ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2018-10-08 12:32:13 Panele ogrodzeniowe - nowoczesne ogrodzenie z metalu

Panele ogrodzeniowe to opcja pozwalająca na ogrodzenie zarówno domu i posesji prywatnej a także przedsiębiorstwa czy zakładu pracy. Dzięki panelom ogrodzeniowym można sprostać każdemu z wymienionych zastosowań. Są to bardzo często stosowane ogrodzenia, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo, a ich montaż jest nieskomplikowany.

Czytaj dalej


2018-09-21 15:11:27 Wykończenie trawertynowe – gdzie się sprawdzi?

Płyty trawertynowe powstają z naturalnej, porowatej skały osadowej, składającej się głównie z kalcytu i aragonitu. Swoją popularność zyskały już dawno temu, służąc jako materiał rzeźbiarski. Obecnie stanowią znakomity surowiec zwieńczający stylistykę wnętrz, który sprawdzi się nie tylko w różnego typu pomieszczeniach, ale też na zewnątrz. Sprawdźmy więc, jak stworzyć wykończenie trawertynowe, które będzie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Czytaj dalej


2018-09-17 13:17:22 Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!

Współcześnie, gdy jak największą rolę w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa budowlanego odgrywa uzyskanie jak najwyższego przychodu przy jak najniższych kosztach jego uzyskania, doskonałym sposobem na oszczędność jest wynajem sprzętu oraz urządzeń. Codzienną pracę na budowie ułatwia znacznie wynajem ładowarki teleskopowej. Gdzie wynająć taki sprzęt? Do czego przydają się ładowarki teleskopowe? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czytaj dalej


2018-08-16 08:15:34 Drzwi wejściowe aluminiowe - dlaczego akurat takie?

Zakup drzwi wejściowych do domu jeszcze bardzo ważny z wielu względów. Takie drzwi nie tylko mają dobrze wyglądać, ale mają też być funkcjonalne. Trzeba też przyznać, że jeśli będziemy chcieli zainwestować w drzwi wysokiej jakości - może to być spory wydatek. Wobec tego jakie drzwi wybrać?

Czytaj dalej


2018-08-07 13:25:41 Nowoczesne i ekologiczne hale magazynowe - czy warto inwestować w budowę?

Ekologiczna hala magazynowa to taka, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań chroniących zasoby środowiska. Zielone źródła energii, oszczędzanie wody i emisja niewielkiej ilości zanieczyszczeń są cechami charakterystycznymi takich budynków. Są coraz popularniejsze i częściej wybierane przez firmy o różnych profilach. Czy chodzi tylko o dbałość o matkę naturę, czy o coś jeszcze? Czy warto w nie inwestować?

Czytaj dalej


2018-07-28 14:07:05 Jak oznakować regały magazynowe?

Teren magazynu to skład towarów o różnej masie i wielkości. Asortyment składowany jest na regałach magazynowych, które muszą być przygotowane do ułożonego na nie nacisku. Żeby to było jasne i zrozumiałe, pracodawca powinien zadbać o właściwe oznakowanie regałów tak, aby pracownik nie miał wątpliwości czy poszczególne regały zniosą dany ciężar. Jak więc to zrobić?

Czytaj dalej


2018-07-28 14:00:19 Zasady dostarczania pracownikom środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego

Pracodawca wyposaża pracowników nieodpłatnie w środki ochrony indywidualnej oraz
dostarcza im odzież roboczą i obuwie robocze, które pozostają własnością pracodawcy.

Czytaj dalej


2018-07-28 13:53:16 Altana ogrodowa bez tajemnic

Posiadanie domu jednorodzinnego to marzenie wielu rodzin, dla których ważna jest niezależność i przestrzeń. Możliwość korzystania z dużego tarasu i własnego ogrodu jest często kluczowym argumentem przemawiającym za podjęciem wysiłku związanego z realizacją poważnej inwestycji w postaci budowy. Kiedy już jednak uda się doprowadzić ją do szczęśliwego końca, wtedy najczęściej pojawiają się kolejne pomysły związane z udoskonalaniem nie tylko tego co wewnątrz, ale również tego co wokół domu. To najlepszy moment, aby zastanowić się nad małą architekturą i pomyśleć o lokalizacji ogrodowej altany. Gwarantujemy, że tak wyjątkowe miejsce szybko zyska swoich wiernych fanów, nie tylko wśród domowników, ale również wśród gości. Tym razem podpowiadamy, jak łatwo, szybko i bez błędów zrobić to samodzielnie.

Czytaj dalej


2018-07-28 13:41:19 Panele słoneczne – jak dbać o ich wydajność

Panele słoneczne to urządzenia, które mają służyć nam przez lata. Warto więc zatroszczyć się o ich stan, zwłaszcza że ma on wpływ na wydajność instalacji. Jak dbać o kolektory słoneczne?

Czytaj dalej


2018-07-17 22:16:24 Dobierz projekt domu bez ryzyka. Wizualizacje i fotografie projektów gotowych

W przeszłości po projekt domu musieliśmy udać się do architekta, którego zadaniem było przygotowanie planu. Nie tworzono jednak do niego żadnych dodatkowych wizualizacji, które dzisiaj są już standardem.

Czytaj dalej


2018-07-17 22:05:08 Nowoczesna wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Lambor to doskonale zaopatrzona wypożyczalnia sprzętu budowlanego. Firma oferuje swoim klientom między innymi nowoczesne żurawie wieżowe i dźwigi budowlane, a także wiele innych przydatnych maszyn o doskonałych parametrach. Lambor dysponuje swoimi oddziałami zarówno w Polsce centralnej, jaki południowej. Szeroki zasięg marki świadczy o ogromnym zainteresowaniu usługami tego typu, któremu firma pragnie sprostać niezależnie od wymagań ze strony klientów.

Czytaj dalej


2018-07-16 21:36:02 Nowoczesne budownictwo modułowe

Domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością. To najszybszy sposób na wybudowanie domu. W ciągu dwóch miesięcy można mieć gotowy budynek. Przygotowane w fabryce moduły ustawia się na każdym gruncie. Jest to ogromna przewaga nad tradycyjnym budownictwem.

Czytaj dalej


2018-07-16 21:27:23 Moda na żaluzje trwa

Do lat 90. powracamy z sentymentem wspominając różne aspekty naszego życia. To właśnie w tych latach królowały w naszych domach, a właściwie w naszych oknach żaluzje. Co jednak króluje dzisiaj? Tak naprawdę możemy powiedzieć, że praktycznie wszystko.

Czytaj dalej


2018-07-16 21:04:53 3 niezbędne akcesoria wykończeniowe do montażu podłogi

Wybierając podłogę do pokoju czy sypialni, zwykle zwraca się uwagę na jakość, cenę czy wzór desek. To istotne aspekty, ale należy również pamiętać o akcesoriach wykończeniowych potrzebnych do prawidłowego montażu całej podłogi. Nie można zapomnieć o łącznikach, zakończeniach czy rozetach. Listwy progowe i listwy przypodłogowe są niemniej ważne, by podłoga efektownie wyglądała. Co będzie potrzebne?

Czytaj dalej


2018-07-05 09:16:03 Hurtownia materiałów budowlanych PHU Hermes w Smykowie - partner handlowy Perfect systemy kominowe

Hurtownia materiałów budowlanych PHU Hermes w Smykowie to lokalny producent:

- bloczków betonowych wibroprasowanych o wymiarach: 38x24x12
- pustaków żużlowych o wymiarach: 39x19x19

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.