Konserwacja hal magazynowych


Hale magazynowe to nieodłączna część dzisiejszego przemysłu, logistyki i rolnictwa. Jeśli zależy Ci na ich długiej eksploatacji, musisz odpowiednio o nie zadbać. Dowiedz się, jak powinna wyglądać konserwacja hal magazynowych.

 

Dlaczego konserwacja jest ważna?

Hale magazynowe są narażone na bardzo różne czynniki – zaczynając od pogody i kończąc na specyfice użytku. W zależności od częstotliwości eksploatacji oraz jej rodzaju pierwsze problemy mogą pojawić się nawet po roku użytkowania. Obecnie najczęściej buduje się hale stalowe, w przypadku których zaniedbanie nie prowadzi do niebezpiecznych wad, ale wpływa niewątpliwie na ich estetykę.

Na co zwrócić uwagę?

Konserwacja hali magazynowej powinna obejmować bardzo różne, ale na szczęście niekoniecznie trudne i kosztowne czynności. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na korodowanie elementów stalowych.

Korozja dopiero po wielu latach może jakkolwiek odbić się na funkcjonalności budynku, ale trzeba przyznać, że znacznie łatwiej jej zapobiec, niż potem ją usuwać. Jeśli zauważysz, że stal zaczęła korodować, musisz ją dokładnie oczyścić. Następnie niezbędne jest zagruntowanie tego miejsca i odpowiednie zabezpieczenie go. W tym celu trzeba użyć nawierzchniowego środka, który tworzy powłokę antykorozyjną, cou zapobiegnie powtórzeniu się problemu.

Na szczególną uwagę zasługuje również stan dachu. Jest on elementem najbardziej narażonym na działanie warunków atmosferycznych, przez co łatwo o jego uszkodzenia. Zazwyczaj trzeba docieplić pokrycie dachowe, używając membran PCV. Nie rzadziej konieczna jest wymiana rynien, obróbka szczytów czy konserwacja świetlików połaciowych.

W tym miejscu należy też wspomnieć o czymś, co często jest pomijane w publikacjach na ten temat. Chodzi mianowicie o to, że konserwacja hal magazynowych obejmuje także pozornie mało związane z tym czynności, np. sprzątanie. Regularne dbanie o czystość zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz zabezpiecza go przed wieloma uszkodzeniami.

Sprawdzony wykonawca

Pamiętaj także, że konserwacja hal magazynowych jest łatwiejsza, jeśli zostały one zbudowane przez profesjonalistów. Niedokładne wykonawstwo albo budowanie “po kosztach” – wszystko to wpływa na późniejsze niszczenie obiektu. Wybór sprawdzonej firmy, która oferuje kompleksowe usługi, to swego rodzaju gwarancja mniejszej podatności na szkodliwe efekty czasu.

Regularność

Miej także na uwadze to, aby konserwację wykonywać regularnie. Sprawdzaj stan techniczny hali możliwe najczęściej i najdokładniej. Im szybciej wykryjesz jakieś defekty, tym mniejsze koszty poniesiesz.

 

Wyświetleń: 1546

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

  • Dolpol dzwig altenek@mam-sklad.pl 2020-06-18 13:08:57

    Konserwacją wind towarowych w naszym zakładzie zajmuje się firma https://dolpoldzwig.pl/ która regularnie sprawdza czy mechanizm działa poprawnie i nie wymaga serwisu.

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.