Jak dobrać wzór paneli do klasycznego wnętrza?


Wiele nowych trendów pojawiło się w ostatnich latach, pomimo tego styl klasyczny nadal cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Jego ponadczasowa elegancja zdaje się przemawiać do wielu ludzi. Na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo uporządkowany, ale w użyciu pozwala na wiele swobody w projektowaniu wnętrza i dostosowaniu go do wszelkich potrzeb. W tym artykule radzimy jaki wzór paneli dobrać i jak wzmocnić wymarzony efekt.

Styl klasyczny – co to?

Aby móc stworzyć odpowiednio dobraną aranżację warto mieć na uwadze kilka zasad, które pomogą nam w osiągnięciu celu. Stonowane kolory to jeden z ważniejszych aspektów klasycznych wnętrz. Ciepłe brązy, beże, szarości czy złamane biele – te kolory najczęściej są wybierane na ściany. Naturalnie inne barwy również są mile widziane, ale raczej jako akcenty np. na tkaninach lub dodatkach. Materiały oraz ich jakość również mają znaczenie podczas aranżowania w tym stylu. Doskonale sprawdza się drewno, skóra i kamienie. W przypadku podłóg bardzio często można zauważyć wzory o mocno zaakcentowanym rysunku drewna.

Panele w klasycznym wnętrzu?

Uporządkowana przestrzeń zakłada współgranie wszystkich elementów wnętrza ze sobą nawzajem. Zatem podłoga nie może być tu wyjątkiem. Może ona silnie przyciągać wzrok i być nadrzędną ozdobą wnętrza lub stanowić tło dla innych zdobień. Zazwyczaj nie stosuje się zestawień bogato zdobionych ścian z wyrazistymi podłogami, aby uniknąć nadmiaru bodźców. Wybierając styl klasyczny kuszeni będziemy wieloma wspaniałymi projektami czy przedmiotami natomiast tylko umiar pozwoli nam stworzyć eleganckie i proste pomieszczenia.

Panele podłogowe i styl klasyczny.

Jasne jak również ciemne panele podłogowe oraz styl klasyczny to połączenie, które ma duże szanse powodzenia. Warto przy doborze koloru zasugerować się kubaturą pomieszczenia, dobierając jasne panele podłogowe do małych wnętrz, a do większych pozwolić się na swobodę i dobrać ciemne barwy.

Naturalne odcienie wydają się być perfekcyjnym rozwiązaniem dla stylu klasycznego, np. Dąb Baleary z kolekcji De Lux. Bardziej wyrafinowaną i przyciągającą wersją jest Dąb Baleary Jodełka. Wzmacnia on tradycyjny i szlachetny wyraz wnętrza.

Warto również spojrzeć w kierunku wzorów takich jak Dąb Malaga lub Dąb Barry. Pomogą one powiększyć optycznie wnętrze. Z pewnością uda się je dopasować do klasycznego wnętrza ozdobionego nowoczesnymi akcentami.

Dowiedz się więcej o panelach podłogowych na www.weninger.pl

 

Wyświetleń: 1205

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.