Mała kuchnia – jak zaoszczędzić miejsce?


Mała kuchnia – jak zaoszczędzić miejsce?Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na dużą i przestronną kuchnię w swoim domu czy mieszkaniu, a przecież mała kuchnia to nie koniec świata. Wystarczy rozsądne zaplanowanie i organizacja, by stworzyć praktyczną i przyjazną przestrzeń dla domowników. Jak wiadomo kuchnia jest miejscem bardzo ważnym i najczęściej użytkowanym, dlatego jej zagospodarowanie powinno być dobrze przemyślane. Dzisiaj pomożemy Ci zaprojektować małą kuchnię z głową i ciekawym pomysłem, by pasowała do całej aranżacji w mieszkaniu.

 

 

Praktyczne rozmieszczenie i optymalizacja ilości sprzętów AGD

Zanim wyposażysz swoją kuchnię, zastanów się jak wiele z wypisanych akcesoriów tak naprawdę potrzebujesz, będziesz używać i czy faktycznie muszą posiadać taki, a nie inny rozmiar. Możliwości i wyboru obecnie w sklepach jest wiele, dzięki czemu zagospodarowanie mniejszej przestrzeni nie stanowi już żadnego problemu. Po pierwsze, płyta grzewcza nie zawsze musi być aż czteropalnikowa. Być może wystarczą Ci tylko dwa miejsca do grzania, z którymi przecież można sobie spokojnie poradzić. Po drugie, Twój piekarnik przecież może posiadać wiele dodatkowych funkcji, w tym również zastosowanie jako kuchenka mikrofalowa. Współczesne rozwiązania oferują nam wiele praktycznych alternatyw, gdzie doskonałym przykładem będzie także ekspres do kawy stworzony pod zabudowę albo posiadający od razu młynek do kawy. W rezultacie na blacie nie będzie musiał stać dodatkowy sprzęt, a ekspres stanie się też częścią kuchni.

Po trzecie, warto pomyśleć nad zlewem z ociekaczem dwukomorowym, gdzie jedna z nich przeznaczona byłaby od razu do suszenia naczyń. Można w ten sposób wykorzystać każdą wolną przestrzeń i jednocześnie zapewnić sobie wygodę podczas mycia naczyń. Podobnie można pomyśleć nad modelem zmywarki i jej umiejscowieniem. Aktualnie można znaleźć je w mniejszych formatach, które może okazać się równie wydajna, a tym samym zająć mniej miejsca w wyposażeniu kuchennym.

Meble na wymiar

Naszą propozycją do małej i przytulnej kuchni będzie samodzielne zaprojektowanie mebli na wymiar, które sprawdzają się z kilku względów. Jako pierwszą korzyść, możemy przywołać dopasowanie do każdej wielkości kuchni. Meble są wówczas projektowane i produkowane pod konkretne zlecenie i kuchnię. Wszystko zatem musi być już gotowe i dostosowane pod jej wymiary, a nie trzeba głowić się nad szukaniem standardowymi meblami od producentów. Dla niedoświadczonych w tym temacie możemy polecić z czystym sumieniem Smolis Meble, czyli producenta mebli kuchennych i nie tylko. Z ich pomocą możesz zaplanować swoją kuchnię od A do Z i stworzyć oryginalną aranżację.

Najlepiej sprawdzają się meble systemowe, które można w późniejszym czasie dowolnie zmieniać i przestawiać w zależności od preferowanego układu. Z drugiej strony meble pod zabudowę powinny sprawdzić się z praktycznego punktu widzenia, by pomieścić wszystkie możliwe pojemniki, akcesoria i przybory kuchenne. Nic nie będzie musiało stać na wierzchu i zagracać uporządkowanej przestrzeni. Również i Tobie będzie o wiele łatwiej się odnaleźć w całym wyposażeniu, gdzie nie będziesz czuł się stłamszony i przytłoczony wieloma sprzętami.

Ważnym elementem jest także blat kuchenny, który nie musi być szeroki, a wystarczy jak zostanie przedłużony. Można tego sprytnie dokonać poprzez wykorzystanie go w formie stołu, gdzie będziecie mogli swobodnie jeść posiłki. Wówczas nie trzeba szukać osobnego miejsca na stół do jadalni, a zrobi się również więcej miejsca do przygotowania śniadań czy obiadów na maksymalnie długim i praktycznym blacie kuchennym. Wystarczy, że zostanie postawiony na metalowych nóżkach, które również nie zabierają miejsca i optycznie powiększają przestrzeń.

Takich rozwiązań znajdziesz jeszcze więcej, a wystarczy nieco poczytać, dowiedzieć się i skonsultować ze specjalistami do spraw aranżacji i projektowania wnętrz, w tym także małoformatowych i wymagających funkcjonalnego wyposażenia.

Wyświetleń: 1680

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

  • Sama mam ten problem jagodakobierska@gmail.com 2019-03-22 15:24:37

    Niestety problem małej kuchni mnie dotyczy. Musiałam robić meble na wymiar, mogę pomarzyć o dużej lodówce czy zmywarce. 

    Szukasz porad aranżacyjnych? Sprawdź bloga stylhouse.pl

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.