ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2019-01-22 17:06:58 Jak szybko znaleźć idealny lokal użytkowy w Krakowie?

Lokale wykorzystywane do działalności usługowej lub handlowej, magazyny, lokale biurowe - pojęcie lokalu użytkowego jest szerokie i obejmuje praktycznie wszystko, co nie jest przeznaczone na mieszkania. W Krakowie bez trudu znajdziemy setki ofert wynajmu i sprzedaży lokali użytkowych położonych w całym mieście, o różnych metrażach i przeznaczeniu. Jak odnaleźć w tym gąszczu najlepszą ofertę i na co zwracać uwagę? O tym w artykule.

Czytaj dalej


2019-01-09 15:51:33 Myjka ciśnieniowa Karcher do firmy – zimnowodna czy z podgrzewaniem wody?

Myjki ciśnieniowe niższych klas, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami wokół domu, w ogrodzie czy nawet podczas mycia samochodów i motocykli, nie muszą już radzić sobie tak dobrze w zakładach przemysłowych, gdzie pojawia się konieczność walki ze znacznie trudniejszymi zabrudzeniami. Jaka myjka ciśnieniowa Karcher najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie?

Czytaj dalej


2019-01-09 15:48:50 Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w przemyśle

Tradycyjnie wykorzystywane źródła energii już wkrótce zostaną całkowicie wyczerpane. Szacuje się, że pozyskiwanie energii z gazu ziemnego, czy węgla kamiennego będzie możliwe jeszcze jedynie przez 200 lat, a ropa naftowa może wystarczyć jedynie na 40 najbliższych lat. To niejako zmusza ludzi, by głównym źródłem pozyskiwania ciepła, czy energii elektrycznej stały się odnawialne źródła energii. Jest to ważne szczególnie z punktu widzenia przemysłu, którego zapotrzebowanie na energię nawet kilkukrotnie przerasta gospodarstwa domowe. Znane obecnie odnawialne źródła energii to przede wszystkim emitowane przez słońce światło, ruch generowany przez wodę oraz wiatr. W jaki sposób wykorzystuje się je w przemyśle już dziś?

Czytaj dalej


2018-12-28 15:53:36 Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom budowy?

Praca w tak zwanej budowlance to bardzo ciężki kawałek chleba. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że jest to zawsze praca fizyczna, która bardzo obciąża. Poza tym, na budowie pracuje się przez cały rok, a więc trzeba się liczyć z bardzo skrajnymi warunkami pogodowymi. Niekiedy miesiącami pracuje się w upałach, a później nadchodzą silne mrozy i trzeba spędzać na nich po kilka godzin dziennie. Rolą pracodawcy jest zapewnienie swoim podwładnym maksimum bezpieczeństwa, ponieważ to on odpowiada za nich podczas wykonywania obowiązków służbowych. Decydując się na przykład na rusztowania na wynajem, powinien zawsze wybierać solidne firmy, które są sprawdzone. Takie rusztowanie musi przecież zapewnić bezpieczeństwo, być trwałe i solidne. Konstrukcja musi przetrwać nawet tygodnie pracy i poruszanie się po niej każdego dnia przez kilka godzin.

Czytaj dalej


2018-12-28 15:50:41 Różne rodzaje styropianu na różne potrzeby

Styropian odgrywa wyjątkową rolę nie tylko w branży budowlanej, chociaż z uwagi na swoje wyjątkowe parametry termoizolacyjne trudno wyobrazić sobie wykańczanie konstrukcji elewacji budynku czy organizowanie termomodernizacji starszych budowli, bez sięgnięcia po jakościowy styropian. Często jednak doceniane są również jego walory chociażby amortyzujące i styropian jest bardzo chętnie wykorzystywany do wyściełania różnego rodzaju pudełek, paczek i przesyłek, których zawartość powinna być dodatkowo zabezpieczona przed stłuczeniem.

Czytaj dalej


2018-12-28 15:47:00 Płotki przeciwśniegowe – jak wpływają na bezpieczeństwo domowników?

Budowa domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu istotnych decyzji. Część z nich ma wpływ na wygląd budynku i jego funkcjonalność, inne na bezpieczeństwo mieszkańców. Schody z wytrzymałą balustradą, uziemiona instalacja elektryczna, systemy odgromowe, płotki przeciwśniegowe – tego typu zabezpieczenia muszą znaleźć się w bezpiecznym budynku. W sezonie zimowym szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się ostatnie z wymienionych zabezpieczeń.

Czytaj dalej


2018-12-28 15:44:33 Energooszczędne projekty domów. Czym kierować się w wyborze projektu domu?

Od kilku lat rośnie popularność domów energooszczędnych, a w przyszłości to się nie zmieni, co więcej, takich budynków będzie przybywać. Skąd taka popularność?

