Rozmowa z Łukaszem Maćkowiakiem, pomysłodawcą i twórcą portalu mam-sklad.pl


1. W internecie jest mnóstwo stron i portali o tematyce budowlanej. Co wyróżnia mam-sklad.pl spośród innych serwisów budowlanych? Łukasz Maćkowiak
Mam skład to platforma, która łączy producentów materiałów budowlanych ze składami budowlanymi oraz wykonawcami i inwestorami. Jest to łańcuch powiązań, który przy kompleksowej i profesjonalnej sprzedaży materiałów budowlanych jest konieczny. Jest to  zależność, która daje wszystkim uczestnikom rynku budowlanego wiele korzyści. Producenci materiałów budowlanych mogą informować o nowościach i zmianach cen wszystkich zainteresowanych. Hurtownie wspólnie kupują materiały budowlane, dzięki czemu uzyskują maksymalne rabaty, których żaden skład sam nie jest w stanie uzyskać.   Dodatkowo hurtownie informują klientów o aktualnych promocjach i wyprzedażach w swoich punktach handlowych. Natomiast wykonawcy i inwestorzy, dzięki platformie mam-skład, uzyskują atrakcyjne ceny i profesjonalną obsługę. Mogą także planować swoje wydatki na materiały budowlane, korzystając z informacji o planowanych podwyżkach lub obniżkach cen materiałów. Podsumowując - serwis mam-skład umożliwia wymianę informacji między wszystkimi uczestnikami rynku budowlanego. Wszyscy wiemy, że informacja jest dzisiaj najcenniejsza. Nasze hasło to „sukces handlowy w trzech kolorach”.

2. Czy mam-sklad.pl to sklep internetowy?
Serwis mam-skład to nie jest sklep internetowy. To 80 składów budowlanych i mnóstwo narzędzi i informacji, pozwalających obniżyć koszty budowy i remontu. Moje całe życie zawodowe skupione jest wokół sprzedaży materiałów budowlanych. Pracowałem w tradycyjnych grupach zakupowych jako specjalista d/s sprzedaży, byłem przedstawicielem handlowym w dużej hurtowni budowlanej oraz doradcą handlowym u ogólnopolskiego producenta materiałów budowlanych. Od siedmiu lat prowadzę własne składy budowlane. To doświadczenie zaowocowało stworzeniem portalu mam-skład. Wiem, czego oczekuje rynek i jak skomplikowana jest sprzedaż materiałów budowlanych. Na tę chwilę nie ma możliwości stworzenia profesjonalnego ogólnopolskiego sklepu internetowego, w którym można zaopatrzyć się we wszystkie materiały budowlane. Sprzedaż materiałów budowlanych to bardzo rozbudowana logistyka, to specyfika lokalnych rynków, trudny i kosztowny obrót paletami, różnorodność produktów, duże gabaryty i waga produktów, reklamacje i zwroty,  terminy ważności, wreszcie - pomoc techniczna i merytoryczna niezbędna przy zakupie materiałów budowlanych. To wszystko mogą zapewnić dobre, lokalne składy budowlane. Dlatego zebraliśmy 80 takich składów z całej Polski i możemy zaproponować klientom obsługę na najwyższym poziomie, w każdym miejscu w Polsce. Na naszym portalu klienci mogą składać niezobowiązujące zapytania ofertowe, a następnie porównać oferty cenowe ze składów i wybrać tę najlepszą. To wszystko bez wychodzenia z domu, tracenia czasu i pieniędzy.

3. Co serwis ma do zaoferowania klientom indywidualnym i firmom wykonawczym?
Inwestorzy i firmy wykonawcze mogą kupować tanie materiały budowlane oraz korzystać z wielu bardzo przydatnych narzędzi dostępnych na portalu. Można   sprzedawać pozostałości po budowie lub remoncie w komisie materiałów budowlanych. Można korzystać z poglądowego cennika materiałów budowlanych np. planując inwestycję. Można zobaczyć ile na budowę swojego domu wydali inni inwestorzy i porozmawiać z nimi. Można również rozwiązywać problemy, związane z budową lub remontem na forum. Dodatkowo dostępna jest porcja najnowszych wiadomości z rynku budowlanego (np. informacje o zbliżających się podwyżkach lub promocjach), a także czytać ciekawe artykuły, oczywiście o tematyce budowlanej. Można również zadawać pytania ekspertowi z dziedziny domów energooszczędnych. To oczywiście nie wszystkie możliwości jakie daje portal mam-skład. Jest on narzędziem, które pozwala zmniejszać koszty budowy i remontu oraz oszczędzać czas. 

