ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2019-03-26 14:27:25 Rodzaje odzieży ochronnej

W wielu zawodach i branżach koniecznością jest stosowanie odzieży ochronnej. Jej noszenie ma nas chronić przed bezpośrednimi zagrożeniami, jakie mogą na nas czekać w czasie wykonywania poszczególnych zadań. Istnieje wiele elementów ochrony osobistej, a jej dobór uzależniony jest od tego co dokładnie może nam grozić w czasie wykonywania pracy. Niektóre osoby muszą chronić oczy, inne osłaniać całe twarze, przydają się również rękawice, fartuchy, kombinezony czy nakrycia głowy.

Czytaj dalej


2019-03-15 11:37:33 Czy warto zainwestować w Łuparkę do drewna?

Za oknem ciężkie płatki śniegu budują białą pierzynę, przejmujący mróz rysuje bohomazy na szybie, a zimny wiatr odbija się od zamkniętych drzwi. Przyjmujesz to jednak ze spokojem, bo rozgrzewa cię ciepło domowego kominka, a odgłos palącego się drwa wpływa kojąco na zmysły. Piękna iluzja znika, gdy ostatni kawałek drewna ląduje w kominku i trzeba wyjść na zewnątrz, by nałupać więcej paliwa.

Czytaj dalej


2019-03-11 14:39:35 Mała kuchnia – jak zaoszczędzić miejsce?

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dużą i przestronną kuchnię w swoim domu czy mieszkaniu, a przecież mała kuchnia to nie koniec świata. Wystarczy rozsądne zaplanowanie i organizacja, by stworzyć praktyczną i przyjazną przestrzeń dla domowników. Jak wiadomo kuchnia jest miejscem bardzo ważnym i najczęściej użytkowanym, dlatego jej zagospodarowanie powinno być dobrze przemyślane. Dzisiaj pomożemy Ci zaprojektować małą kuchnię z głową i ciekawym pomysłem, by pasowała do całej aranżacji w mieszkaniu.

Czytaj dalej


2019-02-18 18:07:24 Wymień drzwi na ciepłe i skorzystaj z dopłaty programu „Czyste Powietrze”

Czy wiesz, że wymieniając drzwi zewnętrzne na nowe możesz otrzymać zwrot nawet 60% kosztów w ramach rządowego programu dopłat „Czyste powietrze”? Nabór wniosków już ruszył i potrwa aż do 2027 roku.

Czytaj dalej


2019-02-18 10:55:12 Geowłókniny jako niezastąpione materiały budowlane

Stałe udoskonalanie materiałów syntetycznych to jeden z głównych powodów rozwoju budownictwa. Właśnie dzięki nowoczesnym materiałom możliwości budowlane są coraz większe, a granice coraz częściej stanowi wyobraźnia. Ponadto, innowacyjne rozwiązania technologiczne w kwestii materiałów umożliwiają tworzenie solidniejszych i trwalszych konstrukcji. Do tego typu, nowoczesnych materiałów, z pewnością należy zaliczyć geowłókniny. Czym są i do czego służą?

Czytaj dalej


2019-02-06 10:52:03 Coraz odważniejsze inwestycje deweloperskie

Rynek inwestorski w dużej mierze determinuje – nawet jeśli nie rozwój gospodarczy, to wzrost danego sektora. W przypadku branży budowlanej to deweloperzy w największym stopniu decydują o tym, jak szybko i co dokładnie jest budowane. Niekiedy w okresie recesji inwestycje deweloperskie są pierwszymi, które zostają wstrzymane lub odłożone na lepszy okres. Jednak w czasie giełdowej hossy i wzrostów koniunkturalnych to deweloperzy odpowiadają za większość wznoszonych nie tylko domów jednorodzinnych, projektów mieszkaniowych i osiedli wielorodzinnych.

Czytaj dalej


2019-02-06 10:49:54 Piękna glazura na wiele lat

Ułożenie glazury, do którego najczęściej dochodzi w pomieszczeniach użytkowych jak łazienka oraz kuchnia, często determinuje charakter przestrzeni i wymusza konkretne rozwiązania aranżacyjne na wiele długich lat. Nieodpowiedni wybór glazury pod kątem wzoru czy koloru może utrudnić czyszczenie powierzchni w następnych latach lub znudzić się, wyjść z mody albo po prostu – zmuszać do używania określonych dodatków.

Czytaj dalej


2019-01-29 14:12:17 Impregnat Izolacyjny HI-3000

Kamień jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych. Niegdyś wznoszono przy jego użyciu świątynie, grobowce oraz najważniejsze budynki. Dziś różne gatunki kamienia spotkać można w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej kamień spotyka się w: - budownictwie, - branży nagrobkowej, - wykończeniówce, - dekoracjach. Aby budynki lub inne przedmioty wykonane z kamienia wyglądały elegancko, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych - w szczególności przed wodą. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie kamienia przed niekorzystnym oddziaływaniem wody i wilgoci jest impregnat izolacyjny, który ogranicza wsiąkanie.

