Dobieramy drzwi do domu


Realizacja budynku mieszkalnego stwarza wiele możliwości, ale również rodzi konieczność dostosowania się do wymogów, przepisów, obostrzeń. Wybór drzwi do domu jest kwestią priorytetową.


Drzwi bowiem nie tylko powinny dobrze wyglądać, ale muszą spełniać funkcje, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Drzwi antywłamaniowe jako drzwi wejściowe to zdecydowanie najlepszy wybór. Wzmocnione drzwi do domu pozwolą zabezpieczyć nieruchomość przed dostępem niepowołanych osób w przypadku nieobecności właścicieli. Poza konstrukcją drzwi wejściowych ważne są zastosowane zamki, które z uwagi na ilość i jakość zabezpieczeń wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Do wyboru mamy drzwi stalowe oraz drewniane. Pod kątem wizualnym warto kierować się dopasowaniem kolorystycznym i stylistycznym drzwi. Doskonale prezentują się drzwi, dobrane do kolorystyki stolarki okiennej oraz dachówki domu. Znakomitym pomysłem jest ozdobienie strefy wejścia dekoracyjnym elementem, takim jak drewno lub kamień dekoracyjny. Drzwi doskonale komponują się z rodzajem i odcieniem kostki brukowej, zastosowanej na podjeździe oraz przed wejściem do budynku. Koniecznie należy pamiętać o dopasowaniu stylistyki drzwi do bramy garażowej zwłaszcza, jeżeli garaż znajduje się w bryle budynku, a wejście bezpośrednio z nim sąsiaduje.

Drzwi, łączące garaż z budynkiem oraz do kotłowni

Wybierając drzwi techniczne, warto zdecydować się na wzmocnione drzwi metalowe, malowane proszkowo na kolor, odpowiadający strefie wejścia. Drzwi, łączące pomieszczenie garażowe lub kotłownię z wiatrołapem powinny stanowić zabezpieczenie przed rozprzestrzeniającym się ogniem, który mógłby zostać wzniecony w kotłowni lub w garażu. Dzięki ich zastosowaniu wydłużymy czas, potrzebny na ewakuację z budynku. Najwyższej jakości drzwi techniczne prezentują się estetycznie, co umożliwia zapewnienie spójności stylistycznej w obrębie strefy wejściowej. Warto pamiętać, aby przy doborze drzwi do budynku mieszkalnego kierować się jakością i parametrami technicznymi. Drzwi wewnętrzne mogą być tylko ładne, drzwi wejściowe i techniczne powinny spełniać funkcje użytkowe.

KingPlast - drzwi do Twojego domu.

Wyświetleń: 558

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.