Drzwi wejściowe aluminiowe - dlaczego akurat takie?


 Drzwi wejściowe aluminiowe - dlaczego akurat takie?Drzwi Drzwi wejściowe aluminiowe - dlaczego akurat takie?Zakup drzwi wejściowych do domu jeszcze bardzo ważny z wielu względów. Takie drzwi nie tylko mają dobrze wyglądać, ale mają też być funkcjonalne. Trzeba też przyznać, że jeśli będziemy chcieli zainwestować w drzwi wysokiej jakości - może to być spory wydatek. Wobec tego jakie drzwi wybrać?


Co przemawia za drzwiami wejściowymi z aluminium?

 

Tego rodzaju drzwi stosunkowo niedawno stały się popularne. To, do czego byliśmy przyzwyczajeni to zwykłe drzwi ze sklejki, które ewentualnie będą posiadały przeszklenia. Drzwi wykonane z aluminium są inne, ale trzeba też przyznać, że wyglądają bardzo nowocześnie. Sprawdzą się więc w budynkach o nowoczesnej bryle, a także tam, gdzie króluje minimalizm.

Wielu czołowych producentów posiada już w swojej ofercie drzwi aluminiowe. Możemy więc liczyć na możliwość wybierania z co najmniej kilku dostępnych modeli. Warto też wspomnieć, że takie drzwi nie tylko wyglądają, ale i mają świetne parametry cieplne i są dźwiękochłonne.

 

Dlaczego możemy liczyć na tak dobrą izolacyjność?

Nie bez powodu właśnie takie drzwi są wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym oraz pasywnym. Drzwi wejściowe aluminiowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie naprawdę zależy nam na oszczędności co do ogrzewania budynku. Kiedyś, ze względu na nieszczelne drzwi konieczna była budowa wiatrołapu albo też dodawanie kolejnych warstw uszczelnienia, bo już w trakcie użytkowania okazywało się, że drzwi nie są zbyt szczelne. W przypadku drzwi aluminiowych problem ten nie istnieje.

Wewnątrz profilu drzwiowego umieszcza się specjalne wypełnienie, które zapewnia tak dobrą izolacyjność. Taka przekładka termiczna może mieć formę 2 - komorowych szybowych wkładów, dzięki którym możliwe jest uzyskanie naprawdę bardzo niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła.

 

Jakie są jeszcze inne zalety takich drzwi?

Drzwi wejściowe aluminiowe zapewniają także odpowiednią dźwiękochłonność, co ma duże znaczenie w momencie, kiedy nasz budynek jest zlokalizowany przy ruchliwej ulicy. Dzięki tak optymalnym parametrom dźwiękochłonnym nic nie zakłóci naszego spokoju - ani samochody, ani szum i gwar z ulicy.

Takie skrzydła drzwiowe charakteryzują się także dużą wytrzymałością i odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne. To także konsekwencja zastosowania odpowiednich tworzyw do produkcji drzwi aluminiowych. Są one też bardzo łatwe w utrzymaniu - nie trzeba ich w żaden sposób konserwować, pielęgnować ani impregnować, a i tak przez długi czas zachowują swoją pierwotną estetykę. Wobec tego - to korzystny zakup na lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ


Wyświetleń: 1015

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.