Jak szybko znaleźć idealny lokal użytkowy w Krakowie?


Lokale wykorzystywane do działalności usługowej lub handlowej, magazyny, lokale biurowe - pojęcie lokalu użytkowego jest szerokie i obejmuje praktycznie wszystko, co nie jest przeznaczone na mieszkania. W Krakowie bez trudu znajdziemy setki ofert wynajmu i sprzedaży lokali użytkowych położonych w całym mieście, o różnych metrażach i przeznaczeniu. Jak odnaleźć w tym gąszczu najlepszą ofertę i na co zwracać uwagę? O tym w artykule.

 

Kupno czy wynajem? Oto jest pytanie

Wynajem i kupno lokalu użytkowego to dwa zupełnie inne rodzaje inwestycji. Każdy przedsiębiorca musi oszacować, która z tych opcji będzie dla niego korzystniejsza i najlepiej wesprze jego biznes. Pytanie o to, czy wynajmujemy czy kupujemy lokal użytkowy to pierwsza kwestia, którą musimy rozważyć, zanim podejmiemy się wyszukania najlepszego miejsca dla naszej firmy.

Wybierz dzielnicę

Sprecyzowanie lokalizacji na samym początku znacząco zawęzi listę ofert i pozwoli nam szybciej podjąć odpowiednią decyzję. Lokal blisko miejsca zamieszkania, siedziby firmy, innego zakładu - warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Dla wielu inwestorów ważne będą również ceny, prestiż lokalizacji i inne zmienne. Warto od samego początku ustalić kilka dzielnic, które nas interesują i tego się trzymać.

Określ swój budżet

Jeśli kupujesz - jaka cena za metr lub całość jest w zasięgu Twoich możliwości. Jeśli Twoim celem jest wynajem, na jaki czynsz miesięczny możesz sobie pozwolić. Taka decyzja może, choć nie musi zawęzić pola wyszukiwań (Twój budżet w końcu nie musi być mikroskopijny), ale warto ustalić sobie pewne wytyczne i ramy, od których chcemy wyjść, zanim zaczniemy poszukiwania. Jeśli ciężko nam się odpowiedzieć sobie na pytanie, o jakich kosztach w ogóle mówimy, warto nawet powierzchownie przejrzeć oferty, żeby zorientować się na rynku.

Ilość, rodzaj i wielkość pomieszczeń

Decydując się na kupno lub wynajem lokalu użytkowego w Krakowie musisz zadecydować, jakiego lokalu poszukujesz. Odpowiedz sobie na pytania: jaki powinien być metraż, ile pomieszczeń, czy powinien mieć witrynę (w przypadku np. sklepu czy restauracji), jaki interesuje Cię standard, jakie wyposażenie. Warto zaznaczyć, że puste lokale wydaję się nam większe, niż są w rzeczywistości - po uzupełnieniu meblami przestrzeń może wydawać się znacznie mniejsza, niż tego oczekiwaliśmy.

 

Wyświetleń: 1535

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.