Gdzie i jak szukać dobrego wykonawcy? Porady, które pomogą w remoncie lub budowie domu.


Gdzie i jak szukać dobrego wykonawcy? Porady, które pomogą w remoncie lub budowie domu.Planujesz zbudować dom swoich marzeń lub przeprowadzasz generalny remont? To poważna inwestycja, a jej najtrudniejszą częścią bywa zazwyczaj znalezienie dobrego, zaufanego i solidnego wykonawcy. Oto kilka rad, które pomogą wybrać odpowiednich fachowców. Takich, którzy sprawnie uporają się z twoim zleceniem.

 

Jak wybrać wykonawcę?

Oczywiście planując budowę lub remont, warto zasięgnąć opinii znajomych czy sąsiadów, ponieważ dobre zdanie o ekipie jest bardzo ważną wskazówką. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy nie ma możliwości zasięgnięcia informacji w najbliższym otoczeniu? Należy poszukać ekipy wykonawczej w Internecie. Można oczywiście skorzystać ze stron z ogłoszeniami o usługach budowlanych. Coraz częściej jednak zainteresowani znalezieniem fachowców rejestrują się na dyskusyjnych forach lub korzystają z grup budowlanych na portalach społecznościowych. To tam właśnie zasięgają opinii o konkretnych wykonawcach, a wybór jest ogromny.

 

Na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że najlepsi fachowcy nie są tani. Składa się na to profesjonalizm ekipy oraz właściwie dobrane materiały wykorzystane podczas prac. Warto podczas wyboru fachowców przeprowadzić wywiad z wykonawcą, poprosić o konkretny kosztorys sporządzony na miejscu oraz ustalić ostateczne terminy. To właśnie te elementy (wykaz prac, koszt oraz termin) powinny zostać zawarte w podpisanej z firmą wykonawczą umowie.

 

Co warto sprawdzić?

Zanim jednak umowa zostanie podpisana, należy sprawdzić, czy dana firma ma siedzibę, telefon, numer REGON, stronę internetową oraz jak długo działa na rynku. Można dzięki temu uniknąć oszustw i nieporozumień. W potwierdzeniu wysokiej jakości firmy pomagają także certyfikaty, świadectwa szkoleń oraz obecność w stowarzyszeniach branżowych. Jednym z ważnych kryteriów wyboru wykonawcy budowy lub remontu jest również fakt, czy oferta danej firmy obejmuje gwarancję na wykonane przez siebie usługi.

 

Zakres usług

To od klienta zależy, czy zdecyduje się na wykonawców specjalizujących się w konkretnych dziedzinach, czy postawi na firmę, która oferuje kompleksowe usługi. Za tym drugim wyborem przemawia kilka korzyści, przede wszystkim oszczędność czasu, ponieważ wszystko załatwia się w jednym miejscu. Wówczas całość prac od przygotowania budowy lub remontu, załatwiania formalności aż do wykończenia i odbiorów zleca się jednym specjalistom. Firmą tego typu jest Complete Home - firma świadcząca bardzo kompleksowe usługi. Tego typu rozwiązanie wyjątkowo odciąża nas jako klientów z wielu obowiązków i komplikacji.

Planując budowę lub remont, warto zlecić wykonanie prac zaufanym fachowcom, którzy zasłużyli na pozytywną opinię w branży. Natomiast wybór kompleksowej usługi budowlanej znacznie usprawni przebieg inwestycji.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 812

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.