Jak tanio schłodzić magazyn latem?


Miesiące letnie w szeroko pojętym przemyśle mogą być trudne ze względu na panujące wysokie temperatury. Mowa tu o szybko nagrzewających się halach m.in. magazynach, wielkopowierzchniowych obiektach, w których zachowanie optymalnej temperatury podczas upałów może być sporym wyzwaniem. Aby nie dopuścić m.in. do obniżenia jakości przechowywanych w magazynie artykułów spożywczych, spadku efektywności pracowników czy przegrzania maszyn, należy obniżyć temperaturę do odpowiedniego poziomu profesjonalnym sprzętem.

Schłodzenie poprzez cyrkulację powietrza

Przed zbytnim nagrzewaniem się hal, a więc w miejscach gdzie trudno o naturalną cyrkulację powietrza, uchronią destryfikatory, do których zaliczają się bardzo wydajne wentylatory sufitowe (stropowe). Dzięki łopatkom o aerodynamicznej formie, mieszaniu poddawana jest duża ilość powietrza. Temperatura na całej przestrzeni hali zostaje wyrównana, ponieważ nagrzane powietrze zostaje skutecznie rozproszone. Destryfikatory zapobiegają przekroczeniu granic temperaturowych, które mogą pojawić się w obrębie pracujących maszyn, a więc chronią przed ich przegrzaniem. Nowoczesne wentylatory sufitowe są trwałe – ich praca może trwać wiele lat, nie generują wibracji i co bardzo istotne, nie zużywają tlenu.


Jak schłodzić magazyn za pomocą wentylatorów osiowych?

Niezbędnym elementem wyposażenia każdej hali w czasie upałów są energooszczędne wentylatory osiowe. Mają wysokie parametry dotyczące odległości na jakiej mieszają powietrze oraz szerokości strumienia, więc z łatwością można ochłodzić obszerne przestrzenie magazynów w krótkim czasie. Ponadto, dzięki nowoczesnej konstrukcji, istnieje możliwość ustawienia dowolnego kierunku nawiewu. Wentylatory osiowe są urządzeniami przenośnymi, więc bez problemu można ustawić je w dowolnym miejscu, nawet na ścianie czy suficie.


Jak schłodzić magazyn za pomocą Bio Coolerów?

W jaki jeszcze sposób obniżyć temperaturę w magazynie? Efektywne chłodzenie umożliwia również zastosowanie Bio Coolerów, których działanie bazuje na zjawisku ewaporacji. Czynnikiem chłodzącym w tym urządzeniu jest woda, która parując ze zwilżonego filtra celulozowego znajdującego się w urządzeniu, ochładza wydobywające się na zewnątrz powietrze. Najważniejszymi zaletami Bio Coolerów są: poręczna budowa, kilka trybów prędkości, energooszczędność oraz dostarczenie powietrza wysokiej jakości – chłodnego i czystego.

Więcej informacji znajdziecie na wentsystem.com i na blogu.

 

Wyświetleń: 1706

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.