Kamery i telewizja przemysłowa, czyli jak warto dbać o bezpieczeństwo?


Kamery i telewizja przemysłowa, czyli jak warto dbać o bezpieczeństwo?Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, że pod pewnym względem żyjemy w olbrzymie niebezpiecznych czasach. Chodzi oczywiście o fakt, że liczba przestępstw i kradzieży jest niezwykle duża i dotyczy zarówno domów prywatnych, osiedli oraz ich mieszkańców, jak i samych firm, niezależnie od ich wielkości. Jak walczyć z tymi procederami? Na pewno jednym z dobrych rozwiązań będzie postawienie na kamery, monitoringi, jak i na całe systemy zwane telewizją przemysłową.

 

Na samym początku warto pamiętać, że niezależnie od miejsca, w którym takie systemy zabezpieczeń będą zainstalowane – już sama ich obecność sprawi, że staniemy się bardziej bezpieczni. W przypadku, gdy przestępcy planują swój proceder, mogą oni zrezygnować z niego właśnie z powodu obecności kamer. W końcu zawsze mogą postawić na cele prostsze i po prostu dla nich znacznie bezpieczniejsze – takie, które kamer na swoim terenie nie posiadają.

 

Kamery przemysłowe

Same kamery przemysłowe są najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Wynika z faktu, że są one relatywnie tanie. Co więcej, ich ilość i miejsce instalacji można idealnie zaplanować i dostosować do wymagań danego terenu czy budynku. Sam obraz z nich – w zależności od naszych potrzeb, możemy mieć zarówno nagrany na dysku, jak i również możemy obserwować go live. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba – możemy mieć do niego dostęp z każdego miejsca na świecie, wystarczy dostęp do internetu. Wszystko zależy od tego, na jakie rozwiązania technologiczne się zdecydujemy.

 

Telewizja przemysłowa

W przypadku, gdy chcemy zabezpieczyć większy obszar, niezależnie od tego, czy jest to duże osiedle, szkoła czy np. centrum handlowe – warto zdecydować się na telewizję przemysłową. Jest to sieć składająca się ze wspominanych wcześniej kamer przemysłowych. Ich ilość zależy od naszych potrzeb, możemy wykorzystać ich nawet kilkaset. Obraz ze wszystkich zamontowanych kamer przesyłany jest do jednego miejsca – centrali. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo mogą wygodnie, z jednego miejsca, trzymać pieczę nad całym obserwowanym i chronionym obszarem. Całym systemem można również wygodnie sterować dzięki klawiaturze sterującej, która również wchodzi w skład systemu.

 

Jak wygląda proces realizacji?

Przedstawimy teraz, jak wygląda proces realizacji takiej telewizji przemysłowej. Oprzemy się na sposobie działania krakowskiej firmy Altes, jednego z liderów w swojej branży, z której usług skorzystało już bardzo wielu klientów.

Na samym początku mamy do czynienia z rozpoznanie terenu przez pracowników firmy. Dzięki temu mogą oni dokładnie zaproponować rozwiązanie optymalne i dostosowane do potrzeb klienta. Po tym przygotowywany jest projekt, który następnie jest z klientem konsultowany. Dopiero po jego akceptacji jest on realizowany i wprowadzany w życie.

Montaż nie jest jednak ostatnim elementem realizacji. Cały system jest później dokładnie testowany, wszystko po to, aby działał niezawodnie, niezależnie od zaistniałej sytuacji i zapewnił maksymalne bezpieczeństwo klientowi oraz cechował się niezawodnością.

W przypadku jakichkolwiek problemów, czy awarii, klient może liczyć na serwis firmy Altes. Dzięki temu niezależnie od godziny, czy dnia tygodnia, wsparcie pojawi się błyskawicznie. Warto to podkreślić – serwis działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Oczywiście firma dba o jakość swoich instalacji – dzięki temu każdy z klientów firmy może liczyć na sprzęt najwyższej jakości, opierający się na najnowszych dostępnych na rynku technologiach. Wszystko to składa się na system nowoczesny, niezawodny i faktycznie niezwykle zwiększający bezpieczeństwo wybranego terenu czy obiektu.

 

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego, czy mamy nowy dom, pod naszą pieczą znajduje się osiedle mieszkalne czy chcemy zadbać o bezpieczeństwo naszej firmy – zdecydowanie się na kamery czy cały system telewizji przemysłowej będzie bardzo dobrą decyzją. W przypadku jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości – serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą Altes. Gwarantujemy, że otrzymają Państwo szybką i fachową pomoc, a pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją potencjalne wątpliwości.

Przestępcy w obecnych czasach są coraz bardziej nowocześni, a zarazem bezczelni – zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i bądźmy zawsze jeden krok przed nimi!


kamery przemysłowe

Wyświetleń: 638

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

  • audioart antelsko@mam-sklad.pl 2018-05-21 10:40:36

    W zakresie kamer przemysłowych skorzystałem z oferty firmy  www.audioart.pl która przygotowała ciekawy projekt w dobrej cenie. Z całą instalacją i konfiguracją uwinęli się ekspresowo przez co nie opóźnili naszej pracy. 

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.