Jak dobrze wybrać szlifierkę do drewna?


Przemysł obróbki drewna oferuje dziś zarówno specjalistom jak i początkującym majsterkowiczom szeroką gamę wyboru. Od prostych elektronarzędzi, których użyć możemy nawet do prostych napraw usterek, do specjalistycznych maszyn, które używane są w zakładach masowej produkcji. Wśród najpopularniejszych urządzeń znajduje się między innymi szlifierka do drewna.

 

Czym jest szlifierka do drewna?

Szlifierka do drewna to urządzenie bardzo wszechstronne. Używa się go zarówno w zakładach obróbki drewna czy też produkcji wyrobów drewnianych, ale także często znajdziemy takie urządzenie w domach, czy też garażowych warsztatach. Jest to narzędzie, które posiada szeroki zakres zastosowań a przy okazji jest bardzo intuicyjne w obsłudze. W ten sposób zaskarbiło sobie uznanie na lata zarówno profesjonalistów jak i hobbystów. Jest uniwersalne, łatwe w obsłudze i niezastąpione.

A do czego szlifierki do drewna dziś się używa? Głównym zadaniem tych urządzeń jest szlifowanie powierzchni, czyli obróbka polegająca na nadawaniu jej odpowiedniej faktury i odpowiednich wymiarów. Szlifowanie jest kluczowym elementem obróbki procesu obróbki drewna. Bez tego typu wykończenia mielibyśmy do czynienia z drewnianymi produktami, które są chropowate i posiadają wiele niedoskonałości na swojej powierzchni. Szlifierki do drewna (https://jptech-maszyny.pl/szlifierki-do-drewna) są więc podstawowym elementem wyposażenia każdego warsztatu.

Rodzaje szlifierek do drewna

W dzisiejszych czasach modeli szlifierek do drewna jest naprawdę wiele. Różnią się one od siebie nie tylko marką, modelem, ceną lub parametrami technicznymi. Różnią się one od siebie również przeznaczeniem i możliwościami. Stąd mamy wiele rodzajów szlifierek do drewna, z czego każda nadaje się do innego zadania.

Tak na przykład najpopularniejsze są modele szlifierek oscylacyjnych. Świetnie sprawdzają się przy powierzchniach płaskich albo zaokrąglonych. Z łatwością radzą sobie z powierzchniami drewnianymi lub drewnopodobnymi. Do swojej pracy wykorzystuje technologię ruchu wahadłowego sztywnej stopy szlifierskiej. Oprócz tego znajdziemy również takie typy szlifierek jak np. kątowa. Jest ona bardzo charakterystyczna ze względu na to, że częściej używa się jej do przecinania materiałów aniżeli do rzeczywistego szlifu. Inne modele z kolei to zaawansowane maszyny stolarskie. Taka szlifierka taśmowa nie jest elektronarzędziem, lecz maszyną, którą stosuje się na przykład profesjonalnych warsztatach obróbki.

Na jaki model się zdecydować?

Szeroki wachlarz wyboru może utrudniać dokonanie wyboru, zwłaszcza jeśli zaczynamy dopiero swoją przygodę ze stolarstwem. Profesjonaliści zazwyczaj wiedzą, czego szukają, a decyzji dokonują na podstawie wieloletnich doświadczeń, obecnego zapotrzebowania i znajomości rynku branżowego. Rzemieślnicy są świadomi swoich potrzeb i na ich podstawie są w stanie zawęzić swoje poszukiwania tylko do takich modeli, które rzeczywiście spełnią ich oczekiwania.

Początkującym majsterkowiczom, którzy właśnie zastanawiają się nad kupnem swojej pierwszej szlifierki do drewna dajemy natomiast kilka rad. Przede wszystkim o wiele lepiej jest zwrócić się do specjalistycznego sklepu i postawić na nowy model, zamiast używanego. W ten sposób mamy gwarancję, że produkt będzie spełniał potrzebne standardy. Dobrze jest też na początku postawić na uniwersalny model szlifierki. Specjalistyczne rodzaje szlifierek do drewna posiadają zazwyczaj wąski zakres zastosowania, właśnie dlatego, że są wyprofilowane pod konkretny rodzaj obróbki. Oszczędzimy również w ten sposób pieniądze, gdyż modele profesjonalne zazwyczaj kosztują o wiele więcej od tych uniwersalnych.

Szlifierek do drewna znajdziemy dziś na rynku naprawdę wiele. Dobrze jest przed zakupem zapoznać się z ofertą branży i dokonać przemyślanego wyboru. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której marnujemy nasze pieniądze na źle dopasowane do naszych potrzeb urządzenie.

Wyświetleń: 1356

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

  • Andrzej78 skladdrewna@onet.pl 2019-09-13 15:45:03

    Drewno kominkowe możecie kupic w składzie opalu na ołbińskiej we Wroclawiu - polecam

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.