ARTYKUŁY BUDOWLANE

Zobacz również : Wiadomości z rynku budowlanego | Zasady zamieszczania artykułów


2018-03-29 21:17:28 Zastosowanie betonu przy budowie dróg

Ruch drogowy z roku na roku staje się coraz bardziej intensywny – jest to trend dotyczący nie tylko Polski, ale również całego cywilizowanego świata. Wzrost ilości aut sprawia, że konieczne jest rozwijanie sieci dróg przy jednoczesnym dbaniu o ich jakość. Dlatego też coraz częściej wykorzystywanym materiałem w budownictwie drogowym staje się beton.

Czytaj dalej


2018-03-21 21:25:30 Cięcie betonu nie takie trudne

Nie wszyscy wiedzą o katastrofie budowlanej w 1940 roku w Tacomie (USA), kiedy to zawalił się most (o długości 840 m i szerokości jedynie 12 m). Po 4 miesiącach od oddania go do eksploatacji, na skutek rezonansu wywołanego silnym wiatrem wiejącym od oceanu, uległ on całkowitemu rozpadowi. Od tego czasu wszystkie konstrukcje budowlane poddawane są wnikliwej analizie pod względem możliwości wystąpienia zbieżności częstości drgań własnych obiektu i otaczającego środowiska. Współczesna technika umożliwia przy obróbce betonu zastosowanie bezudarowych tarcz diamentowych, całkowicie wykluczając możliwość naruszenia stabilności konstrukcji na skutek drgań wywołanych przez piłę.

Czytaj dalej


2018-03-21 16:12:16 Wynajem podestów ruchomych – jakie korzyści nam przyniesie?

Wystarczy rozejrzeć się wokoło, aby zrozumieć, że trend w budowaniu wysokich budynków nie jest przejściowy. Zmuszają nas do tego różnorodne warunki, takie jak coraz większe zaludnienie, czy po prostu coraz mniejsza ilość dostępnej przestrzeni. Nie dotyczy to jednak wyłącznie budynków mieszkalnych. Coraz częściej możemy zauważyć, że galerie i wielkie pasaże handlowe wypierają małe sklepy i zagarniają połacie wolnej przestrzeni. Przy takich obiektach konieczna jest ich konserwacja, co wymaga odpowiedniego sprzętu wysokościowego. Wynajem podestów ruchomych jest rozwiązaniem idealnym dla tego typu sytuacji.

Czytaj dalej


2018-03-21 16:05:07 Nowość! Jeden model, wiele możliwości – elektronika uruchamiająca do pisuaru TECEfilo

Inteligentne rozwiązania sanitarne mają za zadanie podnosić komfort korzystania z łazienki, zapewniać wysoki stopień higieny oraz ograniczać zużycie wody. Tak, dzięki połączeniu uniwersalnej formy i najnowszych technologii, powstała nowa, bezdotykowa seria elektronicznych przycisków spłukujących do pisuaru firmy TECE.

Czytaj dalej


2018-03-16 22:28:12 Kto może wziąć udział w przetargu na zamówienie publiczne?

Zamówienia publiczne to lukratywna propozycja dla firm, które szukają pewnego, a co za tym idzie wypłacalnego zleceniodawcy. Ten miecz jest jednak obusieczny - państwo musi mieć ugruntowane przekonanie, że wykonawca jest wiarygodny. Dlatego też, pierwszym etapem jest spełnienie rygorystycznych wymogów przystąpienia do przetargu - tak, aby już na samym początku wyeliminować firmy, które na późniejszych etapach realizacji mogą okazać się niekompetentne. Z uwagi na fakt wzmożonego ruchu finansowego w sferze zamówień publicznych, stały się one obfitym rynkiem zbytu w naszym kraju.

Czytaj dalej


2018-03-16 22:14:52 Płytki ceramiczne, czyli sposób na solidne wykończenie podłogi w łazience

Wilgoć i częsty kontakt z wodą to najważniejsze czynniki, na które są narażone podłogi w łazienkach. Płytki ceramiczne to jeden z niewielu sposobów wykończenia posadzki, który sprawdzi się w takich warunkach. To rozwiązanie jest też bardzo trwałe − jeśli do spoinowania użyjesz specjalnej fugi, możesz mieć pewność, że podłoga wytrzyma wiele lat w niezmienionym stanie.

Czytaj dalej


2018-03-14 12:03:06 Od czego zacząć optymalizację kosztów budowy?

Zarówno mniejsze, jak i większe inwestycje budowlane domagają się przeprowadzenia solidnej optymalizacji kosztów budowy, gdyż to pozwala w pełni prognozować jak będzie przebiegało przedsięwzięcie budowlane w różnych aspektach. W związku z tym, inwestorzy powinni skorzystać z usług, które gwarantują wykonanie wszechstronnej optymalizacji kosztów budowy.

