Kompleksowy montaż instalacji wentylacyjnej z rekuperatorem


Dlaczego wentylacja z rekuperacją?

Rekuperacja w domach prywatnych pozwala na odzyskiwanie ciepła z powietrza i na zbudowanie systemu wentylacyjnego, który będzie oszczędny w eksploatacji i komfortowy. Rekuperator przyczynia się do tego, że system wentylacji budynku zużywa znacznie mniej energii, a jest przy tym przyjazny dla środowiska naturalnego. Korzystanie z takiego systemu jest czystą przyjemnością, a w domu, w którym zainstalowano rekuperator jest utrzymywana na co dzień, przez 365 dni w roku, niezależnie od pogody na zewnątrz, optymalna dla domowników i ich gości temperatura oraz poziom wilgotności. Powietrze ma niskie nasycenie zanieczyszczeniami, ponieważ są one odprowadzane w sposób automatyczny na zewnątrz budynku. Oddycha się nim przyjemnie i lekko, dzięki czemu każda osoba przebywająca wewnątrz nieruchomości, poprawia swoje samopoczucie.

Rekuperacja zapewnia dostęp do świeżego powietrza, nawet wtedy, gdy z uwagi na niekorzystną pogodę, będziemy mieli szczelnie zamknięte okna i drzwi. Jest to atut tego rodzaju wentylacji, zwłaszcza w porównaniu z wentylacją grawitacyjną, która nie sprawdzi się w ogóle w nowoczesnym, energooszczędnym budownictwie.

 

Montaż rekuperatora Kompleksowy montaż instalacji wentylacyjnej z rekuperatorem

Decydując się na stworzenie w swoim nowo wybudowanym lub istniejącym domu systemu wentylacji z rekuperacją, należy wybrać wyłącznie wysokiej jakości urządzenia. Dobrze by było, aby sam dom mieszkalny był zbudowany z materiałów o dobrych parametrach izolacyjnych, ponieważ w przeciwnym wypadku w okresie grzewczym może z niego uciekać od 40 do nawet 80 proc. wytworzonego ciepła. Jest to olbrzymia strata wpływająca negatywnie na rachunki za ogrzewanie.

Rekuperator instalowany jest przy ścianie zewnętrznej budynku i odpowiada za filtrowanie powietrza wewnętrznego oraz za usuwanie z niego kurzu i większości alergenów. Dzięki niemu w sposób efektywny usuwany jest nadmiar wilgoci i dwutlenku węgla z domu. Rekuperacja będzie polecana wszędzie tam, gdzie użytkownicy są gotowi przeznaczyć na wentylację trochę więcej pieniędzy, w zamian za późniejsze, znacznie niższe koszty eksploatacji budynku. Rekuperacja pozwala na utrzymanie stałej temperatury w domu, bez nagłego wychładzania pomieszczeń intensywnym przewietrzaniem. Do rekuperatora trafia powietrze zasysane z wnętrza pomieszczenia, które odprowadzane jest na zewnątrz. W drugim kierunku płynie powietrze z zewnątrz, które jest oczyszczane i podgrzewane do pożądanej przez użytkowników temperatury.

 

Montaż rekuperatora pozwala na szybkie usuwanie przykrych zapachów z domu, na oszczędzanie energii elektrycznej i utrzymywanie świeżego, czystego powietrza w domu mieszkalnym.

Wyświetleń: 9233

2 komentarze   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 4.9/5 (9 głosów oddanych)

  • rekuperacja bambini@mailinator.com 2020-03-20 12:35:24

    Jeśli chodzi o instalację wentylacji wraz z rekuperacją to mogę polecić firmę http://in-therm.pl/ która przygotowała kompleksowy projekt razem z montażem w naszym przedsiębiorstwie. 

  • ventus boniek@mailinator.com 2018-03-26 10:56:22

    Wentylacja z odzyskiem ciepła to nowoczesne i przyszłościowe rozwiązanie dla budynków. Jesteśmy świeżo po instalacji z rąk firmy  www.ventus.info.pl i chwalimy sobie!

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.