Jak udekorować i uporządkować swój ogród?


Ogród to prawdziwa wizytówka każdego domu. Kiedy jest w nim ładnie i panuje porządek, można miło spędzić czas z rodziną w sezonie wiosenno-letnim. Zakładając swój ogród, warto zadbać o funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym będzie można z łatwością zadbać o porządek, pielęgnować roślinność i poświęcić się rekreacji. Doskonałym materiałem, dzięki któremu szybko można podzielić ogród na różne strefy i wydzielić ścieżki jest kamień ogrodowy. Taki kamień jest materiałem niezwykle trwałym, a jednocześnie może stanowić piękną ozdobę. Obecnie projektanci ogrodów bardzo często decydują się właśnie na kamień, który jest elementem nowoczesnym i pięknie współgra z soczystą zielenią.

Jaki kamień ogrodowy warto wybrać?

Szeroki wybór kamieni i kruszyw sprawia, że każdy może wybrać takie, które podobają mu się najbardziej i pasują do reszty otoczenia. Kamieniem można obsypać roślinność, aby nie wyrastały pomiędzy nią chwasty. Można też wytyczać ścieżki, czy zbudować ogrodzenie. Takie ogrodzenia, wypełnione kamieniem cieszą się dziś ogromną popularnością. Decydując się na wprowadzenie kamienia, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, jak na przykład https://www.gardenpartner.pl/produkty/kamienie-i-kruszywa/kamien-ogrodowy/, która dowiezie go na miejsce i rozładuje. Najczęściej takie firmy oferują również usługi brukarskie, dzięki którym w ogrodzie może zapanować jeszcze większy ład i porządek. W każdym ogrodzie sprawdzają się alejki i wąskie chodniczki, po których można się zawsze w bezpieczny sposób poruszać.

O czym warto pamiętać planując swój ogród?

Sam kamień ogrodowy to dopiero początek. Decydując się na wprowadzenie zmian lub założenie ogrodu od początku, dobrze jest rozważyć zaplanowanie niewielkich skalniaków, na których sadzi się małe roślinki ceniące duży poziom nasłonecznienia. Poza tym, doskonałym elementem dekoracyjnym ogrodu jest również jego oświetlenie. Jednocześnie, zwiększa ono poziom bezpieczeństwa i sprawia, że po ogrodzie można z łatwością poruszać się o każdej porze dnia i nocy. Sporą popularnością cieszą się dziś lampy solarne, ponieważ pozwalają na zaoszczędzeniu na energii elektrycznej. Przed rozpoczęciem prac, najlepiej jest dokładnie zaplanować cały ogród na projekcie i zaznaczyć na nim miejsca, w którym znajdą się lampy, jak również ścieżki z kamienia. Znacznie łatwiej jest później przystąpić do właściwych prac i można mieć pewność, że całość została dobrze rozplanowana. Warto pamiętać o tym, że takie rozwiązania stosuje się na długie lata, a więc powinny być praktyczne.

Wyświetleń: 699

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.