Lustrzane płytki ‒ jak układać i z czym się komponują?


Lustrzane płytki to okładzina ścienna, która wprowadza do wnętrz element stylu glamour. Sprawiają one, że pomieszczenia są bardziej rozświetlone i wyglądają na optycznie większe. Takie płytki z powodzeniem zastąpią klasyczne lustro. Możemy wykorzystać je jako dekorację do sypialni, salonu, gabinetu, przedpokoju, kuchni lub łazienki.

Lustrzane płytki to szybki sposób na odświeżenie ściany za łóżkiem w sypialni bądź przestrzeni wokół kominka. Za ich pomocą w ciekawy sposób udekorujemy wnękę ścienną w salonie lub wypełnimy przestrzeń nad blatem w kuchni.

Jak układać lustrzane płytki?

Lustrzane płytki to jeden z najnowszych trendów w architekturze wnętrz. Ich ułożenie wymaga ostrożności i precyzji ze względu na kruchość i delikatność materiału, z jakiego zostały wyprodukowane. Etapem poprzedzającym układanie płytek lustrzanych jest przygotowanie ściany. Polega ono na oczyszczeniu i dokładnym wysuszeniu muru. Wszelkie ubytki i głębokie pęknięcia trzeba uzupełnić za pomocą gotowej zaprawy szpachlowej. Więcej informacji dotyczących przygotowania podłoża do układania glazury, szlifowania podłoża, a także wielu innych wskazówek z zakresu budownictwa, remontu, prawa budowlanego lub projektowania wnętrz można znaleźć na stronie https://building-companion.pl/blog/.

Powierzchnia, na której będziemy mocować płytki, powinna być równa i gładka. Przed przyklejeniem płytek warto przetrzeć ścianę miękką ściereczką w celu usunięcia ewentualnego kurzu i innych zanieczyszczeń. Płytki lustrzane mogą być mocowane za pomocą specjalnej taśmy klejącej znajdującej się na odwrocie kafelków bądź przy użyciu delikatnego kleju do luster. Po przyklejeniu płytki należy ją lekko docisnąć do ściany. Lustrzane kafelki są łatwe w pielęgnacji. Czyścimy je za pomocą miękkiej ścierki i łagodnych detergentów do mycia szkła. Ze względu na możliwość porysowania powierzchni lub odbarwienia podczas pielęgnacji lepiej zrezygnować ze stosowania silnie żrących preparatów chemicznych.

Płytki lustrzane ‒ z czym je komponować?

Lustrzane kafelki to element dekoracyjny, który pasuje do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Swoim wyglądem wpisują się w stylistykę glamour, dlatego można je swobodnie komponować z bogato zdobionymi chromowanymi lub białymi żyrandolami, tapicerowanymi kanapami w jednolitych kolorach i dywanami z długim włosiem. Podkreślą wygląd mebli na wysoki połysk, szczególnie białych, czarnych i szarych. Rozjaśnią ciemne pomieszczenia i sprawią, że pokój zyska na elegancji. Jest to dobre rozwiązanie np. dla osób, które planują urządzić biało-czarną kuchnię lub łazienkę. Lustrzana okładzina ścienna dobrze komponuje się również z płytkami imitującymi marmur lub surowy beton. Można ją także zestawiać z kamieniem dekoracyjnym i jasnym drewnem.


Wyświetleń: 361

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.