Drzwi tarasowe przesuwne – nowoczesny sposób na piękne widoki


Z salonu, w którym najczęściej swój początek ma taras, rozpościera się najpiękniejszy widok na część zewnętrzną. Dbałość o spójną aranżację części wewnętrznej i zewnętrznej, sprzyja komfortowi użytkowania tej części domu. I właśnie tutaj swoje miejsce znajdują drzwi tarasowe przesuwne. Spośród dostępnych rozwiązań na połączenie obydwu części – wnętrza i zewnętrza, ale w sposób nowoczesny i atrakcyjny wizualnie, wysuwają się na prowadzenie.

 

Drzwi tarasowe nie powinny w żaden sposób ograniczać poruszania się pomiędzy domem, a tarasem. W dużych pomieszczeniach o ten aspekt nie trzeba martwić się tak bardzo, jak to ma miejsce w minimalistycznych i niezbyt przestronnych pomieszczeniach. Zastosowanie drzwi tarasowych z systemem otwierania polegającym na przesuwaniu skrzydeł poruszających się po szynach, niweluje tak powstały problem. Niewielki metraż lub zastosowanie aranżacji w dużym pomieszczeniu, które wymaga pozostawiania wolnych przestrzeni, nie stanowią problemu.

 

System przesuwny oznacza, że skrzydła tarasowe niejako chowają się bocznie. Po ich pełnym otwarciu uzyskuje się wygodne przejście na taras. Przy opcji drzwi tarasowych przesuwnych, zostają również zwykle zastosowane minimalne progi. Dzięki temu z poruszaniem się pomiędzy częścią wnętrza domowego, a tarasem wychodzącym na ogród, nie mają problemu osoby starsze, z niepełnosprawnościami ruchowymi, jak i dzieci. Zostaje podniesione bezpieczeństwo korzystania z tej części domu.

 

Chętnie stawia się na duże przeszklenia, by dodatkowo rozjaśnić pomieszczenie, który przechodzi w taras. Nawet maksymalnych rozmiarów drzwi tarasowe przesuwne, pracują jednak płynnie, dzięki specjalnym systemom szyn, po których się poruszają. Nie ma znaczenia ich duża masa. Otwieranie dla każdego jest lekkie i przyjemne, a widoki mogą zapierać dech w piersiach.

 

Aby faktycznie drzwi tarasowe z systemem przesuwnym spełniały swoje funkcje, niezbędny jest ich właściwy dobór i prawidłowy montaż. Na to wszystko można liczyć korzystając z oferty przygotowanej przez firmę https://domel.pl/. Profesjonalne podejście na każdym etapie realizacji, a do tego atrakcyjne ceny.

 

Wyświetleń: 1744

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.