Mieszkanie na wynajem - jak znaleźć dobrego lokatora?


Znalezienie odpowiedniego najemcy nie musi być trudne. Istotne znaczenie ma kompleksowa weryfikacja i to taka, której potencjalny najemca nie jest świadomy. Sprawdzenie informacji kredytowych w BIK czy KRD pomoże uniknąć problemów z niepłaceniem czynszu. Warto powierzyć taką pracę specjalistom i korzystać z dedykowanej aplikacji do zarządzania najmem.


Zarządzanie najmem - jak ograniczyć ryzyko nieuczciwości najemcy?

Wiele słyszy się o zasiedzeniu mieszkań czy domów przez lokatorów. Nie płacą czynszu, a jednocześnie nie chcą opuszczać budynku. W takim przypadku prawo nie stoi po stronie właściciela mieszkania. Musi on uzyskać orzeczenie sądu, które umożliwi eksmisję niepłacącego lokatora z mieszkania. Jednak trzeba pamiętać, że obowiązuje jeszcze okres ochronny, kiedy eksmisji wykonywać nie można, a eksmisja rodzin z dziećmi jest często niemożliwa, gdyż konieczne jest zapewnienie im lokalu o podobnym standardzie. Aby ograniczyć ryzyko zawarcia umowy z osobą, która będzie uchylać się od płacenia, warto zamiast umowy długoterminowej, wybrać okazjonalną. W takim przypadku można zawrzeć w niej zapisy, kiedy umowa najmu może zostać rozwiązana, którą najemca potwierdzi swoim podpisem. Jednocześnie w umowie musi się w takim przypadku znaleźć także adres, pod który ta osoba się wyprowadzi w takiej sytuacji.

Weryfikacja najemcy i aplikacja do zarządzania płatnościami

Umowa okazjonalna to nie jest jedyny sposób na ograniczanie ryzyka najmu. Bez wątpienia weryfikacja najemcy jest tak samo istotna. Nie trzeba robić tego samodzielnie. Firma Flatte może to zrobić za właściciela mieszkania i to w dyskretny, niebezpośredni sposób. W dostępnych rejestrach dłużników sprawdzi, czy dana osoba w nich widnieje, to znaczy zweryfikuje, czy jest wypłacalna. Warto podkreślić, że w ramach usługi zarządzanie najmem można korzystać także z dedykowanej aplikacji. Jest ona przeznaczona zarówno dla właściciela mieszkania, jak i najemcy. Ten ostatni może w sposób szybki i bezpieczny dokonywać niezbędnych wpłat, ale i zgłaszać awarie. Mający dostęp do aplikacji i właściciel może szybko odebrać daną informację i zająć się problemem. W ramach zarządzania najmem możliwe jest także wystawianie ogłoszeń, a wbrew pozorom ich odpowiednie skonstruowanie ma znaczenie. Jeśli właściciela mieszkania interesuje określony typ najemców, to firma może ich dla niego znaleźć. Kompleksowa obsługa najmu zmniejsza nie tylko występowanie stresujących sytuacji czy spięć, ale umożliwia realne czerpanie zysków z najmu, ograniczając problemy wynikające z tego tytułu.

 

Wyświetleń: 248

0 komentarzy   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (2 głosów oddanych)

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.