ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2018-11-07 12:41:44 Czym ogrodzić działkę na czas budowy?

Prace budowlane na posesji mogą trwać długo. Najlepiej zatem zabezpieczyć odpowiednio teren budowy ogrodzeniem. To zwiększy bezpieczeństwo przechowywanych tam materiałów i maszyn budowlanych, ale również przechodniów, którzy mogliby dostać się przypadkiem na niebezpieczny plac budowy.

Czytaj dalej


2018-11-07 12:35:02 Rekuperacja, nowoczesne rozwiązanie w domach energooszczędnych

Wentylacja budynków polega na usuwania zanieczyszczonego powietrza i dostarczania świeżego czystego. Jednak budowa domów energooszczędnych utrudnia to zadanie ponieważ takie budynku muszą być szczelne aby minimalizować straty ciepła. Rozwiązaniem tego problemu jest rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Czytaj dalej


2018-11-07 12:14:17 Jak wybrać odpowiednie ubrania robocze na budowę?

Pracownicy budowlani narażeni są przez cały rok na nieprzyjemne warunki atmosferyczne. W szczególności jesienią i zimą ciężko jest im wykonywać obowiązki, z uwagi na niskie temperatury oraz śnieg i wiatr. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich strojów roboczych, które zapewnią im bezpieczeństwo, ale również komfort pracy. Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów, wśród których znajdują się bluzy, zimowe kurtki robocze, buty robocze ocieplane i spodnie, które chronią przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Warto zapoznać się z propozycjami poszczególnych producentów i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego zespołu, które jednocześnie będzie również rozwiązaniem ekonomicznym. W sklepach z artykułami BHP i odzieżą roboczą często można liczyć na promocje i wyprzedaże poprzednich kolekcji. Wtedy właśnie najbardziej opłaca się robić zakupy.

Czytaj dalej


2018-11-07 11:53:12 Jak udekorować i uporządkować swój ogród?

Ogród to prawdziwa wizytówka każdego domu. Kiedy jest w nim ładnie i panuje porządek, można miło spędzić czas z rodziną w sezonie wiosenno-letnim. Zakładając swój ogród, warto zadbać o funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym będzie można z łatwością zadbać o porządek, pielęgnować roślinność i poświęcić się rekreacji. Doskonałym materiałem, dzięki któremu szybko można podzielić ogród na różne strefy i wydzielić ścieżki jest kamień ogrodowy. Taki kamień jest materiałem niezwykle trwałym, a jednocześnie może stanowić piękną ozdobę. Obecnie projektanci ogrodów bardzo często decydują się właśnie na kamień, który jest elementem nowoczesnym i pięknie współgra z soczystą zielenią.

Czytaj dalej


2018-11-07 11:49:04 Bałagan po remoncie? Poznaj tricki, które ułatwią Ci jego okiełznanie!

Remont szczęśliwie zakończony – wchodzisz więc do mieszkania, by podziwiać efekt końcowy i… załamujesz ręce, widząc wszechobecny bałagan. Poznaj kilka sprawdzonych tricków na skuteczne i niewymagające dużego wysiłku porządki po pracach remontowych – a wszystko pójdzie jak z płatka!

Czytaj dalej


2018-11-07 11:27:49 Konstrukcja oraz bezpieczny montaż dachu jednospadowego

Choć dach jednospadowy nie jest jeszcze zbyt popularny w Polsce, to jest to rozwiązanie z pewnością warte uwagi. Konstrukcja ta stanowi bowiem doskonałą alternatywę dla dachów dwuspadowych oraz czterospadowych, w związku z czym jest idealnym wyborem dla osób, które szukają prostego rodzaju dachu w niedrogiej cenie. Z naszego artykułu dowiesz się jak powinna wyglądać konstrukcja oraz bezpieczny montaż dachu jednospadowego, aby móc cieszyć jego nowoczesnością, bezpieczeństwem oraz estetyką przez długie lata. Zapraszamy do lektury.  

Czytaj dalej


2018-10-08 12:32:13 Panele ogrodzeniowe - nowoczesne ogrodzenie z metalu

Panele ogrodzeniowe to opcja pozwalająca na ogrodzenie zarówno domu i posesji prywatnej a także przedsiębiorstwa czy zakładu pracy. Dzięki panelom ogrodzeniowym można sprostać każdemu z wymienionych zastosowań. Są to bardzo często stosowane ogrodzenia, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo, a ich montaż jest nieskomplikowany.

