Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom budowy?


Praca w tak zwanej budowlance to bardzo ciężki kawałek chleba. Przede wszystkim, trzeba pamiętać, że jest to zawsze praca fizyczna, która bardzo obciąża. Poza tym, na budowie pracuje się przez cały rok, a więc trzeba się liczyć z bardzo skrajnymi warunkami pogodowymi. Niekiedy miesiącami pracuje się w upałach, a później nadchodzą silne mrozy i trzeba spędzać na nich po kilka godzin dziennie. Rolą pracodawcy jest zapewnienie swoim podwładnym maksimum bezpieczeństwa, ponieważ to on odpowiada za nich podczas wykonywania obowiązków służbowych. Decydując się na przykład na rusztowania na wynajem, powinien zawsze wybierać solidne firmy, które są sprawdzone. Takie rusztowanie musi przecież zapewnić bezpieczeństwo, być trwałe i solidne. Konstrukcja musi przetrwać nawet tygodnie pracy i poruszanie się po niej każdego dnia przez kilka godzin.


Wynajem elementów budowlanych i sprzętów

Większość ekip, które zajmują się budowaniem przyznaje, że korzysta właśnie z pożyczanego sprzętu. Nie można się temu dziwić, ponieważ nikomu nie opłaca się zakup rusztowania, a następnie jego przechowywanie, przewożenie, konserwacja, czy rozstawianie. Jedynie duża firma budowlana może zdecydować się na ponoszenie tego typu kosztów. Rusztowania na wynajem można dziś znaleźć bez najmniejszego problemu. Firmy korzystają z ofert, jakie proponuje ostap.pl lub inni kontrahenci związani z branżą budowlaną. Bardzo ważne jest, aby współpracować z najlepszymi, którzy sami są niezawodni i zależy im na najwyższej jakości wykonywanych prac. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku najmu maszyn budowlanych, co jest bardzo powszechnym działaniem. Najlepiej wynajmować maszyny stosunkowo nowe i w pełni sprawne, ponieważ szybciej można wykonać w ten sposób swoją pracę.


Odpowiedni strój i zabezpieczenia

Chcąc zadbać w pełni o poziom bezpieczeństwa swoich pracowników, trzeba zainwestować nieco w takie rzeczy, jak odpowiednie stroje robocze. Na budowie pracuje się przede wszystkim w zakrytym obuwiu, które chroni stopy, w rękawicach zabezpieczających dłonie oraz w kasku. Poza tym, przydaje się specjalistyczna odzież, która w zależności od potrzeby, może chronić przed mrozem, deszczem, czy też zabezpieczać podczas pracy z niebezpiecznymi maszynami. Na budowie musi się również przez cały czas znajdować osoba, która dba o odpowiedni poziom bezpieczeństwa i czuwa nad całą załogą. Taka osoba jest w stanie zareagować, w razie takiej konieczności i wybrać odpowiednią ścieżkę zachowania.

 

 

Wyświetleń: 1364

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.