Co zrobić z gruzem budowlanym? 3 najpopularniejsze rozwiązania


Zdjęcie pochodzi z serwisu Fotolia.Gruz budowlany to produkt uboczny każdego większego remontu. Pozbycie się go bywa uciążliwe, szczególnie gdy chcemy wszystkim zająć się samodzielnie. Na szczęście nie zawsze wszystko musi być na naszej głowie. Możliwości pozbycia się gruzu jest przynajmniej kilka. Co zrobić z gruzem budowlanym? Przedstawiamy kilka propozycji na przykładzie Krakowa.

 

Samodzielny wywóz na wysypisko

Gruz możemy wywieźć na wysypisko we własnym zakresie. Jednak jest to bardzo duże wyzwanie i po prostu najczęściej się nam nie opłaca. Musimy wówczas zadbać o odpowiedni transport, o ludzi do pomocy - w końcu mamy do czynienia z gruzem czyli bardzo ciężkimi odpadami. Nie wystarczy wywieźć odpadów do miejsca utylizacji, trzeba też ponieść opłaty za utylizację zgodnie z cennikiem wysypiska. Sumując wszystkie koszty, uzbiera się najczęściej duża suma. Kiedy dołożymy do tego jeszcze czas, który musimy na to poświęcić, najczęściej okazuje się, że jest to najmniej atrakcyjna możliwość.

Nieco inaczej wygląda sprawa, w sytuacji, kiedy musimy pozbyć się małej ilości gruzu. Wówczas wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie worki na gruz i wywieźć na wysypisko. Opłaty przy małej ilości gruzu są niskie. Rosną proporcjonalnie do ilości odpadów. W Krakowie miejscem gdzie można wywieźć gruz jest Punkt Gromadzenia Odpadów “Barycz”.

 

Oddaj gruz innym

Tylko czy naprawdę komuś jest potrzebny nasz gruz? Okazuje się, że są takie osoby. Najczęściej są to osoby prywatne, które potrzebują ziemi i gruzu, by zniwelować działkę budowlaną. Przed budową, właściciele działek leżących na nierówno ukształtowanym terenie, muszą w wielu miejscach zadbać o wyrównanie terenu, czy to w celu doprowadzenia drogi dojazdowej do działki, czy po to, żeby utwardzić teren.

Najłatwiej poszukać takich osób w internecie w popularnych serwisach ogłoszeniowych. Chyba każdy z nas widział też kiedyś tablice z napisem “Przyjmę gruz”, najczęściej spotykane w podmiejskich miejscowościach. Pozostaje nam wtedy zadzwonić pod podany numer telefonu i umówić się na wywóz gruzu.


Skorzystaj z usług specjalistów

Opisane wyżej sposoby wywozu gruzu są i drogie i czasochłonne. A co zrobić z gruzem, kiedy nie chcemy przepłacać oraz tracić czasu? Najlepszy sposób to zgłosić się do specjalistycznej firmy zajmującej się wywozem gruzu w Krakowie i okolicach. Dlaczego jest to wygodne rozwiązanie? Przede wszystkim dlatego, że podczas takiej współpracy, nasza rola ogranicza się wyłącznie do wykonania jednego telefonu i ustalenia wszystkich szczegółów ze specjalistami. Po ustaleniu terminu, firma postawi kontener na gruz w wyznaczonym przez nas miejscu, a po tym jak kontener się napełni, po prostu go wywiezie. Oczywiście, jeżeli gruzu jest bardzo dużo, w miejsce wywiezionego kontenera zostanie postawiony kolejny - pusty. Tym sposobem zaoszczędzimy nie tylko bardzo dużo czasu, ale w ostatecznej kalkulacji również środki finansowe.

Bez względu na to, jaką metodę pozbycia się gruzu wybierzemy, jedno jest pewne. Jeżeli nie znajdziemy kogoś, kto będzie mógł tego typu odpady wykorzystać, finalnie będzie on musiał trafić na wysypisko.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 1038

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.