Do dużych mieszkań, loftów, butików – parawany dekoracyjne coraz bardziej modne!


Do dużych mieszkań, loftów, butików – parawany dekoracyjne coraz bardziej modne!Okazuje się, że wiosna 2018 bez wątpienia należy właśnie do parawanów pokojowych. Widzimy je na przeróżnych przestrzeniach, pojawiają się nie tylko we wnętrzach domów i mieszkań, ale również i w przestrzeni publicznej.

 

Różne są ich wzory i kolorystyka, łączy je jednak to, że genialnie łączą w sobie walory typowo estetyczne oraz zalety natury praktycznej. Do jakiego typu wnętrz będą odpowiednie? Już wyjaśniamy?

 

Gdzie postawić parawan pokojowy?

Parawany drewniane można zastosować chociażby w pokoju zamieszkiwanym przez więcej niż jedno dziecko. Doskonale wiemy, że rodzeństwo uwielbia się razem bawić przez cały dzień, jednak kiedy przychodzi wieczór, każde z nich pragnie nieco intymności, spokoju i relaksu. W takim wypadku wystarczy po prostu między łózkami dzieci postawić zadrukowany z obu stron parawan, zaś rankiem zwinąć go lub przenieść w inne miejsce. To się sprawdza!

Wnętrza loftowe wydają się być wprost idealne, gdy myślimy o dekoracyjnych parawanach. Mamy bowiem w tym przypadku do czynienia z bardzo dużymi otwartymi przestrzeniami. Wypadałoby niektóre z kątów nieco od całości oddzielić – na przykład przestrzeń przeznaczoną do spania czy też do pracy. W tym przypadku warto postawić na model nowoczesny, raczej minimalistyczny – na pewno będzie pasował do całości wprost idealnie!

Do dużych mieszkań, loftów, butików – parawany dekoracyjne coraz bardziej modne!

Dzięki parawanom bardzo łatwo i za niewielkie pieniądze (najwyższej jakości parawan możemy zakupić już za nieco ponad 400 złotych) możemy też sprawić, że szatnia dla personelu w salonie kosmetycznym zostanie bardzo sprytnie wydzielona. Lub gdy na przykład w przestrzeni gabinetu piękności znajduje się niezbyt estetyczny kącik, warto byłoby zakryć go i uchronić przed spojrzeniami klientek. Wystarczy tylko zaaranżować parawan, by poradzić sobie z tym w kilka chwil!

Gdy w sypialni postanowiliśmy wydzielić sobie rodzaj garderoby podręcznej, czyli miejsca, gdzie przygotowujemy sobie outfit na kolejny dzień, również ten rodzaj przenośne go mebla sprawdzi się świetnie. Oddzielmy tę przestrzeń od typowo w sypialnianej i będzie idealnie!

To także genialne wręcz rozwiązanie do kawalerki – w tym przypadku bowiem pokój dzienny ma bardzo wiele różnych funkcji. Aby na przykład zaakcentować to, gdzie znajduje się część przeznaczona do pracy albo sypialniana, wystarczy tylko zastosować dekoracyjny parawan. Tego typu rozwiązania są też świetnym uzupełnieniem przestrzeni poradni medycznych – warto i o tym pomyśleć!

 

Kiedy powstały pierwsze parawany?

Niektórym mogłoby się wydawać, że jest to stosunkowo nowy wynalazek. Nie jest to jednak prawda, bowiem pierwsze modele powstały już w VIII wieku na terenie Chin. Dziś także są niezwykle popularne.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 704

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.