Hala stalowa czy tradycyjnie budowana?


Wiele firm staje kiedyś przed koniecznością wybudowania własnego magazynu, ponieważ jest to poważna inwestycja warto dobrze przemyśleć jaką technologię wybrać. W tym zwięzłym artykule postaramy się przybliżyć wady i zalety różnych rozwiązań.

Firmy produkcyjne czy spedycyjne potrzebują na ogół hal magazynowych do składowania różnego rodzaju towaru. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością w tym przypadku cieszą się hale stalowe Amwin, które zastępują powoli hale tradycyjnie budowane (murowane). Czym wyróżniają się konstrukcje stalowe? Które rozwiązanie jest lepsze?

 

Stalowe hale magazynowe czy hale murowane?

Obecnie zdecydowanie najpopularniejszym typem konstrukcji stalowych są te wznoszone w technologii płyty warstwowej. Stal najczęściej wykorzystywana jest do wykonywania szkieletu danego budynku, który potem jest obudowywany płytą warstwową i odpowiednio wykańczany.

Konstrukcje stalowe cieszą się coraz większą popularnością przede wszystkim z uwagi na szybkość ich  budowy. W praktyce średniej wielkości halę magazynową ze stali o niezbyt skomplikowanej konstrukcji można wybudować w około 3 tygodnie. Dla porównania budowa takiej samej hali murowanej zajmuje średnio 5 miesięcy. Poza tym hale stalowe zawsze można powiększyć czy przebudować. W przypadku hal tradycyjnych jest to oczywiście możliwe, ale wiąże się ze znacznie większym nakładem finansowym oraz długim terminem realizacji.

 

Czym hale stalowe różnią się od murowanych?

Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj cena. Budowa hali murowanej wymaga przede wszystkim wykonania projektu fundamentu. Do tego dochodzą koszty materiałów budowlanych na wykończenie ścian, stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleń itd. Budowa hali magazynowej ze stali kosztuje o wiele mniej. Poza tym konstrukcje stalowe wznosi się bardzo szybko, co również wiąże się ze sporą oszczędnością pieniędzy. Dodatkowo żadnym ograniczeniem nie jest w tym przypadku pora roku. Budynki oparte na konstrukcjach stalowych powstają nawet zimą.

Hale stalowe są doskonałym rozwiązaniem dla wielu firm. Są stosunkowo tanie i szybkie w budowie. Ponadto nie trzeba ich remontować, w przeciwieństwie do hal murowanych. Konstrukcje stalowe są bowiem ocynkowane, co skutecznie chroni je przed rozwojem korozji. Dzięki odpowiednio dobranej izolacji nie trzeba się też martwić o wentylację budynku.

Wyświetleń: 1345

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (6 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.