Jak wybrać odpowiednie ubrania robocze na budowę?


Pracownicy budowlani narażeni są przez cały rok na nieprzyjemne warunki atmosferyczne. W szczególności jesienią i zimą ciężko jest im wykonywać obowiązki, z uwagi na niskie temperatury oraz śnieg i wiatr. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom odpowiednich strojów roboczych, które zapewnią im bezpieczeństwo, ale również komfort pracy. Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów, wśród których znajdują się bluzy, zimowe kurtki robocze, buty robocze ocieplane i spodnie, które chronią przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Warto zapoznać się z propozycjami poszczególnych producentów i wybrać najlepsze rozwiązanie dla swojego zespołu, które jednocześnie będzie również rozwiązaniem ekonomicznym. W sklepach z artykułami BHP i odzieżą roboczą często można liczyć na promocje i wyprzedaże poprzednich kolekcji. Wtedy właśnie najbardziej opłaca się robić zakupy.

Jaka odzież robocza potrzebna jest na budowie?

Zimą, każdy pracownik musi posiadać buty robocze ocieplane, a także ocieplane spodnie i odpowiednią kurtkę. Powinna ona chronić przed ewentualnymi otarciami i poparzeniami, a jednocześnie dawać komfort cieplny. Dostępne są również bluzy ocieplane, w których można włączyć samodzielnie funkcję ogrzewania. Takie bluzy doskonale sprawdzają się nawet w bardzo trudnych warunkach. Swoich pracowników należy też zaopatrzyć w profesjonalne rękawice robocze, odpowiednie na zimę. Szereg przydatnych strojów i akcesoriów można znaleźć w sklepach online, jak zet4.pl i zrobić w nich większe zakupy dla wszystkich w zespole. Sklepy te oferują również różne akcesoria BHP, jak kaski, zaczepy, buty robocze, czy osłony. Takie akcesoria przydają się podczas pracy na budowie, a można z nich korzystać wielokrotnie.


Jak zadbać o pracowników budowlanych zimą?

Kiedy na zewnątrz panują trudne warunki, same buty robocze ocieplane nie są w stanie zagwarantować komfortu cieplnego. Bardzo ważne jest, aby w umiejętny sposób gospodarować czasem pracy i zarządzać częściej przerwy, podczas których można się ogrzać i napić ciepłej herbaty. Poza tym, w okolicy budowy powinno znajdować się miejsce, w którym można się ogrzać i odpocząć. Większość firm decyduje się na przyczepy lub baraki, które gwarantują znacznie lepsze warunki od tych zewnętrznych. Jeżeli pogoda nie dopisuje i warunki są naprawdę trudne, warto skupić się na wykończeniach wewnątrz budynku, a jeśli nie ma takiej możliwości, zrezygnować tego dnia z wykonywania pracy. Będzie ona w takich warunkach nieefektywna i w dodatku może okazać się niebezpieczna dla zdrowia pracowników.

Wyświetleń: 935

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 0/5 (0 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.