Drewutnia – przydomowy składzik na drewno


drewutniaPotrzebujesz miejsca, w którym przechowasz drewno? Postaw na drewutnię – przydomową konstrukcję, która zapewni ochronę tego materiału przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdź, jakie zastosowanie ma drewutnia i dlaczego warto ją mieć.

 

Drewutnia, czyli ogrodowy składzik drewna

Drewutnia jest niewielkim pomieszczeniem, które umożliwia składowanie drewna opałowego przez cały rok. Konstrukcja ta stawiana jest zarówno jako osobny budynek, jak i przylegająca wiata do ścian zewnętrznych domu. Głównym zadaniem drewutni jest przechowanie i zabezpieczenie drzewa przed czynnikami zewnętrznymi takimi jak, m.in. śnieg, deszcz czy wilgoć. Właściwa konstrukcja drewutni gwarantuje doskonałe warunki do przechowywania drewna – jednocześnie chroni je przed zmoknięciem oraz umożliwia odpowiednie wysuszenie i zmniejszenie wilgoci do odpowiednich parametrów.

Miejsce nie tylko na składowanie drewna

Stawiając drewutnie w ogrodzie, zyskujesz nie tylko miejsce na drewno opałowe. Konstrukcja ta posłuży Ci również jako mały magazynek, w którym przechowasz swoje narzędzia ogrodowe lub inne sprzęty takie jak, m.in. rowery, kosiarki, skutery czy zabawki, które do tej pory zajmowały wiele miejsca w garażu lub w domu. Większa drewutnia wykorzystana może być również jako altana – w środku bez problemu urządzisz miejsce, które umożliwi Ci odpoczynek w zacienionym miejscu.

Wybór drewutni – z jakiego drewna powinna być wykonana konstrukcja?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drewutni, które różnią się głównie wielkością oraz drewnem, z którego są zbudowane. Jeżeli zależy Ci na jakości, trwałości oraz zapewnieniu najlepszych warunków do przechowywania drzewa, postaw na drewutnie z drewna sosnowego. Sosna cechuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na wilgoć. Co więcej – deski sosnowe są podatne na impregnację, dzięki czemu zabezpieczysz konstrukcję przed czynnikami zewnętrznymi. Wpłynie to na zachowanie konstrukcji swoich walorów na długi czas.

Lokalizacja drewutni – w jakim miejscu postawić konstrukcję?

Decydując się na drewutnię, musisz wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj drewna, z jakiego ma być zbudowana konstrukcja, ale także lokalizację pomieszczenia. Ma to ogromne znaczenie dla przyszłego przechowywania drewna. Drewutnia powinna być w dobrze nasłonecznionym, przewiewnym i suchym miejscu – optymalną lokalizacją jest południowa strona domu. To właśnie tam najwięcej pada promieni słonecznych, dzięki czemu uchronisz drewno przed wilgocią. Pamiętaj również o tym, aby drewutnia znajdowała się w łatwo dostępnym miejscu, co ułatwi Ci sprawne przenoszenie drewna do domu.

Andrewex – renomowany producent drewutni i nie tylko

Zastanawiasz się, gdzie dostać nowoczesną drewutnię, która zagwarantuje Ci ochronę drewna na cały rok? Odwiedź stronę https://sklep.andrewex.com.pl/. Sklep Andrewex to ceniony producent wyrobów drewnianych do ogrodu i nie tylko, które charakteryzują się najwyższą jakością, stylem oraz dużą żywotnością. W ofercie sklepu znajdziesz tradycyjne drewutnie w formie małej altany oraz większe domki, które posłużą jako składzik oraz magazynek. Wszystkie konstrukcje charakteryzują się trwałością oraz zapewniają odpowiednią wentylację i poziom wilgoci dla drewna.


Wyświetleń: 752

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.