Folie okienne - ciekawy sposób na okna


Folie okienne są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz, by twoje okna wpuszczały mniej światła, zapewniały większą prywatność, lub po prostu ciekawiej się prezentowały. Niektóre modele zapewniają również dodatkową ochronę przed włamywaczami, wzmacniając szybę, do której są przyklejone. Są łatwe w montażu, trwałe i bezobsługowe. Jakie jeszcze zalety się za nimi kryją?

 

Folie przeciwsłoneczne

Chętnie wykorzystywanym rodzajem folii okiennych są te o działaniu przeciwsłonecznym. Chronią one mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem, co podnosi temperaturę we wnętrzu (szczególnie niepożądane latem) i negatywnie odbija się na rosnących wewnątrz roślinach. W zależności od modelu mogą ograniczać przenikanie światła od 50 do nawet 90%. Najczęściej spotykane są modele przeznaczone do przyklejania od zewnątrz szyb. Wbrew pozorom, przed zbytnim nasłonecznieniem najlepiej nie chronią folie czarne, lecz srebrne (o lustrzanym wykończeniu).

Folie okienne dekoracyjne

Coraz więcej Polaków odważa się na stosowanie folii dekoracyjnych. Niektóre są bardzo subtelne - mają mleczną barwę i przedstawiają figury geometryczne lub kwiaty, podczas gdy inne są wyraziste, różnokolorowe i przedstawiać mogą postaci z filmów, obrazy czy kwiaty. Ich zastosowanie z pewnością ożywia całą bryłę budynku, nadając mu świeżości i "życia". Ponadto świetnie chronią naszą prywatność - przez różnokolorową mozaikę trudno dostrzec cokolwiek, co dzieje się w domu. Większość wersji (zwłaszcza czarne, granatowe i srebrne) dodatkowo chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza mieszkania.

Folie antywłamaniowe

Specjalnym rodzajem folii są te, które opracowano w celu podniesienia bezpieczeństwa domu. Najczęściej są one bezbarwne, niemal niezauważalne. Chronią one okna przed rozbiciem, a jeśli nawet już do niego dojdzie, to utrudniają przedostanie się do środka mieszkania, co w większości przypadków wystarcza, by zniechęcić włamywacza do podejmowania dalszych prób. Każda z folii musi uzyskać wcześniej odpowiedni certyfikat, będący potwierdzeniem wykonanych prób.

Nokto - najlepsze folie okienne.

Wyświetleń: 558

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 0/5 (0 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.