Jak zmniejszyć koszt budowy domu?


Koszt budowy domu to rozległe zagadnienie, które postaramy się nieco przybliżyć tak byś mógł już w fazie planowania określić na co będzie Cię stać, a na co nie. Zwrócimy też uwagę na szczegóły domu na których lepiej nie oszczędzać tak byś w przyszłości nie był narażonym na niepotrzebne koszty.

Powiada się, że każdy mężczyzna powinien zrobić trzy rzeczy, zbudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo.

Zdecydowanie nikt nie będzie w stanie podać nam kwoty za dom co do grosza bez dokładnych informacji o lokalizacji, projekcie i wykończeniu. Nie da się podać dokładnego, ostatecznego kosztu budowy na etapie planowania.

Wymienimy kilka czynników, które mają wpływ na koszt budowy domu.

Lokalizacja
Część kraju posiada bardzo duży wpływ na finalny koszt budowy domu. Zależnie od regionu oraz odległości do pobliskiego miasta, ceny działek bardzo się od siebie różnią. Od lokalizacji zależą również koszty dostawy materiałów, koszty przyłączy energetycznych, a także koszty utwardzenia drogi.

Sposób budowania
Zależnie od tego czy masz na to czas i chęci możesz budowę swojego domu poprowadzić we własnym zakresie. Jest to tzw. system gospodarczy zmniejszający koszt budowy domu, w którym to Ty zatrudniasz na bieżąco odpowiednich fachowców i ekipy do aktualnych prac. Zaletą tego typu budowania jest to, że część prac możesz zrobić samodzielnie, oszczędzając dodatkowo na robociźnie.

W sytuacji kiedy chcesz otrzymać dom pod klucz i niższy koszt budowy domu nie jest dla Ciebie taki ważny, możesz zlecić wykonanie całej budowy firmie wykonawczej. Z góry możesz ustalić koszt budowy domu i czas realizacji. Dlatego tak istotne jest w tym przypadku sporządzenie odpowiedniej umowy. Z pomocą przyjdzie stosowny doradca prawny. Nie polecamy samodzielnie rozważać warunków umowy, gdyż niezwykle łatwo jest coś przeoczyć, a dzięki pomocy prawnej w sytuacji złamania umowy przez wykoawcą, łatwiej będzie nam wyegzekwować nasze ustalenia.

Istotnym etapem jest wcześniejsze sprawdzenie wiarygodności spółki, która będzie budować nam dom.

Materiały
Materiały użyte do budowy mogą w dużym stopniu zmienić koszty. Należy pamiętać, że nie w każdej sytuacji tanie materiały oznaczają niższy koszt budowy domu.

 

Zobacz także w portalu Mam-Sklad.pl :

Rzeczywisty koszt budowy domu

Katalog firm budowlanych

Wyprzedaże i promocje w składach budowlanych

Dom energooszczędny

 

Zobacz również:

Rady dla budujących dom

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !!!

 

Wydanie drukowane Mam-Sklad.pl


Wyświetleń: 4357

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 4.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.