Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę?


Panele fotowoltaiczne są obecnie bardzo chętnie kupowane – to element większego systemu fotowoltaicznego, z którym można produkować własną energię elektryczną. Gdzie sprzedaje się takie wyposażenie? Sprawdź teraz!

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

Koszty prądu cały czas rosną. Wielu z nas otrzymało w ciągu ostatnich miesięcy niemałe podwyżki. Stąd coraz większe zainteresowanie wytwarzaniem prądu na własne potrzeby, aby w ten sposób zredukować narastające wydatki. Tutaj z pomocą przychodzi fotowoltaika, czyli dziedzina, która skupia się na przetwarzaniu energii promieniowania słonecznego docierającego do powierzchni ziemi na prąd elektryczny, który może być używany do zasilania urządzeń. Obecnie, po wielu latach rozwoju, fotowoltaika plasuje się na naprawdę wysokim poziomie – instalacje są coraz sprawniejsze, a przy tym kosztują coraz mniej.

Zalety inwestycji w fotowoltaikę:

 • redukcja kosztów związanych z rachunkami za prąd

 • większa niezależność energetyczna

 • ochrona środowiska naturalnego

 • dodatkowe oszczędności na utrzymaniu domu

 • możliwość magazynowania prądu w akumulatorach – bankach energii

Nic więc dziwnego, że na panele decyduje się obecnie tak wiele osób, które myślą perspektywicznie i chcą zadbać o swój portfel w przyszłości.

Co składa się na instalację fotowoltaiczną?

Aby można było zacząć produkować własny prąd, konieczne jest założenie instalacji, na którą składa się szereg elementów połączonych ze sobą i podpiętych do sieci energetycznej – tworzy się wtedy tak zwaną instalację on-grid, która jest w Polsce najpopularniejsza. Główny element instalacji to panele fotowoltaiczne, na przykład jak panel fotowoltaiczny 350w umieszczane na dachu lub na innej konstrukcji. Panele są oferowane w różnych wariantach, więc najlepiej, aby dobrał je specjalista. Następnym elementem jest falownik, czyli inwerter, który prowadzi przekształcenie energii stałej na zmienną, aby można było korzystać z niej do zasilania urządzeń. Instalacja fotowoltaiczna zawiera także licznik dwukierunkowy, który podlicza prąd wysłany i pobrany z sieci, może obejmować akumulatory, czyli banki energii, a także włącza właściwe zabezpieczenia i okablowanie. Sterowanie może odbywać się za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Gdzie można kupić panele fotowoltaiczne?

Obecnie panele fotowoltaiczne oferowane są przez wiele sklepów stacjonarnych i internetowych, dlatego można kupić je także samodzielnie. To wygodne rozwiązanie, ponieważ instalację można przeprowadzić też we własnym zakresie – bez potrzeby korzystania z usług zewnętrznej firmy, więc jej wykonanie będzie jeszcze tańsze. Z dostępnymi ofertami na różne rodzaje paneli i inne elementy wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznych można zapoznać się w sieci.

 

Wyświetleń: 311

5 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (4 głosów oddanych)

 • instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu krysia.matuch@gmail.com 2021-01-19 13:35:27

  Zdecydowaliśmy się na instalację fotowoltaiczną już 2 lata temu i jesteśmy bardzo zadowoleni z oszczędności. Mamy w domu oranżerię, która zimą pobiera bardzo dużo prądu i wcześniej mieliśmy bardzo wysokie rachunki. Obecnie nasze zapotrzebowanie na prąd prawie w 100% jest pokrywane z fotowoltaiki. To świetna inwestycja. Mieszkamy pod Wrocławiem i korzystaliśmy z ofert fotowoltaika innex - polecamy panele fotowoltaiczne Wrocław od tej firmy. Mają dużą wiedzę, a montaż przebiegł bardzo szybko.

 • Darmowy prąd? biuro@fotowoltaikaborton.pl 2021-01-17 14:58:27

  Montaż paneli fotowoltaicznych to świetny sposób na darmową energię elektyczną! Warto zdecydować się na instalacje fotowoltaiczne Częstochowa jak najszybciej, uzyskać odpowiednie dofinansowanie i mieć pewność, że cała inwestycja szybko się zwróci.

 • Dofinansowanie na fotowoltaikę kubajagoda359@o2.pl 2021-01-15 16:23:05

  Zgadzam się z przedmówcami zdecydowanie, fotowoltaika to przyszłość naszych czasów. Jak już zostało napisane, niesie ze sobą dużo oszczędności, ale można zyskać jeszcze więcej jeśli zainteresujemy się odpowiednimi dotacjami na te instalacje. Osobiście korzystałam z dofinansowań na fotowoltaikę w Warszawie i dotacji, dzięki firmie Kratki Energy, która dodatkowo zrealizowała profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych w moim przedsiębiorstwie. Na ich stronie - https://kratkienergy.com/fotowoltaika-warszawa/ - znajdziecie wszystkie niezbędne informacje. Myślę, że kwestię dotacji do energii ze słońca warto zgłębić przed podjęciem decyzji o takiej inwestycji, bo naprawdę się opłaca, polecam!

 • instalacja fotowoltaiczna bierut.zuzanna@gmail.com 2021-01-15 13:57:09

  Zgadzam się, fotowoltaika w dużym stopniu redukuje koszty związane z rachunkami za prąd. Moją instalację fotowoltaiczną montowała firma z Wrocławia - https://fotowoltaika.innex.pl/oferta/. Pomogli mi otrzymać dofinansowanie oraz oszacowali zwrot z inwestycji. Jestem bardzo zadowolona : D Jesli chcecie założyć u siebie instalację fotowoltaiczną to polecam zainteresować się już teraz, aby zdążyć przed najbardziej nasłonecznionym okresem i w pełni go wykorzystać ;) 

 • Panele fotowoltaiczne to ogromna oszczędność elvarmarketing@interia.pl 2021-01-15 13:56:09

  Fotowoltaika to w obecnych czasach strzał w 10. Warto szukać firm, które mają doświadczenie i zatrudniają naprawdę dobrych fachowców. O opłacalności tej inwestycji przekonują się mieszkańcy coraz mniejszych miast, np. często montowane są instalacje fotowoltaiczne w Środzie Śląskiej. Właściciele domostw są zadowoleni, bo fotowoltaika oznacza nie tylko spore oszczędności, ale tez samowystarczalność. Gorąco polecamy!

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.