Ile trwa budowa hali stalowej i jak przebiega proces budowlany?


Ile trwa budowa hali stalowej i jak przebiega proces budowlany?Hale stalowe z racji wszechstronnego zastosowania w różnych gałęziach przemysłu są często wykorzystywane zarówno przez przedsiębiorstwa produkcyjne, jak i handlowe. Ich zalety docenia także branża rolnicza, która w oparciu o nie buduje zarówno budynki inwentarskie i gospodarcze różnego typu. Konstrukcje stalowe z powodzeniem służą także jako hale sportowe. Indywidualne dopasowanie oraz prostota ewentualnej rozbudowy sprawiają, że decyduje się na nie wiele firm nie tylko w naszym kraju, ale i w całej Europie.

 

Jak długo trwa budowa?

Hale stalowe to konstrukcje, które powstają zdecydowanie szybciej niż te budowane w innych bardziej klasycznych technologiach. Co do tego nie ma najmniejszych nawet wątpliwości. Należy jednak pamiętać, że są one budowane z niezwykle trwałych elementów, co sprawia, że nie odbiegają one wytrzymałością od budynków murowanych. Powstają szybko, ale są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, o które w naszej szerokości geograficznej nietrudno. Dodatkowo są bardzo stabilne i mogą być użytkowane przez wiele lat. Zaletą tego typu konstrukcji jest także to, że łatwo je utrzymać w czystości co ma niebagatelne znaczenie dla branż związanych z produkcją żywności czy przedsiębiorstw produkcyjnych oraz rolniczych.

 

Jak wybrać najlepszego wykonawcę hali stalowej?

Rozważając budowę obiektu opartego o konstrukcję stalową, musimy zastanowić się, czy powierzyć to zadanie jednemu wykonawcy, czy kilku firmom. Wybór jednej firmy ma niewątpliwie wiele zalet. Najważniejszą z nich jest fakt, że jeden wykonawca oznacza kontakt z jedną firmą w każdej sprawie, co znacznie ułatwia codzienną współpracę.

 

Ile trwa budowa hali stalowej i jak przebiega proces budowlany?

Niezmiernie ważne jest także to, że generalny wykonawca zajmuje się każdym etapem wykonania hali stalowej w obrębie jednego przedsiębiorstwa, co znacząco zwiększa szansę na oddanie obiektu w terminie. Dzieje się tak, ponieważ najczęstszy powód opóźnień, czyli niedostarczenie na czas materiałów na budowę zostaje wyeliminowany. Generalny wykonawca bowiem doskonale wie, kiedy wszystko ma być na miejscu, by nie narazić całego przedsięwzięcia na poślizgi. Przykładem firmy, która zajmuje się projektowaniem, produkcją komponentów oraz montażem hal stalowych jednocześnie jest szwedzka firma Borga, której pełną ofertę znajdą Państwo na stronie: https://www.borga.pl/hale-stalowe/ .


Hala stalowa krok po kroku

Poniższe etapy wznoszenia konstrukcji stalowej mają zastosowanie jednakowo z przypadku projektów, które posiadają jednego oraz kilku wykonawców. Jednakże generalny wykonawca w naszym mniemaniu jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Krok 1

Zdefiniowanie potrzeb klienta, czyli dopasowanie rozwiązań do indywidualnych oczekiwań klienta.

 

Ile trwa budowa hali stalowej i jak przebiega proces budowlany?

Krok 2

Projektowanie hali zgodnej z bieżącym przeznaczeniem oraz planami rozwoju przedsiębiorstwa. Na tym etapie wykonuje się rysunki, projekt budowlany oraz inne niezbędne dokumenty.

 

Krok 3

Produkcja komponentów do montażu hali. W przypadku generalnego wykonawcy tj. np. wspomniana wyżej firma Borga wszystkie niezbędne elementy są produkowane we własnych zakładach.

Krok 4

Montaż hali. Im krótszy jest łańcuch dostaw materiałów na plac budowy, tym montaż idzie sprawniej. Jeśli projektem zajmuje się jeden wykonawca, to jego zespoły montażowe znają wykorzystywane systemy i fizyczne wznoszenie hali stalowej idzie błyskawicznie.

 

Krok 5

Hala jest gotowa do użytku. Inwestor może się wprowadzać i rozpoczynać działalność w nowej lokalizacji opartej o trwałą konstrukcję stalową.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 1871

4 komentarze   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

  • tqs banterski@mam-sklad.pl 2019-06-13 11:45:42

    Wszystko zalezy od Twoich podwykonawców, na przykład w zakresie wylewek to firma  tqsflooring.com przed czasem wyrobiła się z postawieniem nowej podłogi żywicznej. Prosto i jakościowo.

  • płyty warstwowe natulka.gno@gmail.com 2019-02-27 09:45:52

    Fakt - jeden wykonawca to prace idą szybciej. Dobór materiałów też na to wpływa. Na przykład lepiej wykorzystać lekki system płyt warstwowych Kingspan niż klasyczne systemy składające się z wielu elementów. Są łatwiejsze w montażu, dopracowane tak by pasowały na kazdy typ budynku

  • Inna firma marcin.keska@intellect.pl 2018-09-03 10:10:51

    Zawsze warto sprawdzić też konkurencję np. firmę Gaj-Stal

  • Posadzki bander@mam-sklad.pl 2018-07-23 13:00:19

    W temacie wylewek betonowych pod posadzki w hali magazynowej współpracowaliśmy z firmą  www.posadzki-przemyslowe.net która zna się na rzeczy i sprawnie wywiązali się z terminów. 

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.