Czytaj dalej


2018-12-20 14:42:39 Idealna pompa ciepła do twojego domu

Mamy późną jesień, a wraz z nią przyszły przymrozki i zrobiło się zimno. Nie marzymy więc o niczym innym, jak o pójściu do ciepłego domu i zawinięciu się w kocyk z kubkiem gorącej herbaty. Już na etapie kupna lub budowy domu warto zastanowić się nad sposobem jego ogrzewania - tym bardziej, że jeżeli chodzi o ekologię, to piece na węgiel mogą być niedługo totalnie wyeliminowane. Jednym ze sposobów skutecznego i przyjaznego przyrodzie ogrzewania, jest zastosowanie pomp ciepła. Czym one są i jakie są ich rodzaje?

Czytaj dalej


2018-12-20 14:38:45 W którym pomieszczeniu warto zainstalować ogrzewanie podłogowe?

Przeglądając Internet, coraz częściej spotykamy się z zapytaniami dotyczącymi ogrzewania podłogowego. Nic dziwnego, bowiem w chłodne, jesienne czy zimowe dni, nie ma nic przyjemniejszego niż stanąć na ciepłych płytkach lub panelach. Jednak ile zachwytów nad rozwiązaniem tego typu, tak i tyle wątpliwości - szczególnie w podniesieniu do niektórych pomieszczeń. Rozwiejmy zatem kilka wątpliwości! W tym artykule wyjaśnimy, czy na przykład ogrzewanie podłogowe w sypialni lub kuchni to dobry pomysł.

Czytaj dalej


2018-12-20 14:31:04 Maszty oświetleniowe podniosą komfort pracy

Właściwe oświetlenie gwarantuje bezpieczeństwo i komfort pracownikom na każdej budowie. Maszty oświetleniowe są używane m.in. podczas stawiania konstrukcji budowlanych, ale też różnych koncertów i eventów.

Czytaj dalej


2018-12-20 14:26:33 Konserwacja i naprawa dachu z papy - co warto wiedzieć?

Papa niejedno ma imię. Dawniej, był to najbardziej popularny środek pokrywania dachu i zabezpieczenia go przed przeciekaniem oraz przepuszczaniem wilgoci. Obecnie, papa również bywa stosowana, ale jest zupełnie inny rodzaj pokrycia dachowego, znacznie bardziej wytrzymały i bazujący na innej technologii. Starodawna papa wymaga regularnych prac konserwacyjnych, renowacyjnych i naprawczych dachu. Generalny remont dachu to koszt, jednak jego zaniechanie może doprowadzić do znacznie wyższych opłat.

Czytaj dalej


2018-11-30 16:33:28 Płyty warstwowe - charakterystyka i zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje, płyty warstwowe są tworzywem składającym się z kilku warstw. Zazwyczaj z: pianki poliuretanowej (PUR) albo ekstrudowanej pianki polistyrenowej (xps) oraz z warstwy twardego PCW, laminatu, aluminium bądź sklejki. Dzięki swojej budowie mają szerokie i funkcjonalne spektrum zastosowań.

Czytaj dalej


2018-11-30 16:20:30 Faktura i magazyn – dodatkowe opcje programu fakturowego

Handel towarami wymaga uporządkowania kwestii związanych zarówno z dostawami, kompleksową logistyką produktów, jak również oprogramowaniem służącym do wystawiania faktur i innych dokumentów rachunkowych oraz księgowych. Ważne, aby program fakturowo-magazynowy był idealnie dobrany do danej działalności gospodarczej. Każde przedsiębiorstwo posiada określoną ilość towarów, które są przyjmowane na magazyn, dlatego też faktura i magazyn to idealne rozwiązanie dla każdej firmy bez względu na jej wielkość ora ilość towarów przyjmowanych na magazyn.

Czytaj dalej


2018-11-30 15:58:25 Przegląd i naprawa dźwignic w Krakowie – na co zwrócić uwagę?

Dźwignice to urządzenia dźwigowo-transportowe wykorzystywane do transportu bliskiego na placach budów oraz w sektorze przemysłowym. Urządzenia te służą do podnoszenia i przenoszenia ładunków w trybie przerywanym. Ze względu na liczne obciążenia, jakim poddawane są dźwignice oraz intensywnej eksploatacji w zróżnicowanych warunkach, wymagają one regularnych czynności konserwacyjnych i serwisowych. Jak wygląda serwis i naprawa dźwignic? Jakie są najczęstsze awarie żurawi oraz w jaki sposób należy szukać odpowiedniej firmy oferującej przegląd, serwis i naprawę dźwignic​?

Czytaj dalej


2018-11-30 15:54:30 Bałagan po remoncie? Poznaj tricki, które ułatwią Ci jego okiełznanie!

Remont szczęśliwie zakończony – wchodzisz więc do mieszkania, by podziwiać efekt końcowy i… załamujesz ręce, widząc wszechobecny bałagan. Poznaj kilka sprawdzonych tricków na skuteczne i niewymagające dużego wysiłku porządki po pracach remontowych – a wszystko pójdzie jak z płatka!

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.