Jak dobierać ogrodzenie do swojej posesji?


Skuwanie tynku – kiedy jest konieczne i jak się do niego przygotować?Wybór odpowiedniego ogrodzenia do działki to bardzo istotna kwestia. Wpływa ono nie tylko na bezpieczeństwo twojego domu lecz również na estetyczny odbiór całej posesji. Musi być wykonane z odpowiednich materiałów by było trwałe, lecz również posiadać odpowiednio dobrane elementy takie jak bramki czy bramy wjazdowe. Na co zwróć uwagę podczas doboru ogrodzenia?

 

Wybór rodzajów i form płotów jest bardzo szeroki. Mogą być one ażurowe lub pełne, z takich materiałów jak: drewno, cegła, metal lub kompozyt. Przy jego zakupie musisz dobrać do również odpowiednie podmurówki i słupki a także bramę i furtkę, by całość była funkcjonalna i dopasowana do stylu Twojego domu.


Ogrodzenie ażurowe

Ażurowe ogrodzenie zabezpiecza Twoja posesję ale jednocześnie nie odcina Cię całkowicie od otoczenia zewnętrznego i sąsiadów. Najprostszym i zazwyczaj najtańszym typem takiego odgrodzenia działki to zwykła siatka, wykonana ze stali ocynkowanej lub pokrytej PCV. Jest to dość powszechny model w miarę trwały i łatwy w montażu. Nie jest jednak zbyt estetyczny. Obecnie możesz kupić gotowe rozwiązania systemowe wykonane z różnych materiałów. Na przykład klasycznej elegancji nada twojej posesji drewniany płot z podmurówką i słupkami wykonanymi z cegły klinkierowej. Zaś efekt lekkości uzyskasz dzięki zastosowaniu elementów stalowych, które mają zazwyczaj dość prostą konstrukcję. Jeśli chcesz jednak było Twoje ogrodzenia było bardziej dekoracyjne powinieneś wybrać segmenty metalowe-kute, które mogą mieć fantazyjne wzory i motywy ornamentalne. Często są wykonywane na indywidualne zamówienie.

 

Jak dobierać ogrodzenie do swojej posesji?


Ogrodzenia pełne

Jeśli potrzebujesz większego poczucia bezpieczeństwa, lub chcesz się odizolować np. od bardzo ruchliwej ulicy, warto zainwestować w ogrodzenie pełne. Są one wyprodukowane z różnych materiałów, które nadają im różnorodnego charakteru. Zazwyczaj ich podmurówka jest znacznie wyższa niż w przypadku płotów ażurowych i może być wykonana z cegły, kamienia lub betonu. Powyżej zamontowane są do słupków segmenty z niewielkimi prześwitami lub ich całkowicie pozbawione. Również i w tym przypadku do ich produkcji zastosowano różne tworzywa, np. drewno lub metal. Są również segmenty kompozytowe, czyli wykonane z trocin i polimerów, które przypominają z wyglądu drewno, jednak nie wymagają konserwacji.

Jak dobierać ogrodzenie do swojej posesji?


Jak dobrać bramy i bramki

Nawet jeśli częściej będziesz korzystać z bramy wjazdowej to bramka jest bardzo przydana i praktyczna. Powinna do niej prowadzić jak najprostsza ścieżka od domu. Dlatego często zdarza się tak, że furtka i brama wjazdowa będą się znajdować w różnych miejscach ogrodzenia. Przy zakupie bramy jednym z najważniejszych aspektów wyboru to sposób jej otwierania ponieważ są modele przesuwane i rozwierane, otwierane automatycznie lub manualnie. Wszystkie te aspekty będą wpływać na wygodę korzystania z niej oraz cenę. Pamiętaj, że oba elementy powinny być stylistycznie i materiałowo dobrane do całości ogrodzenia.

Niezależnie na jaki rodzaj ogrodzenia się zdecydujesz pamiętaj, że powinien być on dopasowany do stylu Twojego domu. Dzięki temu będą tworzyć wspólnie harmonijną całość.

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

 

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ

Wyświetleń: 1369

2 komentarze   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

  • Grodex adaadamski@o2.pl 2019-10-28 10:48:02

    Zdecydowanie mogę polecić bramy i ogrodzenia Wiśniowski 

  • Bramex kolartor@mam-sklad.pl 2018-08-05 13:38:23

    Podobają mi sie nowoczesne ogrodzenia i mysle, że takie fajnie by wyglądało zarówno pod względem designu jak i praktyczności: https://www.bramex.pl/oferta/ogrodzenia-n/. Pracownicy pomocni i doradzą i zapewniają też montaż, podpowiadają potem co zrobić, żeby utrzymać je w dobrej "kondycji"

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.