Impregnat Izolacyjny HI-3000


Kamień jest jednym z najstarszych materiałów budowlanych. Niegdyś wznoszono przy jego użyciu świątynie, grobowce oraz najważniejsze budynki. Dziś różne gatunki kamienia spotkać można w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej kamień spotyka się w: - budownictwie, - branży nagrobkowej, - wykończeniówce, - dekoracjach. Aby budynki lub inne przedmioty wykonane z kamienia wyglądały elegancko, konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie ich przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych - w szczególności przed wodą. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie kamienia przed niekorzystnym oddziaływaniem wody i wilgoci jest impregnat izolacyjny, który ogranicza wsiąkanie.

 

Impregnat HI-3000

Nowoczesny impregnat HI-3000 przeznaczony jest do zapobiegania wsiąkaniu wody w kamienne płyty. Po nałożeniu na powierzchnię wykonaną z kamienia, preparat tworzy niewidzialną, cienką, całkowicie hydrofobową powłokę. Dzięki temu woda oraz wilgoć nie będzie wsiąkała w kamień, tylko swobodnie po nim spływała. I nie będzie tworzyła na kamieniu zjawisk takich jak zaciemnienia, wykwity czy obrysowania.


Do jakich kamieni przeznaczony jest HI-3000?

HI-3000 jest bardzo łagodny. Oznacza to, że nie wchodzi w reakcję z powierzchnią, którą ma zabezpieczać. Preparat można stosować z każdym gatunkiem kamienia, bez obawy o jego zniszczenie. Nadaje się przede wszystkim do stosowania z marmurem, granitem, łupkami, piaskowcem, wapieniem.

HI-3000 sposobem na wykwity solne


Wykwity solne to jeden z najczęstszych problemów, które można napotkać w kamieniarstwie. Wszystkie materiały, które bazują na cemencie zawierają w swojej strukturze całkiem sporo soli rozpuszczalnych w wodzie. Podczas twardnienia zaprawy cementowej znajdująca się w niej woda odparowuje i powoduje krystalizację soli. Jeśli przez dłuższy czas powierzchnia kamienia nie będzie miała styczności z wodą, znajdujące się na niej kryształki soli zaczną reagować z dwutlenkiem węgla, który znajduje się w powietrzu. Tym samym będzie powstawał między innymi węglan wapnia, który jest nierozpuszczalny w wodzie. Aby zapobiec niepożądanym efektom estetycznym oraz erozji, należy zabezpieczyć powierzchnię materiału specjalnym środkiem izolacyjnym. W tym przypadku doskonale sprawdzi się HI-3000.

HI-3000 a picture framing


Picture framing to również niepożądane w kamieniarstwie zjawisko, które polega na występowaniu ciemnych plam przy krawędziach płyty. Dzieje się tak szczególnie w czasie procesu fugowania. Woda wraz ze spoiwem lub fugą (zawierająca różne minerały) wnika wgłąb płyty i tworzy ciemne plamy wzdłuż każdego jej boku. Ponieważ plamy znajdują się jakby wewnątrz struktury płyty, ich usunięcie często bywa niemożliwe. Chcąc zapobiec takiemu efektowi, należy zabezpieczyć krawędzie płynem HI-3000.

Wyświetleń: 2176

2 komentarze   |   Dodaj wÅ‚asnÄ… opiniÄ™


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (5 głosów oddanych)

  • Kamieniarstwo budowlane karlabo@interia.pl 2023-09-21 09:13:34

    Również polecam doskonaÅ‚y preparat

  • Åšnieg i Lód marius.legar@gmail.com 2019-03-17 22:48:42

    Faktycznie. Bardzo skuteczny środek. Polecam Krosno

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.