrzeni i wymusza konkretne rozwiązania aranżacyjne na wiele długich lat. Nieodpowiedni wybór glazury pod kątem wzoru czy koloru może utrudnić czyszczenie powierzchni w następnych latach lub znudzić się, wyjść z mody albo po prostu – zmuszać do używania określonych dodatków.

Czytaj dalej


2019-01-29 14:12:17 Impregnat Izolacyjny HI-3000

Kamień jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych. Niegdyś wznoszono przy jego użyciu świątynie, grobowce oraz najważniejsze budynki. Dziś różne gatunki kamienia spotkać można w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej kamień spotyka się w: - budownictwie, - branży nagrobkowej, - wykończeniówce, - dekoracjach. Aby budynki lub inne przedmioty wykonane z kamienia wyglądały elegancko, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych - w szczególności przed wodą. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie kamienia przed niekorzystnym oddziaływaniem wody i wilgoci jest impregnat izolacyjny, który ogranicza wsiąkanie.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.