Jakie materiały budowlane wybrać do budowy domu?


Beton komórkowy

Popularny i tani materiał stosowany na zewnętrzne ściany jednowarstwowe. Beton komórkowy występuje w różnych grubościach, od czego zależy termiczna izolacyjność ścian. Im elementy mają wyższą gęstość i nośność, tym ich klasa jest wyższa, ale także pogarsza się ich izolacyjność.

 

Ceramika Jakie materiał budowlane wybrać do budowy domu?

Cegła ceramiczna z gliny stosowana od lat i znana ze swojej trwałości i wytrzymałości, a przy tym niewysokiej ceny. Wykorzystywana jest głównie w celu budowy zewnętrznych ścian dwuwarstwowych i trójwarstwowych oraz do wewnętrznych ścian konstrukcyjnych, ścian działowych, fundamentowych i piwnicznych. Ceramika dostępna jest też w lżejszej wersji jako poryzowana – jest ona także cieplejsza i można budować z niej ściany jednowarstwowe.

 

Keramzytobeton

Powstaje z mieszanki betonowej, do której dodaje się keramzyt. Dzięki niemu wykonane z niej elementy zachowują wysoką ciepłochronność i przy tym lekkość. Keramzytobeton jest dostępny w formie pustaków i bloczków z wypełnieniem styropianowym.

 

Silikaty

Bloczki i cegły silikatowe należą do grupy najtańszych materiałów budowlanych. Wyróżniają się charakterystycznym białym kolorem. Buduje się z nich głównie zewnętrzne ściany dwuwarstwowe. Są wykańczane i ocieplane podobnie jak ściany ceramiczne.

 

Domy prefabrykowane

Wprawdzie nie są już nowością, ale w Polsce są nadal słabo popularne. Domy prefabrykowane budowane są z gotowych elementów wytwarzanych w zakładzie produkcyjnym. W ten sposób można skrócić czas trwania budowy, ale jednocześnie trzeba przygotować się na dość wysoki koszt.

 

Drewno

Domy szkieletowe, „kanadyjczyki” czy też domy z bali także zyskują coraz większą popularność. Drewno to niedrogi i trwały materiał, jednak trzeba pamiętać o tym, że do wykonania domu drewnianego należy zatrudnić ekspertów w swojej dziedzinie.

 

Beton wylewany

Ściany z betonu wylewanego stosowane są w przypadku budownictwa jednorodzinnego dość rzadko, ponieważ wymagają sporych nakładów finansowych. Stosuje się je głównie dla dużych inwestycji przemysłowych.

 

Dobór właściwych materiałów budowlanych jest w związku z tym kluczowy. Przy wyborze projektu domu warto zwrócić zatem uwagę na to, w jakiej technologii ma być on wykonany. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z architektem lub też zasięgnąć porady w sklepie z materiałami budowlanymi. W wielu z nich, na przykład w Sigma House w Lublinie (www.sigma-house.pl), klienci mogą uzyskać fachowe doradztwo. Można także szukać informacji na serwisach branżowych i na forach internetowych poświęconych tematyce budowlanej.

 

Jednym kliknięciem zapytaj o ceny materiałów budowlanych w 120 składach i wybierz najlepszą oertę!

 

Zobacz również:

Porotherm, gazobeton czy silka - co jest lepsze?

Rady dla budujących dom

Dom energooszczędny

Ile kosztuje budowa domu?

Kominy Izostatyczne – kosmiczna technologia produkcji

ZAPYTAJ 120 SKŁADÓW O CENY MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYBIERZ NAJLEPSZĄ OFERTĘ !!!

Wydanie drukowane Mam-Sklad.pl

Wyświetleń: 1471

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (4 głosów oddanych)

  • fatalna jakość kameleon1@wp.pl 2016-08-26 14:06:23

    przede wszytskim kupujcie z głową, dobrej jakości, nie warto oszczędzać! Gunb przeprowadził badania dotyczące jakości materiałów budowlanych, zobaczcie wyniki, fatalna jakość: http://wyborcza.biz/biznes/1,147758,20208854,zppmdb-ujawnil-wyniki-kontroli-wyrobow-budowlanych.html

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.