Jakie płytki ścienne wybrać do kuchni w tradycyjnym stylu?


Kuchnia w stylu prowansalskim, rustykalnym, kolonialnym czy ludwikowskim wymaga doboru odpowiedniej jakości wykończenia, które nie będzie jedynie chwilowym kaprysem, a wieloletnią inwestycją w dobry styl. Dlatego kluczowe znaczenie ma tutaj dobór odpowiedniej podłogi oraz wykończenia ścian, a w dalszej kolejności dopiero wyposażenia, czyli mebli kuchennych. Zatem, jakie płytki ścienne wybrać do najbardziej popularnych i oryginalnych tradycyjnych aranżacji?


Glazura w stylu prowansalskim

Klasyczny styl prowansalski charakteryzuje się jasnymi barwami wykończenia. Dlatego obok wodoodpornej farby akrylowej, doskonałym wyborem będzie glazura. Oferta płytek ściennych z glazury to tradycyjne dość płaskie płytki, jak i stylizowane kafle, przypominające swoim kształtem cegłę. Świetnie sprawdzą się pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami mebli kuchennych, wykonanych z drewna sosnowego, dopełniając aranżację. Skomponują się z ryflowanymi frontami kuchennymi wpisując się w geometryczny design. Będą również pewnego rodzaju przeciwwagą dla tradycyjnego wykończenia w drewnie, dzięki wykonaniu na wysoki połysk.


Rustykalna kuchnia w wiejskim klimacie

Obok nieco romantycznej aranżacji prowansalskiej można wybrać sielską – rustykalną. Tutaj również można doskonale dopasować płytki ścienne. Podobnie, jak w przypadku stylu Prowansji sprawdzi się tu glazura o trójwymiarowej formie. Kaflowe płytki mogą sprawdzić się również na blacie mebli kuchennych. W przypadku ścian można wybrać również gresy, które imitują drewno. Tutaj oferta płytek ściennych jest naprawdę szeroka. Gresy mogą imitować wiele gatunków drewna od sosny, przez buk, aż po dąb. Szczególnie dębowe wykończenie sprawdza się w stylu rustykalnym. Płytki ścienne skomponują się z kuchennymi meblami jadalnianymi z rzeźbionymi nogami i szprosowanymi przeszklonymi frontami wiszących szafek. Warto tutaj podkreślić niską nasiąkliwość gresu, a także łatwość jego czyszczenia, zwłaszcza, jeśli wybierze się płytki ścienne matowe. Można postawić na modele imitujący kamień o szaro-rdzawym zabarwieniu. Całość dopełnią folkowe dodatki. Oczywiście również płytki ścienne mogą posiadać folklorystyczny dekor, który świetnie komponuje się z ceramicznymi gałkami w meblach kuchennych.


Kolonialny design w reprezentacyjnej kuchni

Częstym wyborem zwłaszcza wśród osób, które poszukują orientalnych inspiracji jest styl kolonialny. Również w tym charakterze można urządzić wnętrze kuchni. Tutaj do wykończenia ścian można wybrać tapety z włókna szklanego bądź winylowe, odporne na działanie wilgoci, ale świetnym wyborem będą również płytki ścienne. Można postawić na mozaikę ze złotych i brązowych płytek ceramicznych, które doskonale podkreślą kolonialny design wnętrza i będą stanowić niewątpliwą ozdobę. Całość podkreślą mosiężne uchwyty szafek kuchennych. Można wybrać również wersję bardziej stonowaną i zamiast gresu zdecydować się na glazurę w szarej barwie, która również doskonale sprawdzi się w zestawieniu z meblami o głębokim ciemnobrązowym zabarwieniu.


Ludwikowska kuchnia zachwycająca swoim bogactwem

Ponieważ meble kuchenne w stylu ludwikowskim są niezwykle dekoracyjne. Właściwie wybiera się tu modele niemal zabytkowe bądź stylizowane, które koniecznie muszą być bogato zdobione, w tym ciekawe kredensy. Rzeźbione fronty z ornamentami i faliste brzegi to podstawa. Dlatego wykończenie ścian, które rzecz jasna planujemy jako pierwsze, dopasowując do wizji danej aranżacji kuchni, nie może dominować wnętrza. Musi być subtelne i stonowane. Tutaj najlepiej sprawdzą się kamienne płytki ścienne, które najlepiej korespondują ze stylem antycznym, renesansowym, a nawet barokowym. Kamień jest materiałem, który spaja wszystkie style od początku historii designu. Szczególnie dobrym wyborem będą tu płytki ścienne trawertynowe bądź marmurowe. Można oczywiście zdecydować się również na doskonałą imitację w postaci płytek gresowych. Oferta jest tak szeroka, że można znaleźć coś odpowiedniego. Tutaj szczególnie dobrze zaprezentuje się surowy gres techniczny o matowym wykończeniu.

Oferta płytek ściennych jest naprawdę ogromna i wbrew pozorom przeznaczona nie tylko do nowoczesnych aranżacji. Z powodzeniem takie płytki będą harmonizowały z wnętrzem urządzone w jednym z tradycyjnych stylów.

 

Wyświetleń: 854

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (1 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.