Myjka ciśnieniowa Karcher do firmy – zimnowodna czy z podgrzewaniem wody?


Myjki ciśnieniowe niższych klas, które doskonale radzą sobie z zabrudzeniami wokół domu, w ogrodzie czy nawet podczas mycia samochodów i motocykli, nie muszą już radzić sobie tak dobrze w zakładach przemysłowych, gdzie pojawia się konieczność walki ze znacznie trudniejszymi zabrudzeniami. Jaka myjka ciśnieniowa Karcher najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie?


Określ swoje potrzeby oraz warunki pracy

 

Na pytania, jakie przed chwilą postawiliśmy istnieje tylko jedna prawidłowa, doskonale znana wszystkim odpowiedź – to zależy. Dlatego nie powiemy Ci, która z myjek jest najlepsza (a jeśli ktoś będzie próbował Cię przekonać, że jednak jakiś model bije inne na głowę – nie wierz mu), ponieważ jest to pojęcie względne, a każda z nich inaczej będzie radzić sobie w innych warunkach pracy. W tym artykule podpowiemy Ci, na jakie cechy i funkcje myjek ciśnieniowych zwracać uwagę przy zakupie urządzenia do zakładu przemysłowego.

Potrzebujesz ciepłej czy zimnej wody?

Podstawowy podziałek myjek ciśnieniowych to myjki zimnowodne oraz posiadające funkcję podgrzewania wody. Te pierwsze lepiej radzą sobie w łatwych warunkach pracy i przy zabrudzeniach, które nie stawiają dużego oporu przy usuwaniu. Musisz pamiętać jednak o tym, że myjka zimnowodna nie oznacza, że czyszczenia faktycznie zimną wodą – jeśli ze źródła płynie ciepła woda, niektóre modele mogą pracować z wodą o temperaturze nawet 80 stopni Celsjusza. Podgrzewanie wody w trakcie pracy wymaga zakupu myjki gorącowodnej. I tu pojawia się kolejne pytanie.

Elektryczna czy spalinowa?

Myjki gorącowodne zasilane spalinowo gwarantują większą mobilność i niezależność od obecności źródeł energii. Niestety ich używanie może być niedopuszczalne w miejscach, gdzie nie może występować emisja spalin. Myjki elektryczne nie mają takich ograniczeń, jednak ich używanie jest zależne od dostępności źródeł energii. Na szczęście myjki ciśnieniowe Karcher występują w obydwu wariantach.

Zwróć uwagę na jakość pompy

Myjki przeznaczone do użytku przemysłowego mają pompy wykonane z trwalszych materiałów, takich jak mosiądz czy brąz. Przy intensywnym użytkowaniu jest niezbędny warunek zachowania ich dłuższej żywotności. Dlatego przy wyborze do zakładu przemysłowego nie możesz ograniczać kosztów i wybierać mniej wytrzymałych urządzeń przeznaczonych do użytku domowego.

Ciśnienie robocze

W przemyśle możesz mieć do czynienia z twardymi lub oleistymi zabrudzeniami, których usunięcie wymaga użycia strumienia wody o większej sile. Przy wyborze myjki zwróć uwagę na ciśnienie robocze opisane przez producenta. W myjkach przemysłowych powinno ono wynosić  nawet do 200 bar.

Dodatkowe funkcje

Myjki przemysłowe są używane każdego dnia pracy, dlatego, im więcej możliwości monitorowania ich stanu oraz regulacji pracy posiadają, tym większe prawdopodobieństwo, że będą służyć skutecznie i długo. Myjka ciśnieniowa Karcher posiada takie funkcje jak:

  • monitorowanie spalin,
  • regulacje ciśnienia,
  • tryby eko,
  • systemy wspomagającego podawanie i dobór środków czyszczących,
  • stopnie zmiękczania wody.

Zanim wybierzesz myjkę do swojego zakładu, dokładnie zapoznaj się ze specyfiką pracy oraz jej warunkami. Następnie zapoznaj się z ofertą myjek ciśnieniowych Karcher i wybierz taką, która jest najlepiej przystosowana do pracy w danych warunkach i zapewnia wysoką skuteczność czyszczenia.

 

Wyświetleń: 1605

1 komentarz   |   Dodaj własną opinię


Proszę czekać..
Średnia ocena: 5.0/5 (3 głosów oddanych)

  • Profesjonalizm cardetailing@o2.pl 2019-07-24 13:21:53

    Profesjonalnych urządzeń do detailingu aut, w tym myjek w samochodowej myjni parowej we Wrocławiu, używa car detailing studion MOTOCLEAN - https://www.myjniamotoclean.pl/.

Strefa dla Producentów materiałów budowlanych, Dystrybutorów i Agencji PR.

Strefa dla zarejestrowanych składów i hurtowni budowlanych.

Strefa dla Klientów Indywidualnych, Firm Wykonawczych i Transportowych.