Kanał samochodowy w garażu jako piwnica ew. okazyjne naprawy samochodów


Przymierzając się do rozpoczęcia budowy domu, warto jest zastanowić się nad dodatkowym miejscem do przechowywania. Praktycznych schowków nigdy za wiele, o czym doskonale wiedzą duże rodziny. Obecnie coraz więcej osób, decydujących się na wybudowanie własnego domu przygotowując jego projekt uwzględnia garaż wyposażony w tzw. kanał samochodowy. Choć jest to miejsce dedykowane w dużej mierze do naprawy pojazdów, to obecnie bardzo często jest ono wykorzystywane także jako piwnica.

 

O budowie kanału samochodowego warto pomyśleć już na etapie fundamentowania budynku, co zdecydowanie ułatwi i przyspieszy realizację projektu. Obecnie bardzo często do wykonania kanału samochodowego wykorzystuje się szamba betonowe, które mogą służyć także jako kompaktowe piwniczki/spiżarnie.


Zastanawiasz się, czy posiadanie kanału samochodowego jest, aby na pewno dobrym rozwiązaniem? Otóż, jak najbardziej tak! Nawet jeżeli nie należysz do grona osób, które uwielbiają majsterkować przy swoim samochodzie, to z pewnością znajdziesz praktyczne zastosowanie dla takiego kanału.
Na wykonanie kanału samochodowego obowiązkowo powinni zdecydować się wszyscy miłośnicy majsterkowania przy własnym aucie. Kanał bez wątpienia przyda się zarówno wykwalifikowanym mechanikom jak i amatorom, którzy samodzielnie naprawiają swoje pojazdy, ale nie tylko.


Jak wszyscy wiemy, garaż jest miejscem docelowo stworzonym do przechowywania jednego lub kilku pojazdów oraz innych zbędnych nieużywanych na co dzień przedmiotów. Niestety niekiedy nawet w garażu o dużej powierzchni może zabraknąć wolnego miejsca. Co wtedy? Odpowiednie przygotowanie jest kluczem do sukcesu, podobnie jest także i w tym konkretnym przypadku. Profesjonalnie wykonany kanał samochodowy może nam posłużyć jako bezpieczny schowek np. na ogrodowe meble, urządzenia i akcesoria ogrodnicze takie jak: kosiarki, nożyce, grabie, łopaty itp. Ponadto to doskonałe miejsce do przechowywania opon samochodowych i innych gadżetów motoryzacyjnych.


Co więcej kanał samochodowy może pełnić rolę schowka na domowe przetwory bądź własnej produkcji wina. Boisz się o jakość produktów spożywczych znajdujących się w jego wnętrzu? Spokojnie, właściwie wykonany kanał jest w pomieszczeniem w pełni szczelnym, co chroni znajdujące się w nim przetwory przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieni słonecznych, a także wysokich temperatur. Chcesz wiedzieć jakie są koszty wyposażenia garaży w kanał samochodowy? Otóż w większości przypadków cena wykonania kanału ustalana jest indywidualnie, na wysokość kosztów duży wpływ ma przede wszystkim wielkość kanału oraz sposób jego wykończenia - wzbogacenie go w stabilne schodki, które umożliwią użytkownikowi bezpieczne korzystanie z kanału itp.

Podsumowując, kanał samochodowy odnajdzie zastosowanie praktycznie w każdym garażu, niezależnie od tego, czy będzie on wykorzystywany jedynie okazyjnie jako miejsce umożliwiające łatwą i szybką naprawę pojazdu, czy też wręcz przeciwnie - pełnić on będzie rolę dodatkowej piwniczki.

Wyświetleń: 1034

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (4 głosów oddanych)

  • ABC Szamba betonowe_szamba@o2.pl 2019-11-06 09:56:43

    Fajny pomysł, bardzo często sprzedajemy kanały samochodowe jako piwnice, zapraszam do kontaktu: ABC Szamba betonowe

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.