Czytaj dalej


2018-03-10 06:48:00 Do dużych mieszkań, loftów, butików – parawany dekoracyjne coraz bardziej modne!

Okazuje się, że wiosna 2018 bez wątpienia należy właśnie do parawanów pokojowych. Widzimy je na przeróżnych przestrzeniach, pojawiają się nie tylko we wnętrzach domów i mieszkań, ale również i w przestrzeni publicznej.

Czytaj dalej


2018-02-28 18:36:41 Kamery i telewizja przemysłowa, czyli jak warto dbać o bezpieczeństwo?

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że pod pewnym względem żyjemy w olbrzymie niebezpiecznych czasach. Chodzi oczywiście o fakt, że liczba przestępstw i kradzieży jest niezwykle duża i dotyczy zarówno domów prywatnych, osiedli oraz ich mieszkańców, jak i samych firm, niezależnie od ich wielkości. Jak walczyć z tymi procederami? Na pewno jednym z dobrych rozwiązań będzie postawienie na kamery, monitoringi, jak i na całe systemy zwane telewizją przemysłową.

Czytaj dalej


2018-02-28 18:24:34 Drewno, brykiet, pellet – czym palić w kominku

Drewno jest najstarszym paliwem, które ogrzewa i oświetla nasze domy. W kominkach powinno się palić tylko nim. Postęp technologiczny sprawił, że mamy do wyboru różne jego rodzaje. Czy pozostać wiernym tradycyjnemu drewnu czy postawić na pellet lub brykiet? Wyjaśniamy.

Czytaj dalej


2018-02-26 20:46:08 Rodzaje czujek alarmowych

Budynek wyposażony w system bezpieczeństwa stanowi wyzwanie dla włamywaczy. Często, kiedy złodziej zauważa czujniki lub kamery, po prostu rezygnuje. Z tego powodu warto przemyśleć zakup chociażby podstawowego systemu antywłamaniowego – skutecznie zwiększy poziom bezpieczeństwa posesji.

Czytaj dalej


2018-02-19 11:24:25 Urządzamy łazienkę pod wynajem – poradnik dla właścicieli mieszkań

Home Staging to pojęcie, które w branży wynajmu nieruchomości zyskało w ostatnich latach na znaczeniu. W kilku słowach można je zdefiniować jako profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu za możliwie najniższą cenę. Liczy się optymalne dostosowanie przestrzeni do wymagań i potrzeb jak największej liczby potencjalnych klientów. Przeprowadzając szereg niezbędnych prac remontowo-naprawczych, możemy zwiększyć zarówno wartość całej nieruchomości, jak i jej atrakcyjność w oczach nowych lokatorów.

Czytaj dalej


2018-02-15 19:54:36 Szklana ścianka prysznicowa

Szklane tafle w aranżacji wnętrz zdobywają coraz większą popularność. Czym przeźroczyste ściany podbijają tyle serc? Elegancja w dobrej cenie, łatwość w utrzymaniu czystości no i technologia obróbki szkła, która zwiększyła jego wytrzymałość.

Czytaj dalej


2018-02-14 12:00:43 Cemex - szeroka zastosowanie różnorodnych betonów

Przedsiębiorstwo Cemex posiada w swojej ofercie różnorodne oferty betonów, o bardzo szerokim zastosowaniu. W ofercie znaleźć można chociażby beton architektoniczny. Pozwala on przede wszystkim na wznoszenie różnorakich budowli. Jest niezwykle wytrzymały oraz trwały, sprawdza się w trudnych warunkach atmosferycznych. Taki beton architektoniczny może zostać zastosowany zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzięki niemu można budować konstrukcje o oryginalnych i nowoczesnych kształtach.

Czytaj dalej


2018-02-12 18:37:57 Jakie rodzaje listew warto wziąć pod uwagę podczas budowy domu?

Podczas budowy domu występuje konieczność zakupu różnego rodzaju listew o odmiennym przeznaczeniu. Niektóre z nich będą dekoracyjne, inne typowo praktyczne, a jeszcze inne będą mogły wpłynąć na przyspieszenie budowy.

Czytaj dalej

hurtownie budowlane oceny opinie
materiały budowlane zapytania
gazobeton Solbet
Z jakiego materiału wybudowałeś/wybudujesz ściany zewnętrzne domu?
 Beton komórkowy
 Ceramika
 Cegła wapienno-piaskowa
 Drewno
 Keramzyt
 Inne
Wyniki
IM Sonda v1.5

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.