Czytaj dalej


2018-09-21 15:11:27 Wykończenie trawertynowe – gdzie się sprawdzi?

Płyty trawertynowe powstają z naturalnej, porowatej skały osadowej, składającej się głównie z kalcytu i aragonitu. Swoją popularność zyskały już dawno temu, służąc jako materiał rzeźbiarski. Obecnie stanowią znakomity surowiec zwieńczający stylistykę wnętrz, który sprawdzi się nie tylko w różnego typu pomieszczeniach, ale też na zewnątrz. Sprawdźmy więc, jak stworzyć wykończenie trawertynowe, które będzie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Czytaj dalej


2018-09-17 13:17:22 Wynajem ładowarki teleskopowej? Teraz zrobisz to łatwiej i szybciej!

Współcześnie, gdy jak największą rolę w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa budowlanego odgrywa uzyskanie jak najwyższego przychodu przy jak najniższych kosztach jego uzyskania, doskonałym sposobem na oszczędność jest wynajem sprzętu oraz urządzeń. Codzienną pracę na budowie ułatwia znacznie wynajem ładowarki teleskopowej. Gdzie wynająć taki sprzęt? Do czego przydają się ładowarki teleskopowe? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Czytaj dalej


2018-08-16 08:15:34 Drzwi wejściowe aluminiowe - dlaczego akurat takie?

Zakup drzwi wejściowych do domu jeszcze bardzo ważny z wielu względów. Takie drzwi nie tylko mają dobrze wyglądać, ale mają też być funkcjonalne. Trzeba też przyznać, że jeśli będziemy chcieli zainwestować w drzwi wysokiej jakości - może to być spory wydatek. Wobec tego jakie drzwi wybrać?

Czytaj dalej


2018-08-07 13:25:41 Nowoczesne i ekologiczne hale magazynowe - czy warto inwestować w budowę?

Ekologiczna hala magazynowa to taka, która korzysta z nowoczesnych rozwiązań chroniących zasoby środowiska. Zielone źródła energii, oszczędzanie wody i emisja niewielkiej ilości zanieczyszczeń są cechami charakterystycznymi takich budynków. Są coraz popularniejsze i częściej wybierane przez firmy o różnych profilach. Czy chodzi tylko o dbałość o matkę naturę, czy o coś jeszcze? Czy warto w nie inwestować?

Czytaj dalej


2018-07-28 14:07:05 Jak oznakować regały magazynowe?

Teren magazynu to skład towarów o różnej masie i wielkości. Asortyment składowany jest na regałach magazynowych, które muszą być przygotowane do ułożonego na nie nacisku. Żeby to było jasne i zrozumiałe, pracodawca powinien zadbać o właściwe oznakowanie regałów tak, aby pracownik nie miał wątpliwości czy poszczególne regały zniosą dany ciężar. Jak więc to zrobić?

Czytaj dalej


2018-07-28 14:00:19 Zasady dostarczania pracownikom środków ochrony indywidualnej oraz odzieży i obuwia roboczego

Pracodawca wyposaża pracowników nieodpłatnie w środki ochrony indywidualnej oraz
dostarcza im odzież roboczą i obuwie robocze, które pozostają własnością pracodawcy.

Czytaj dalej


2018-07-28 13:53:16 Altana ogrodowa bez tajemnic

Posiadanie domu jednorodzinnego to marzenie wielu rodzin, dla których ważna jest niezależność i przestrzeń. Możliwość korzystania z dużego tarasu i własnego ogrodu jest często kluczowym argumentem przemawiającym za podjęciem wysiłku związanego z realizacją poważnej inwestycji w postaci budowy. Kiedy już jednak uda się doprowadzić ją do szczęśliwego końca, wtedy najczęściej pojawiają się kolejne pomysły związane z udoskonalaniem nie tylko tego co wewnątrz, ale również tego co wokół domu. To najlepszy moment, aby zastanowić się nad małą architekturą i pomyśleć o lokalizacji ogrodowej altany. Gwarantujemy, że tak wyjątkowe miejsce szybko zyska swoich wiernych fanów, nie tylko wśród domowników, ale również wśród gości. Tym razem podpowiadamy, jak łatwo, szybko i bez błędów zrobić to samodzielnie.

Czytaj dalej


2018-07-28 13:41:19 Panele słoneczne – jak dbać o ich wydajność

Panele słoneczne to urządzenia, które mają służyć nam przez lata. Warto więc zatroszczyć się o ich stan, zwłaszcza że ma on wpływ na wydajność instalacji. Jak dbać o kolektory słoneczne?

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.