4. Czy serwis jest płatny?
Ideą serwisu jest dostarczenie klientom indywidualnym i firmom wykonawczym najtańszych i najlepszych materiałów budowlanych oraz profesjonalną obsługę. Uzyskujemy to poprzez zrzeszenie 80 składów budowlanych z całej Polski. Wszyscy użytkownicy mogą korzystać z tego wspaniałego narzędzia za darmo. Koszty funkcjonowania serwisu pokrywają producenci materiałów budowlanych, którzy są na szczycie piramidy handlowej.

5. Serwis działa od kwietnia 2010 r. Jak oceni Pan zainteresowanie portalem w ciągu tego okresu wśród zarówno składów, jak i odbiorców końcowych?
Praca nad stworzeniem projektu trwała ponad 11 miesięcy. Obejmowała spisanie pomysłu i przekształcenie na algorytmy, stworzenie treści i grafiki, wreszcie - zamianę w postać informatyczną. Przez następne kilka miesięcy testowaliśmy serwis i przekonywaliśmy składy budowlane do naszego projektu. Jednocześnie zajmowaliśmy się optymalizacją i pozycjonowaniem. Dzisiaj, po 8 miesiącach funkcjonowania portalu w sieci, mamy zrzeszone 80 składów budowlanych z całej Polski, wypozycjonowany serwis pod wieloma hasłami, związanymi z branżą budowlaną, wielu partnerów handlowych i internetowych oraz ciągle zwiększające się grono użytkowników. Mogę powiedzieć z całą pewnością, że przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ale projekt odniósł sukces. Wszyscy, którzy w nim uczestniczą, są zadowoleni - producenci, składy oraz wykonawcy i inwestorzy.  

6. Jakie cele wyznacza sobie serwis na najbliższy okres? Co wg Pana należałoby zmienić lub rozszerzyć?

Pomysłów, planów i pracy mamy przed sobą bardzo dużo. Do końca roku chcemy osiągnąć 500 000 użytkowników, 100 składów budowlanych i tyle samo producentów. Chcemy za pośrednictwem serwisu skojarzyć klientów, którzy dokonają zakupów materiałów budowlanych za kwotę ponad 50 mln złotych. Chcemy wprowadzić również kilka nowatorskich pomysłów związanych z handlem materiałami budowlanymi oraz pomóc w prowadzeniu jakże trudnego biznesu - hurtowni budowlanej. Pod koniec roku chcemy  zorganizować targi budowlane – jednak to będzie zupełnie inna formuła, niż ta, którą znamy dotychczas.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

Zadaj pytanie Łukaszowi Maćkowiakowi - e-mail: lukasz.mackowiak@mam-sklad.pl

Zobacz również:

Rady dla budujących dom

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !!!

 

Wydanie drukowane Mam-Sklad.pl

Wyświetleń: 4336

4 komentarze   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (163 głosów oddanych)

  • najwyższa pozycja mam-sklad.pl henma@onet.pl 2011-07-25 12:26:21

    Złamany został prymat PSB w pozycji skladów budowlanych w Polsce.

  • wywiad torbud@interia.eu 2011-01-24 20:42:28

    Brawo kolego !!! Wreszcie alternatywa na markety i bieganie po składach budowlanych.

    Jasne statystyki ... 85000 osób zainteresowanych budownictwem  to mało ?

    Portal istnieje w sieci pół roku !! Gratulacje stary !

  • Pomysł cojo@o2.pl 2011-01-22 15:19:19

    Pomysł uwazam za dobry, niestety idea wykonania go pozostawia wiele do życzenia, rozumiem, że to pierwszy projekt taki w Polsce jednak patrzac na ststystyki odwiedzalności raczej nie osiagnoł zamierzonego celu.

    Życzę powodzenia w dalszym rozwoju

  • NIE BÓJMY SIĘ POSTĘPU henma@onet.pl 2011-01-12 23:33:07

    Brawo dla twórcy portalu mam-sklad.pl. TNIJMY koszty na każdym kroku. Pomaga nam w tym najnowocześniejszy portal . Uważam,że skończyła się stara era zaopatrywania SKŁADÓW BUDOWLANYCH W POLSCE, która trwała od roku 1945-2010.  Rok 2011 rozpocznie nową erę dla całej branży budowlanej.

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.