Hale stalowe - zastosowanie


hale staloweHale magazynowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Powodów jest co najmniej kilka, chociaż najczęściej wymienia się zdecydowanie niższy czas i koszt budowy. Dla osób prowadzących działalność gospodarczą to doskonałe atuty. Dodatkowo należy nadmienić, że hale magazynowe wykonane ze stali można dość łatwo rozbudowywać, co także jest jedną z ważniejszych zalet. Do czego wykorzystywane są nowoczesne hale magazynowe?

Hale magazynowe

Jednym z częściej spotykanych zastosowań dla hal stalowych jest tworzenie powierzchni magazynowych. Duża powierzchnia hal stalowych pozwala na uzyskanie miejsca do przechowywania towarów. Hale magazynowe posiadają zatem bardzo ważną zaletę dla prowadzących działalność gospodarczą. W sytuacji, gdy konieczne jest przygotowanie dodatkowej powierzchni do przechowywania towarów, to właśnie hale stalowe sprawdzą się najlepiej. Z jednej strony tego typu obiekty można stosunkowo łatwo i szybko wybudować, ale także rozbudować, jeśli okaże się, że konieczne będzie kolejne zwiększenie powierzchni. Projektując halę na magazyn można bez problemu dopasować projekt do indywidualnych potrzeb klienta, w szczególności specyfiki przechowywanych towarów czy sposobu, w jaki towary będą do hali transportowane.

Hale produkcyjne

Nie tylko magazyny, ale i hale produkcyjne można z powodzeniem urządzić wewnątrz obiektów przygotowanych z konstrukcji stalowych. Dzięki elastyczności na etapie projektowania, możliwe jest przygotowanie obiektu, w którym zmieszczą się nawet maszyny sporych gabarytów (także wysokich). W przypadku hal produkcyjnych zaletą jest także możliwość dowolnej aranżacji wewnątrz obiektu, co pozwala dowolnie zagospodarować przestrzeń, tym samym wydzielając odpowiednie strefy bezpieczeństwa, gdy wykorzystywane maszyny tego wymagają. W stalowych halach produkcyjnych, ze względu na dużą przestrzeń możliwe jest wyodrębnienie traktów komunikacyjnych dla pieszych i pojazdów, jak np. wózki widłowe.

Hale spożywcze

Szczególnym rodzajem hal produkcyjnych są hale spożywcze. W ich obrębie wytwarzane są i pakowane produkty żywnościowe, przez co obiekty cechują się szczególną jakością wykonania. Hale muszą spełniać odpowiednie standardy, które pozwalają na zabezpieczenie procesu technologicznego. Co ciekawe, hale stalowe sprawdzą się doskonale także jako chłodnie, w których będzie możliwość przechowywania żywności, wymagającej specjalnych warunków. W takiej sytuacji wykorzystywane są specyficzne materiały wykończenia, które zapobiegają nagrzewaniu oraz instalowane są odpowiednie urządzenia, jak agregaty chłodnicze.

Hale stalowe w rolnictwie

Hale stalowe doskonale sprawdzają się także w rolnictwie. Są doskonałą alternatywą dla obiektów murowanych, szczególnie, że możliwe jest ich szybkie wybudowanie. Z powodzeniem sprawdzą się jako miejsce do przechowywania pasz czy płodów rolnych, a odpowiednio zaprojektowane i wykonane mogą służyć również jako garaż dla różnego typu maszyn rolniczych. Co ciekawe, obiekty te można dostosować do potrzeb zwierząt i hodować w nich kury czy krowy.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się hale stalowe?

Warto dodać, że budowanie hali stalowych znajduje zastosowanie również w innych dziedzinach. Powszechnym rozwiązaniem jest wykorzystanie obiektów do budowy sklepów wielkopowierzchniowych, hal sportowych, biur czy warsztatów samochodowych.

 

Wyświetleń: 299

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.