Coraz odważniejsze inwestycje deweloperskie


Rynek inwestorski w dużej mierze determinuje – nawet jeśli nie rozwój gospodarczy, to wzrost danego sektora. W przypadku branży budowlanej to deweloperzy w największym stopniu decydują o tym, jak szybko i co dokładnie jest budowane. Niekiedy w okresie recesji inwestycje deweloperskie są pierwszymi, które zostają wstrzymane lub odłożone na lepszy okres. Jednak w czasie giełdowej hossy i wzrostów koniunkturalnych to deweloperzy odpowiadają za większość wznoszonych nie tylko domów jednorodzinnych, projektów mieszkaniowych i osiedli wielorodzinnych.

Rozwój rynku inwestorskiego

Deweloperzy jak Atlas Estates specjalizują się również w innych aspektach branży nieruchomości i budownictwa, dających możliwości zarobienia w krótkiej oraz długiej perspektywie. Często inwestycje deweloperskie przyjmują również zupełnie inny kształt, wpływający na życie i funkcjonowanie lokalnego biznesu, kultury itp. poprzez m.in.

 • projektowanie i wznoszenie zabudowy użytkowej;
 • tworzenie budynków o zastosowaniu komercyjnym, jak galerie handlowe, stadiony, baseny, kina itp.;
 • realizowanie projektów rewitalizacyjnych;
 • tworzenie przestrzeni otwartych, do użytku publicznego;
 • przejmowanie podupadających nieruchomości w celu ich ponownej adaptacji czy wykorzystania w nowych celach.

Jeśli deweloper zarobi dużo pieniędzy na swoim jednym zamkniętym i rozliczonym projekcie budowlanym, chętnie zainwestuje kolejne środki w następny projekt lub kolejne dwie inwestycje. Dlatego w momencie, gdy inwestycje deweloperskie zaczynają napędzać się wzajemnie, kapitał przestaje być jakimkolwiek problemem, a pojawia się tylko chętna do rywalizacji konkurencja – lokalny rynek kwitnie.

Rozwój dzięki deweloperom

To, co oznacza zysk dla prywatnych firm jednocześnie wpływa pozytywnie na koniunkturę lokalną, ponieważ przy inwestycjach deweloperskich zawsze zatrudnienie znajduje ogromna rzesza osób z wielu branży, rośnie sprzedaż w lokalnych hurtowniach budowlanych i dostawcach specjalistycznych technologii. Wzrost obrotów w tej specyficznej branży przekłada się na niemal natychmiastowe ożywienie konsumpcji, zapotrzebowanie na więcej usług i produktów, a także większą konsumpcję chociażby energii i mediów w danym mieście.

Deweloperzy ostatecznie na wiele sposobów przekładają się także na wzrost bezpośrednich i pośrednich wpływów podatkowych do kasy miasta czy państwa – płacąc własne podatki oraz generując większy dochód u swoich partnerów i podwykonawców. W ten sposób rynek deweloperski stymuluje całą gospodarkę i przekłada się na ogólną poprawę warunków bytowych – nie tylko oddając co miesiąc dziesiątki lub setki nowych mieszkań pod sprzedaż. Nie mówiąc o tym, że często poprzez renowację i modernizację czy ponowną adaptację dawnych podupadających nieruchomości, często przywracają blask dawnym dzielnicom, ulicom czy zabytkowym kamienicom.

Wyświetleń: 1659

2 komentarze   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (8 głosów oddanych)

 • Warsawiak developer@mam-sklad.pl 2020-03-20 19:39:37

  Warto przyjrzeć się nowej inwestycji developera osiedla na Wilanowie w Warszawie - Cicha Dolina :)

 • Deweloper hania34@infrance.pl 2019-10-29 21:59:24

  Ja z przyjemnością polecę dewelopera BUD-DAR, który jest na etapie końcowym inwestycji NOWE SKIERESZEWO W Gnieźnie. Kupiliśmy mieszkanie, po pierwsze super cena, po drugie bardzo dobra lokalizacja, dobrze wykończone mieszkanie.. Polecam

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.