Jakie oświetlenie na hali produkcyjnej


Jakie oświetlenie na hali produkcyjnejTo, jak widzimy, ma wpływ na to, jak wydajnie i precyzyjnie będziemy pracować, dlatego oświetlenie hali produkcyjnej jest absolutną podstawą każdej przestrzeni tego typu. Coraz więcej pracodawców staje na wysokości zadania i stosuje dostępne na rynku warianty lamp LED-owych. Czy faktycznie ma to jednak tak duże znaczenie?

Jakie znaczenie ma oświetlenie hali produkcyjnej?

Właściwie na to pytanie można odpowiedzieć prosto – ogromne. Oświetlenie ma wpływ na precyzję pracy. Dobrze skonstruowane, dobrze oświetlone hale produkcyjne, pozwolą naszym pracownikom na wygodniejszą oraz o wiele sprawniejszą pracę. Ma to też niebagatelne znaczenie w kontekście psychiki. Ludzie w dobrze dobranym oświetleniu będą czuć się lepiej, co wpłynie na morale załogi i na pewno przełoży się na wydajność. Lampy przemysłowe montujemy więc według odpowiednich wytycznych – światło musi być dostosowane do pewnych norm. Różne typy pomieszczeń powinny być zaopatrzone lampy przemysłowe o różnym natężeniu – od 300 luksów w pomieszczeniach, gdzie przedmioty są segregowane, kopiowane, do nawet 1000 luksów, w miejscach wyrobu przyrządów i narzędzi. Niektóre hale produkcyjne powinny korzystać z lamp antyolśnieniowych. Lampy przemysłowe charakteryzują się również różnym współczynnikiem oddawania barw. W niektórych sytuacjach zależeć nam będzie na jak najlepszym odwzorowaniu warunków z zewnątrz – gdzie głównym źródłem światła jest słońce. Musimy więc dostosować nasze zakupy do naszego budynku i produkowanych przez nas towarów. Ważne jest to, żeby nasze lampy przemysłowe nie zużywały zbyt dużo energii – w aktualnej sytuacji rynkowej możemy nabywać produkty o zróżnicowanych parametrach, energooszczędność jest takim, o którym nie możemy zapominać.

Oprawy przemysłowe do zadań specjalnych – czym one są?

Każdy pracodawca powinien zdawać sobie z tego sprawę, że na hali produkcyjnej może dojść do poważnych wypadków. Sytuacje mogą być różne – np. kawałek obrabianego elementu może odprysnąć i uszkodzić lampę albo struga wody może uderzyć w jej obudowę. Hale produkcyjne to miejsca, gdzie bezpieczeństwo i higiena pracy mają szczególne znaczenie. Tutaj zależy od tego życie i zdrowie. Dlatego do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, stosowane są oprawy przemysłowe odpowiednio chroniące lampy. Oprawy przemysłowe posiadają różne klasy ochrony. W najtrudniejszych warunkach należy stosować lampy o przynajmniej wskaźniku IP54, jeśli nie spodziewamy się dużej wilgoci i ryzyka uszkodzenia, wystarczą nam oprawy o standardzie IP20.

Wyświetleń: 646

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.