Czytaj dalej


2019-01-29 14:09:24 Hala stalowa czy tradycyjnie budowana?

Wiele firm staje kiedyś przed koniecznością wybudowania własnego magazynu, ponieważ jest to poważna inwestycja warto dobrze przemyśleć jaką technologię wybrać. W tym zwięzłym artykule postaramy się przybliżyć wady i zalety różnych rozwiązań.

Czytaj dalej


2019-01-22 17:06:58 Jak szybko znaleźć idealny lokal użytkowy w Krakowie?

Lokale wykorzystywane do działalności usługowej lub handlowej, magazyny, lokale biurowe - pojęcie lokalu użytkowego jest szerokie i obejmuje praktycznie wszystko, co nie jest przeznaczone na mieszkania. W Krakowie bez trudu znajdziemy setki ofert wynajmu i sprzedaży lokali użytkowych położonych w całym mieście, o różnych metrażach i przeznaczeniu. Jak odnaleźć w tym gąszczu najlepszą ofertę i na co zwracać uwagę? O tym w artykule.

Czytaj dalej


2019-01-09 15:51:33 Myjka ciśnieniowa Karcher do firmy – zimnowodna czy z podgrzewaniem wody?

Myjki ciśnieniowe niższych klas, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami wokół domu, w ogrodzie czy nawet podczas mycia samochodów i motocykli, nie muszą już radzić sobie tak dobrze w zakładach przemysłowych, gdzie pojawia się konieczność walki ze znacznie trudniejszymi zabrudzeniami. Jaka myjka ciśnieniowa Karcher najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie?

Czytaj dalej


2019-01-09 15:48:50 Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w przemyśle

Tradycyjnie wykorzystywane źródła energii już wkrótce zostaną całkowicie wyczerpane. Szacuje się, że pozyskiwanie energii z gazu ziemnego, czy węgla kamiennego będzie możliwe jeszcze jedynie przez 200 lat, a ropa naftowa może wystarczyć jedynie na 40 najbliższych lat. To niejako zmusza ludzi, by głównym źródłem pozyskiwania ciepła, czy energii elektrycznej stały się odnawialne źródła energii. Jest to ważne szczególnie z punktu widzenia przemysłu, którego zapotrzebowanie na energię nawet kilkukrotnie przerasta gospodarstwa domowe. Znane obecnie odnawialne źródła energii to przede wszystkim emitowane przez słońce światło, ruch generowany przez wodę oraz wiatr. W jaki sposób wykorzystuje się je w przemyśle już dziś?

Czytaj dalej


2018-12-28 15:53:36 Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom budowy?

Praca w tak zwanej budowlance to bardzo ciężki kawałek chleba. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że jest to zawsze praca fizyczna, która bardzo obciąża. Poza tym, na budowie pracuje się przez cały rok, a więc trzeba się liczyć z bardzo skrajnymi warunkami pogodowymi. Niekiedy miesiącami pracuje się w upałach, a później nadchodzą silne mrozy i trzeba spędzać na nich po kilka godzin dziennie. Rolą pracodawcy jest zapewnienie swoim podwładnym maksimum bezpieczeństwa, ponieważ to on odpowiada za nich podczas wykonywania obowiązków służbowych. Decydując się na przykład na rusztowania na wynajem, powinien zawsze wybierać solidne firmy, które są sprawdzone. Takie rusztowanie musi przecież zapewnić bezpieczeństwo, być trwałe i solidne. Konstrukcja musi przetrwać nawet tygodnie pracy i poruszanie się po niej każdego dnia przez kilka godzin.

Czytaj dalej


2018-12-28 15:50:41 Różne rodzaje styropianu na różne potrzeby

Styropian odgrywa wyjątkową rolę nie tylko w branży budowlanej, chociaż z uwagi na swoje wyjątkowe parametry termoizolacyjne trudno wyobrazić sobie wykańczanie konstrukcji elewacji budynku czy organizowanie termomodernizacji starszych budowli, bez sięgnięcia po jakościowy styropian. Często jednak doceniane są również jego walory chociażby amortyzujące i styropian jest bardzo chętnie wykorzystywany do wyściełania różnego rodzaju pudełek, paczek i przesyłek, których zawartość powinna być dodatkowo zabezpieczona przed stłuczeniem.

Czytaj dalej


2018-12-28 15:47:00 Płotki przeciwśniegowe – jak wpływają na bezpieczeństwo domowników?

Budowa domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu istotnych decyzji. Część z nich ma wpływ na wygląd budynku i jego funkcjonalność, inne na bezpieczeństwo mieszkańców. Schody z wytrzymałą balustradą, uziemiona instalacja elektryczna, systemy odgromowe, płotki przeciwśniegowe – tego typu zabezpieczenia muszą znaleźć się w bezpiecznym budynku. W sezonie zimowym szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnie z wymienionych zabezpieczeń.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.