Mapei Adesilex P9 czy Atlas Plus – który klej do płytek jest lepszy?


Odpowiedzmy na pytanie, który klej do płytek jest lepszy - Mapei Adesilex P9 czy Atlas Plus? Jedna i druga zaprawa klejowa jest szara i określana jako elastyczna. Spójrzmy więc na parametry omawianych klejów.

Adesilex P9 Mapei

Atlas PlusAtlas Plus to zaprawa typu i klasy C2TES1, natomiast Mapei Adesilex P9 to klej typu C2TE. Co oznaczają te oznaczenia? C – oznacza, że jest to zaprawa klejąca, 2 – że jest o podwyższonych parametrach, T – o zmniejszonym spływie, E – o wydłużonym czasie schnięcia otwartego, S1 – że jest to klej odkształcalny.

Atlas Plus ma parametr S1 czyli ma zdolność do odwracalnej zmiany kształtów pod wpływem działania czynników zewnętrznych co zapobiega odspojeniu się płytek od podłoża. Atlas Plus jest odkształcalny w zakresie do 5mm, natomiast Adesilex P9 takiej cechy nie ma.

Sprawdźmy następne parametry naszych zapraw klejowych:


 

Mapei Adesilex P9

Atlas Plus

Przyczepność

≥ 1 N/mm2

≥ 1 N/mm2

Obciążenie ruchem pieszym

po 24 h

po 24 h

Korygowalność

60 min

10 min

Temperatura stosowania

5-35 stopni C

5-25 stopni C

Pełne obciążenie

po 14 dniach

po 3 dniach

Grubość warstwy zaprawy

od 2 do 5 mm

od 2 do 10 mm

 

Klej do płytek Atlas Plus zalecany jest do okładzin narażonych na wyjątkowo trudne warunki użytkowania, wewnątrz i na zewnątrz budynków: na płyty OSB i g-k, stare płytki, na tarasy, balkony i elewacje, na ogrzewanie podłogowe i ścienne. Służy do przyklejania płytek małego, średniego i dużego formatu, o średniej nasiąkliwości, ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika), cementowych, kamiennych. Można ją również zastosować przy obudowach kominków i nieckach basenów.

Klej do płytek Mapei Adesilex P9 zalecany jest do mocowania płytek ceramicznych (glazury, terakoty, klinkieru, gresu), mozaiki ceramicznej i niewrażliwego na wilgoć kamienia naturalnego na zewnątrz i wewnątrz budynku na powierzchniach pionowych i poziomych. Adesilex P9 nadaje się również do klejenia punktowego materiałów izolacyjnych, takich jak płyty styropianowe, płyty z wełny mineralnej i szklanej, panele dźwiękochłonne itp.

Adesilex P9 nie należy stosować na elementach z betonu prefabrykowanego, na ścianach narażonych na silne ruchy poprzeczne i wibracje (takie jak drewno, fibrobeton), na powierzchniach metalowych oraz przy montażu płytek ceramicznych, gdzie warstwa kleju przekracza 5mm.

Średnia cena w hurtowniach budowlanych (na dzień 13.03.2015):

Mapei Adesilex P9 szary – 44,90 zł. brutto za 25 kg

Atlas Plus szary – 53,90 zł. brutto za 25kg

Klej do płytek Atlas Plus jest lepszy od Adesilex P9. Dzięki parametrowi odkształcalności S1 ma zdecydowanie szerszy zakres zastosowania. Jednak za te parametry musimy słono zapłacić, dlatego jeżeli parametr S1 nie jest nam potrzebny warto rozważyć zakup kleju do płytek Mapei Adesilex P9.

 

opracowanie: Portal budowlany Mam-Sklad.pl na podstawie danych technicznych podanych przez producentów Mapei i Atlas

 

Jednym kliknięciem zapytaj o ceny kleju do płytek Mapei Adesilex P9 w 120 hurtowniach i wybierz najlepszą ofertę!

Jednym kliknięciem zapytaj o ceny kleju do płytek Atlas Plus w 120 hurtowniach i wybierz najlepszą ofertę!

 

Zobacz również:

Styropian Dalmatyńczyk Plus fasada czy Fasada Max z Genderki - co jest lepsze?

Porotherm, gazobeton czy Silka – co jest lepsze?

Wyświetleń: 19174

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 4.1/5 (29 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.