Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?


Panele fotowoltaiczne są obecnie bardzo chętnie kupowane – to element większego systemu fotowoltaicznego, z którym można produkować własną energię elektryczną. Gdzie sprzedaje się takie wyposażenie? Sprawdź teraz!

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Koszty prądu cały czas rosną. Wielu z nas otrzymało w ciągu ostatnich miesięcy niemałe podwyżki. Stąd coraz większe zainteresowanie wytwarzaniem prądu na własne potrzeby, aby w ten sposób zredukować narastające wydatki. Tutaj z pomocą przychodzi fotowoltaika, czyli dziedzina, która skupia się na przetwarzaniu energii promieniowania słonecznego docierającego do powierzchni ziemi na prąd elektryczny, który może być używany do zasilania urządzeń. Obecnie, po wielu latach rozwoju, fotowoltaika plasuje się na naprawdę wysokim poziomie – instalacje są coraz sprawniejsze, a przy tym kosztują coraz mniej.

Zalety inwestycji w fotowoltaikę:

  • redukcja kosztów związanych z rachunkami za prąd

  • większa niezależność energetyczna

  • ochrona środowiska naturalnego

  • dodatkowe oszczędności na utrzymaniu domu

  • możliwość magazynowania prądu w akumulatorach – bankach energii

Nic więc dziwnego, że na panele decyduje się obecnie tak wiele osób, które myślą perspektywicznie i chcą zadbać o swój portfel w przyszłości.

Co składa się na instalację fotowoltaiczną?

Aby można było zacząć produkować własny prąd, konieczne jest założenie instalacji, na którą składa się szereg elementów połączonych ze sobą i podpiętych do sieci energetycznej – tworzy się wtedy tak zwaną instalację on-grid, która jest w Polsce najpopularniejsza. Główny element instalacji to panele fotowoltaiczne, na przykład jak panel fotowoltaiczny 350w umieszczane na dachu lub na innej konstrukcji. Panele są oferowane w różnych wariantach, więc najlepiej, aby dobrał je specjalista. Następnym elementem jest falownik, czyli inwerter, który prowadzi przekształcenie energii stałej na zmienną, aby można było korzystać z niej do zasilania urządzeń. Instalacja fotowoltaiczna zawiera także licznik dwukierunkowy, który podlicza prąd wysłany i pobrany z sieci, może obejmować akumulatory, czyli banki energii, a także włącza właściwe zabezpieczenia i okablowanie. Sterowanie może odbywać się za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Gdzie można kupić panele fotowoltaiczne?

Obecnie panele fotowoltaiczne oferowane są przez wiele sklepów stacjonarnych i internetowych, dlatego można kupić je także samodzielnie. To wygodne rozwiązanie, ponieważ instalację można przeprowadzić też we własnym zakresie – bez potrzeby korzystania z usług zewnętrznej firmy, więc jej wykonanie będzie jeszcze tańsze. Z dostępnymi ofertami na różne rodzaje paneli i inne elementy wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznych można zapoznać się w sieci.

 

Wyświetleń: 48

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.