Drzwi antywłamaniowe - które zapewnią największe bezpieczeństwo?


Drzwi antywłamaniowe są dziś coraz częściej spotykane. Jest to bowiem świetne rozwiązanie, które pozwala domownikom spać spokojnie bez obaw przed złodziejem. Warto jednak wiedzieć, czym powinny charakteryzować się dobrej jakości drzwi antywłamaniowe. Czy ma na to wpływ materiał i dodatkowe zabezpieczenia, takie jak okucia? Podpowiadamy.

Na co zwracać uwagę przy kupnie drzwi antywłamaniowych?

Solidne drzwi antywłamaniowe pozwalają zapewnić bezpieczeństwo i spokój. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na montaż takich drzwi. Szczególnie często jest to spotykane w przypadku nowego budownictwa, jednak w starszych domach również można bez problemu zamontować drzwi antywłamaniowe. Dobre drzwi antywłamaniowe mają jeden cel - zabezpieczenie domu przed złodziejami. Okazuje się jednak, że wybór takich produktów wcale nie jest takim prostym zadaniem. Podczas zakupu drzwi, trzeba zwracać uwagę na kilka kwestii, a są to między innymi:

  • odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo,
  • materiały, z jakich wykonane są drzwi,
  • dodatkowe zabezpieczenia, takie jak zamki czy okucia.

Klasy drzwi antywłamaniowych

Drzwi antywłamaniowe dzielą się na klasy. Wyróżnia się sześć klas RC (resistance class). Klasa RC1N jest tą najbardziej podstawową i zapewnia odporność na włamanie w najmniejszym stopniu. Klasa RC6 jest najlepszą klasą i chroni przed działanie przy użyciu elektronarzędzi o dużej mocy. Dobre drzwi antywłamaniowe to klasa RC3. Oznaczenie klasy drzwi przeważnie znajduje się na tabliczce, która umieszczona jest w większości przypadków tuż pod zawiasami.

Budowa drzwi antywłamaniowych

Materiał, z jakiego wykonywane są drzwi antywłamaniowe jest również niezwykle ważnym aspektem. Drzwi takie powinny być zbudowane z grubej blachy. Jej grubość nie powinna być mniejsza niż dwa milimetry. Wiele modeli drzwi posiada dodatkowe zabezpieczenia, takie jak osłony zawiasów, które chronią je przed wycięciem. Dobrej jakości drzwi powinny być wyposażone w sprężyste blachy i pręty. Jest to ochrona między innymi przed piłą mechaniczną, którą złodzieje próbują wycinać otwory w blasze. Pręty zaczynają się obracać, co chroni przed przecięciem blachy. Bolce antywyważeniowe również są niezwykle ważne. Każde drzwi antywłamaniowe powinny być wyposażone w przynajmniej trzy sztuki takich bolców.

Gwarancja producenta

Podczas zakupu antywłamaniowych drzwi, trzeba zwracać także uwagę na gwarancję producenta - nie każdy produkt taką bowiem posiada. Klienci, którzy są zainteresowani kupnem drzwi tego typu, powinni wybierać producentów, którzy są w stanie zapewnić co najmniej pięcioletnią gwarancję. Tutaj należy również zachować ostrożność, gdyż gwarancja może nie obowiązywać, jeśli drzwi nie zostaną zamontowane przez firmę, z którą producent ma podpisaną umowę.

Rodzaj zamka

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem, na który trzeba zwracać uwagę, jest rodzaj zamka. W przypadku drzwi antywłamaniowych, doskonałe rozwiązanie to zamek centralny klasy C. Taki rodzaj zamka bardzo uruchamia rygle, które utrudniają przedostanie się do środka włamywacza. Ilość rygli również ma tutaj ogromne znaczenie. Im ich więcej, tym drzwi stają się bardziej wytrzymałe.

 

Wyświetleń: 455

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.